Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

gp_one

Film, při jehož sledování se ve mě neustále střídaly chvíle, kdy jsem věřil tomu co se mi snaží vnutit a citově mě dojímal, s chvílema, kdy jsem tomu absolutně nevěřil a nechávalo mě to naprosto chladným nebo jsem se cítil citově až vydírán. Škoda, být víc přesvědčivější, určitě by to bylo na minimálně o hvězdičku víc. ()

TylerGage

skvělí filmový zížitek.Will Smith předvedl zase to nejlepší co mohl.Zachránit sedm životů za cenu jednoho a napravit lidem štěstí o které je připravil při své havárii kdy mu zemřela manželka.. Krásné filmové dílo.__________________ ()

lxbch

Viděl jsem začátek, prostředek jsem tak trochu prokalil a viděl jsem konec. Verdikt? Stačilo udělat pětiminutový mix Nemyslíš, zaplatíš a Haló, tady medúza a byli bychom na svém. ()

nurielka

Krásne romantické drama so smutným záverom kde som si hodne poplakala, lebo som na to asi mala chuť a možno, že to s filmom ani nesúviselo, ale s tým dojmom a tou myšlienkou s ktorou prišli do toho filmu, že na svete ešte nevyhynuli ľudia, ktorý sú schpný pomôť iným. Aj keď sa to týka ich samých a teda aj ich duševného rozpoloženia v akom sa nachádajú. Atmosféra filmu je priam určená na smoklenie a samozrejme, W. Smith sa mi v takomto rozpoložení zdal oveľa viac vyzretejší a dodalo mi to dojmu, že sa z neho konečne stáva vážna osobnosť. Veľmi smutný film a absolútne mi to neprišlo dlhé, pretože ako vravím, ak má človek na film chuť a čas tak mu nikdy dlhý neprijde. ()

cogi

I když mi během filmu došlo, jak to skončí, tak mi to nějak nevadilo, bylo zajímavé sledovat film z druhého pohledu, něco jako u Colomba, když známe pachatele a vidíme, jak ho detektiv zahání do koutu ... a ke konci doporučuji mít po ruce kapesníky ()

Tryman

Tenhle snímek mě velice překvapil. Za prvé mám rád Willa a za druhé mě oslovil zajímavý příběh. No a co, že je děj předvídatelný či průhledný, jak si zde mnozí stěžují. To přece není chyba, někdy je to dokonce úmysl. Pokud jste četli Aristotela, tak jistě víte, že na diváka zapůsobí právě ten příběh, u kterého tuší, co bude následovat a jenom bezmocně sleduje, jak se to skutečně děje, aniž by tomu mohl zabránit. Přesně tohle jsem měl u Seven pounds a v žádném případě si nepřipadám ochuzen - právě naopak! Rozhodně můžu doporučit. ()

Modus

Trailer na tento film mě přesvědčil že Seven Pounds bude dojemná kašička která mě dokonale dojme…Bohužel, jak jsem měl oči zvlhlé od traileru tak samotný film mě dojel na začátku a na konci…Zbytek byl laciný a vyčůraný tah producentů a režiséra…Dáme do filmu herce který teď táhne Hollywood a napíšeme mu roli člověka který se snaží utéct před minulostí a dělá vše proto aby se vykoupil…Snímek o pocitu viny a jejím odčinění trpí, podle mě, až přílišnou rozvláčností, zpočátku lehkou zmateností pro diváka a až příliš okatou snahou dojmout…Sedm životů je popravdě docela průměrné drama, od kterého jsem očekával hodně a nakonec jsem dostal čistou várku stereotypu, který se z Hollywoodu na mě valí poslední dobou častěji a častěji…Film nás trochu poučí o životě, ukáže nám, že ještě stále existuje dobro v lidech a nakonec se dozvíme, jak vypadá pravé sebeobětování…Seven Pounds ve mě vyvolal akorát rozvleklost, místy nudu a kupodivu i obyčejnost…Což je hlavní chyba tohoto snímku…Film mě nenudil, ale také nenadchl…Proto čistě průměrné hodnocení…Rád bych tomuhle snímku dal víc, ale bohužel vážně nemůžu!!! ()

fraktal

Přestože jsem na konci také "ronil", věřím, že by podobné téma šlo uchopit i lépe (bez oné kýčovitosti a prvoplánovitosti, kterou Radek99 považuje za "nutné zlo" - ale třeba právě jím zmiňovaný L.v.Trier dokazuje "že to de"). Navíc postup zvolený hlavním hrdinou se mi zdá poněkud vyděračský (když darovat, tak bez otázek či podmínek, , když se obětovat, tak nenápadně).... ()

the_bitch

Príbeh ako namieru vyrobený pre Willa Smitha. Zo začiatku dosť nechapave, postupne sa všetko otvára a divák je čím ďalej, tým viac prekvapenejší, pričom záver pre mňa znamenal nepredstaviteľne silný emotívny zážitok. U mňa jednoznačne 90% ..a nech si to pozriem aj 20x stale ma ten záver dostane rovnako,jednoducho,pre mňa vynikajúci film ()

..Anya

Člověk, kterýho jsem naposled viděla s podobně dementním ksichtem na nasazeným na obličeji byl Nicolas Cage v Městě andělů. Už nikdy víc, prosím. ()

siloalampa

Film, ktorý môžte odsúdiť, ale i spasiť... Snáď by som sa najradšej zaradil niekam medzi, i keď sa to dá asi len ťažko. Pokiaľ sa necháte uniesť a nepremýšľate, čaká vás filmová lahôdka. Bohužiaľ, bohuvďaka, dnes už nie je film len o peknom strihu, kamere a pokuse dojať diváka k slzám. Čoraz viac ľudí si všíma i to, za akým účelom, alebo akou cestou sa to tomu tvorcovi podarilo a prečo je tomu tak. Neviem, či tento môj komentár bude niekedy niekto čítať, a ak áno, tak ho pozdravujem a želám mu veľa zdravia. Vo filme zaznel Nick Drake. Viem, že je to hlúpe, ale i on spáchal vo veku 26 rokov samovraždu a preto ****. ()

Luisis

Po tomhle pochopíte jak tenká je pomyslná čára mezi štěstím a beznadějí.Mezi bezmocí a zadostiučiněním.Emoce stříkaly po tváři.Naprosto dokonalé!!! - 96% ()

Joppo88

W. Smith a jeho skrytá životná bolesť a G. Muccino ako režisér dali dokopy romantickú drámu s originálnym námetom a pozoruhodným stvárnením. Zo začiatku som príliš nerozumel resp. nebolo to jasné, ale po dvoch hodinách napínavého sledovania a následného rozuzlenia som mal veľmi, veľmi dobrý pocit. Nie je hádam nič vážneho, čo by som musel vytýkať. ()

karinakari

Sedm životů mi doporučil kamarád, s tím že je to přesně moje gusto. Tak jsem si ho pustila, viděla necelých 40 minut a nechápala jsem. Kamaráda jsem osočila z toho, co mi doporučil za blbost, a že jde vidět, jak mě „hrozně“ zná. Naštěstí jsem si film pustila po půl roce znovu. Mezitím jsem díkybohu zapomněla na vše, co jsem o něm slyšela. Do teď lituji, že jsem byla schopná někdy Sedm životů vypnout (i když ne, protože bych nebyla tak zaskočena). Ano, příběh i konec jsou famózní. Tak moc mě příběh pohltil a tak moc jsem během něho trpěla s hrdiny, že jsem na konci byla naprosto psychicky vyčerpaná. A jestli stále nevíte, zda si film pustit? Will Smith se 90% filmu šklebí, jako když právě snědl citrón (což rozhodně chcete vidět, věřte mi). A poučení na závěr: Nikdy, nikdy nevypínejte filmy po pár minutách..(někdy to sice nevyjde, ale aspoň si zmáčknete tlačítko odpad!) ()

S.Robie

Film ok, je fakt, že příběh neměl dostatečnou hloubku- přitom tam dle mého nechybělo snad vůbec nic... dost sentimentální hudby, chvíle ticha osamotě s hlavním hrdinou, snad dostatečná dávka uvědomění... Ale... Will už se naučil plakat, ale zamyšlený výrazy a aby jeho tvář říkala něco jiného, to dle mého ještě neumí, tak jsem mu tu roli prostě nevěřil... ()

Kingjiri

Rozvleklá nuda, která šnečim tempem spěje k překvapivý závěrečný pointě. Že bych pointu tušil už od začátku, jak tu píše pár místních géniů, to říct nemůžu. Zároveň ale taky nemůžu říct, že by mě pointa hodně dostala, na to byla až příliš patetická a svym způsobem mě i zklamala. Celej snímek táhnou směrem nahoru do kinematografickýho průměru v podobě tří hvězd následující atributy - solidní hereckej výkon od Willa Smithe, pěkná Rosario Dawson a překvapivě dobrá hudba od neznámýho (aspoň pro mě) skladatele Angelo Milli. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi