Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

chelseaman22

Devadesát minut velkého nic bylo vykoupeno bravurní třicetiminutovkou. Poslední kvartál byl tak fenomenální, že jsem okamžitě zapomněl na předchozí reptání. Osobně Willa beru jako Justina - spíše zpěvák a producent, než-li herec. Ale ten závěr byl herecky tak skvěle zvládnutý, že již nemám pochyb o umu nejmocnějšího muže v Hollywoodu. 75% Celosvětový výdělek k 27. 11. 2012: $168,168,201 ()

Skuby47

Začátek tohoto snímku na mne působil poněkud zmateně, že jsem uvažovala, že se ani nedodívám. Vydržela jsem a nelituji. Je to sice dojemná romance, ale na poněkud vyšší úrovni, než je běžné. Excelentní herecký výkon podal v hlavní roli Will Smith. Příběh je odvyprávěn zvláštním způsobem, takže mi ani jeho rozvláčnost nevadila. Jedná se o komorní drama i když by z morálního pohledu mohl být zařazen mezi sci-fi, protože v současnosti jsou výčitky svědomí a snaha o odčinění viny jevem značně neobvyklým. ()

Sonnik

Seven Names. Seven Strangers. One Secret. Vykalkulované? Ano. Průhledné? Ano. Zdlouhavé? Taky. Když jsem ze začátku myslel, že Rosario tam bude jenom epizodně jako ostaní, tak jsem tomu šancí moc nedával. Ale on tam byla čím dál tím víc a protože je nehorázná kočka a s Willem jí to z pro mě neznámých důvodů funguje tak se mi to trochu dostalu pod kůži. Škoda nevyužitých oblíbenců Woodyho a Barryho Peppera. Díky krásné Rosario a krásným medůzám skoro plný počet. P.S. Tu medůzu si koupím taky. :P "I haven't treated myself very well. " ()

st.jim

Od začátku jsem nevěděl, co se ve filmu stane, kam se děj ubírá, jakou roli má vlastně Ben (Will Smith), co se mu přihodilo a proč se vlastně chová tak, jak se chová. Pak si začnete dávat kousek po kousku dohromady a vznikne příběh, který Vás nepustí, dokud se nedodíváte. Není to nijak vynikajíci dílo, možná trošku kratší stopáž by mu slušela víc, přesto ale zamáčknete ne jednu slzu. Will Smith mě jenom utvrdil v tom, že dokáže zahrát prakticky cokoliv. ()

ecceHOMMO

Ani skvelý a silný záver už nedokázal zachrániť môj celkový dojem z filmu. Pre mňa bol film niekedy zbytočne rozvláčny, a jeho sila sa neprejavovala počas filmu..,....ako keby si to všetko šetrili na koniec.....kedy ako keby vybuchla sopka plná emócií a všetko do seba začalo dokonale zapadať......škoda .... ()

Karush

Seven Pounds mohol byť vynikajúcim filmom, ale všetko to čo malo byť záverečným zvratom využili hneď v úvode ako východiskový bod, a tým pádom už od prvého momentu sa dej dal úplne predvídať a, žiaľ, neprinesol ani žiaden moment prekvapenia. A tak namiesto strhujúcej vážnej drámy vznikol film, ktorý sa v neskutočnej miere hrá na niečo oveľa viac, čím v skutočnosti je. Dielo doslova kričí do nebies svojím superhrdinstvom a rozvážnym uvážením, kto si zaslúži a naopak, kto nie. V divákovi jedine Will Smith a Rosario Nelson svojím pôsobivým, zdržanlivým hereckým výkonom udržujú pozornosť, ale na to ani oni nestačili, aby naplnili životom rozvláčny a šablónovitý príbeh, rovnako ako nudnú réžiu bez štýlu. ()

honx

Kvalitní "čtyřhvězdičkové" drama, s napínavým průběhem a se silným dechberoucím koncem. Nevím, proč by si film měl na něco hrát... Sedm životů je prostě tím, čím je a já musím za podobné narážky hvězdičku přihodit. ()

danco123

Romantické filmy, pri ktorých si ženy radi poplačú nemusím, ale tento film sa skutočne podaril. Možno aj vďaka tomu, že v ňom hrá hlavnú úlohu Will Smith a nemá čím jeho herecký výkon sklamať. Pri sledovaní filmu sa mi zdalo, akoby sa to naozaj stalo Willovi to, čo len vo filme hrá. Asi až do troch štvrtín filmu som nevedel pomaly o čo sa jedná a čo má Will v pláne spraviť. Záver filmu bol dosť dojemný a nejednému chlapovi by slza z oka vypadla. Filmu dávam filmu 80%. ()

LiborGondek

Zamotaný příběh, který skáče jak blecha. V druhé půli tomu již začnete přicházet na kloub a konec je zajímavý, velmi emocionální a nečekaně smutný. Nicméně nevidím zde žádný X faktor, který by mě přesvědčil, že se jedná o nějaké velkolepé dílo. Film to není špatný, ale více než nějakému super hitu se blíží zcela obyčejnému průměru, do kterého získali jednoho lepšího herce, toť vše. 65% ()

karlik4801

Sedm životů si neskutečně hraje s emocemi a bohužel útočí hlavně jimi. Není v tom žádná speciální náplň, žádný pořádný nápad. Jako emocionální romantika to je 100%. Ale celkově to není žádný zásadní přelom. Ty nejlepší scény se najdou na začátku a v poslední dvacetiminutovce. Hudba s ladí s vykreslením scén a vše plní svůj účel. Will Smith a Woody Harrelson jsou dobře obsazeni a pohráli si s rolemi, u Woodyho nejde ani tak od přesvědčivost, jako o lítost. Myslím si, že Sedm životů není typická žánrovka drama s romantikou, ale má svůj vlastní menší žánr. ()

Ryuuhei

Ze začátku jsem vůbec nechápal, o co ve filmu jde. Přišel mi nesmyslný. Jednání hlavního hrdiny bylo divné a vůbec i celá zápletka. Tedy, to bylo i záměrem. Seznámení s hrdinovou minulostí a následné dějství vše postupně prozradilo a závěr mě málem donutil řvát jak želva. Sice se vše točilo hlavně kolem jedné romance a osudy dalších "vyvolených" tak nedostaly vesměs žádný větší prostor, ale i tak velmi dobré. Will Smith se opět činil, odskočil si od komedie k dramatu a jeho herecký výkon zahrnující typický pokerface opět nezklamal ani v nejmenším. ()

Lachtaan

Nebudu nalhávat, že jsem od Seven Pounds očekával něco trochu jiného, než skutečně film nakonec nabídl, ale po nechápavé první čtvrtině se ve mě rozjela taková směsice emocí, že nešlo po zhlédnutí hodnotit jinak. Will si doopravdy umí vybírat tyhle ždímačky citů a pocitů a zrovna Sedm životů je toho důkazem. Asi bych jen tak neměl koule se zrovna na tohle dívat znovu, ale mile rád na onen večer strávený s kouzelným Willem i skvělou Rosario vzpomínám. ()

Toto

Ben Thomas svojou nepozornosťou zapríčiní dopravnú nehodu, pri ktorej zomrú ôsmy ľudia vratane jeho manželky. Začne mať výčtky svedomia a rozhodne sa pomáhať ľuďom, napríklad aj tým, že sem tam daruje niekomu nejaký ten svoj orgán. Spozná sa s Emily ktorá má choré srdce a má len 3-5% šancu na nové. Zamiluje sa do nej a to urýchli jeho rozhodnutie ... Dalo mi veľkú námahu tento ,,doják" dopozerať, nie len pre svoje slimačie tempo, nezmyselnosť príbehu, ale aj slabučkého Willa Smitha. Za zmienku tiež stojí Woody Harrelson v úlohe slepého klavíristu :-))). Asi nemá na účty. Tak toto je neskutočne hlupučký film. ()

MiCM

Je zcela pochopitelné, že standartní "povrchní konzumní člověk" tohle neocení. Bohužel doba je zlá. Dobrého člověka dnes najdeme už jen ve filmu. A pokud si někdo ani toho neváží, co potom s ním? Bohužel, film je prostě mnohem víc kvalitní než komerční a nikdo se tady nesnažil uměle zvedat působivost... Tak jako asi jen málokdo ví jaké by bylo tohle zažít, nedej bože to pak ještě takhle naprosto bez úcty hodnotit. ()

lennyd

Do života několika obyčejných lidí, kteří jsou vážně nemocní nebo jen měli v životě smůlu, zčista jasna začne zasahovat podivný výběrčí daní Ben Thomas (Will Smith). Vždycky když je potřeba, tak se objeví, pomůže a zase zmizí. Ale proč to dělá? Nikdo netuší, že Ben v sobě drží hrozné tajemství - a jen nezištná pomoc neznámým lidem může ulevit jeho svědomí. Ale co má dělat, když se zamiluje do krásné Emily (Rosario Dawson), která trpí onemocněním srdce a zbývá jí jen několik málo týdnů života ..? Moc často se nestává, že bych měl z nějakého filmu tak rozporuplné pocity. V první polovině jsem byl trošku zmatený, protože jsem se nějak nemohl naladit na tu správnou vlnu. V druhé polovičce jsem měl zase podivný pocit, že film je hrozně naivní a snaží se utáhnout diváka na vařené nudli. Kdybych jej hodnotil bez rozmyslu ihned po skončení, asi bych dal nějaké tři ušmudlané hvězdičky. Jenže ... tento film má tu vlastnost, že jen tak neprolétne okolo (jako spousta jiných, které shlédnete a zapomenete), ale zasáhne a nutí člověka přemýšlet - co kdyby. A čím víc o něm přemýšlím, tím víc je mi jasné, že se řadí k nejzajímavějším filmům posledních let. A to ještě musím pochválit Willa Smithe - jeho výkon je tu brilantní - ne nadarmo je jedním z nejobsazovanějších herců současnosti. ()

Beky

Lepší než Štěstí na dosah, ale pořád obsahově průměrný!! Navíc bych ubral na neustálém dojení slz a věnoval se více charakterům postav, protože de facto nevíme o nich nic, jak Will tak Rosario hrají přesvědčivě, přesto jejich postavy jsou obaleny velkým tajemnem, víme o nich jen věci, které příběh podpírají ale neposouvají do hloubky, Woody Harrelson, Barry Pepper oba dva odvedli vynikající práci, proto je škoda, že se jim věnuje režisér táááák málo!!! Musim ale uznat, že Gabriele Muccino má našlápnuto k nezapomnění, pracuje s těma nejlepšíma lidma a jeho filmy jsou nadprůměrné, ale já ještě čekám lepší výkon!! Jednou větou: Stalo se to dávno...pořád na to myslim, něco jsem zvoral, něco jsem zničil... ()

neoBlast

Nejblíže má Sedm životů pochopitelně k režisérově americké prvotině Štěstí na dosah, ale je oproti němu dospělejší a vážnější. Opět sleduje smutný svět prosvětlenou optikou, aby v závěru předvedl oslepující emocionální hyperzáblesk, u kterého jsem 30 minut nedýchal. I napodruhé to Muccinovi s Willem vyšlo - otázkou je, kolik má ještě pokusů než se začne opakovat a nudit. 75 % ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi