Hodina duchů

Alex Zamm

Jacques Haitkin

Chris Hajian
  • Olík

Co vznikne, když smícháte osmdesátkový fantasy horor, bublifuk zakoupený v asijské večerce, od hlavy a ž k patě zlitého gremlina, všechny zvířátka pana Krbce, školou povinného Freddy Kruegera, Nesvatbovu nestrašidelnou knížku o strašidlech Bubetka a Smítko a Miley Cyrus z dob, než nastoupila dráhu imitace haléřové šlapky?(16.5.2014)

• -Bomba-

Úsměvně naivní pohádka pro malé děti. Co k tomu říct, chápu, že dětem, kteří tento film budou nejspíše považovat za hrůzostrašný horror, se bude líbit. A to je dobře, lepší než přiteplený upíři a jiné nechutnosti. Pro normálního diváka nebo dokonce horrorového fandu trochu utrpení ale odpad si to nezaslouží. Tobin Bell potěšil.(31.1.2010)

Rodina se přestěhuje do nového města a hlavní náctiletá hrdinka Cassie vášnivě ráda straší svého otravného bratra. Přijde Halloween a Cassie si v zapadlém obchůdku koupí knihu. Jde o Knihu zla od úžasného prodavače, kterého hraje Tobin Bell (znáte ze Saw). V knize je na první stránce varování: NEČÍST NAHLAS. A však Cassie tak ráda straší svého ukňouraného malého bratra, že se rozhodne mu z knihy něco přečíst... A pak to všechno začíná... Být tak o 15 let mladší, tak dávám 5 hvězd. Film se mi líbil, dávám hvězdy 3. Jen asi jediná věc, kterou jsem ve filmu nepobrala : Jak sakra dokáže puberťák z kýty masa rukama vyždímat litr krve? :-D(24.8.2010)

• MM_Ramone

Emo puberťáčka Cassie objaví horrorový obchod zastrčený v odľahlej uličke. Kúpi si tam za päť dolárov záhadnú knihu zla. Je upozornená na to, aby z nej nikdy nečítala nahlas. Cessie však toto pravidlo poruší, keď z nej začne predčítať svojmu mladšiemu bratovi Maxovi. To má za následok, že ich začne prenasledovať slizký zubatý netvor. Film "Hodina duchov" patrí do kategórie, ktorú som si označil ako kinder horror. Je tam istá dávka napätia, nejaké to nadprirodzeno a i náznak horrorových prvkov. Všetko je to namixované v takej miere, aby to bolo znesiteľné pre detského diváka. Kinder horror. **(9.5.2016)

Skvělá děsivá atmosféra při strašidelném filmu jako dělaném na Halloween. Líbilo se mi, že konečně vidím Emily Osment jinak než Lilly/ Lolu v Hanně Montaně. Musím říct, že už jsem se bála, že konec bude nechutně sladký, ale upřímně mě dostalo jak táta přečetl- "Zlý netvor tu není, dokud na něj nemyslíš," a Cassie otevřela oči.(11.4.2011)

• Emily Osment