poster

Básník války

 • Kanada

  The Poet

 • USA

  Hearts of War

Drama

Kanada, 2007, 96 min

 • ivishka
  *

  Zatím nejhorší válečný film co jsem kdy viděla(dobře hned po Auschwitz od Uweho). Nejdříve vyjmenuji to, co se mi líbilo, protože toho je zoufale málo - Nina Dobrev pro kterou mám slabost s jejím perfektním pěveckým vystoupením(už několikátý film kde předvádí své pěvecké umění) no jo není nad to zazpívat si pod hákovým křížem - a nejen pěvecké ale i herecké schopnosti Niny jsou skvělé. Nevím v čem se stala ta největší chyba filmu, protože nápad je brilantní(němec se zamiluje do židovky, ta otěhotní a zmizí a vdá se za žida, utíkají spolu a vychovávají dítě a pak se stane tragoška).Zprvu mě naštvala asi nejhorší válečná scéna, která byla kdy natočena a to jest viditelně "svištící kulka" což není možné, aby ji někdo v letu viděl navíc s bílou stopou jako kdybyste po sobě stříleli gumovými projektyly nebo jako by se natahovaly po výstřelu provázky z pušek. Další prvek vyskytující se taktéž na začátku byla velmi špatná filmová krev, pomalé a nereálné reakce herců a jejich PŘÍŠERNÝ přízvuk. Nina se snažila fingovat neexistující přízvuk a výsledkem byla nesrozumitelná řeč podobající se angličtině přičemž jsem rozuměla asi tak každé třetí slovo. Skvělý nápad židovky Ráchel vzít si do války na krk náhrdelník s židovskou hvězdou fakt inteligentní...jediné co mě po celou dobu filmu napadlo bylo, PROBOHA NINO KAM TO ZASE LEZEŠ???(a tím myslím filmy ve kterých hraje). No konec jako obvykle zase love forever. Ale tak ŠÍLENĚ zfilmovanou válečnou lásku jsem ještě nikdy neviděla.(7.12.2012)

 • Fallen_One
  ****

  Záležitost je to průměrná, ale bod navíc za mou oblíbenkyni Ninu Dobrev. Režisér dekadentních filmů Damian Lee zdá se konečně natočil něco, čím dle všeho završil svou neslavnou kariéru. Ale se ctí, tohle jeho poslední dílko mě oslovilo, i když ze začátku to vypadalo děsně strojeně, až jsem vzdychal zoufalstvím. Ale dojem byl napraven, i když mám pocit, že lesní scény točili pořád na jednom místě.(27.10.2009)

 • AndieCZ
  **

  Na tenhle film jsem se rozhodla jen kvůli Nině, protože je to 1 z mých oblíbených hereček, ale takhle na hlavu postavený válečný film jsem už opravdu dlouho neviděla. Úplně mi neseděla dějová linie. Jeden den vychřice, druhý den vojáci pochodující po spadlém listí... Navíc takhle špatně bojové scény jsem snad ještě neviděla. Jonathan Scarfe mi moc nesedl. Moc se k Nine nehodí. A zvláštnější milostný trojúhelník jsem taky dlouho neviděla. Nebývá zvykem, že Žid zabije své zachránce a pošle svou milou do rukou Němců. Na závěr musím říct, že Nina zpívá nádherně. Znovu už si film nejspíš nepustím.(16.2.2013)

 • Morholt
  ***

  Těžko si vzpomenu, jestli jsem kdy viděl naivnější válečný film s tolika pitomostmi na jednom místě. Ale i když je to občas blbý až to bolí, neměl jsem tendence se kvůli těm všem hloupostem rozčilovat, ale spíš se usmívat. Ke cti tvůrcům slouží, že se nesnažili o nějaké hloubkové psychologické sondy, i když třeba hlavní mužská postava k nim sváděla, a nechali charaktery klouzat po povrchu. Technická stránka věci je poměrně dobrá, ačkoliv vizuál mi místy přišel až moc televizní, ale to se dalo přežít. No a casting, na který se sázelo především, vyšel také, byť Darryl Hannah ukázala, proč nedostává žádné dramatičtější role. Rovina matky jí vyloženě nesedla. Za jedno kouknutí to stojí. 50%(30.6.2016)

 • kalap
  ****

  Veľmi pekny príbeh o smutných udalostiach 2 svetovej vojny so silnou hrubkou na začiatku filmu,ked židovka Rachel dcera rabina pred svadbou so židom Bernardom sa na prvy kuk len tak necha oplodniť normalnym nemcom Oskarom.No blud.Potom už film plynie celkom svižnym tempom ku smutnému záveru,kde poukazuje na obrovsku nesebecku lasku žida Bernarda,ktorý obetuje svoj život pre svoju ženu a jej lásku k inému mužovi ,ktorého mohol pred tým celkom kľudne zabiť.Dávam štyri hviezdičky a nebyť toho lapsusu na začiatku bolo by tých hviezd päť.No musím povedať,že úplne ináč sa ten film pozerá a aj ho hodnotí človek nežid,ako žid a ja tým židom som.Šalom(23.5.2008)

 • - Natáčelo se v kanadské provincii Ontario ve městech Toronto, Hamilton, Dundas a Rockwood. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace