Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Arkos

Možná zbytečně dlouhý a chvilkami roztahaný film, ale jinak hodně dobré drama, které hraje na city a v závěru určitě dost diváků uroní i nějakou tu slzičku. Trojice Will Smith, Rosario Dawson a Woody Harrelson svojí práci zvládla opravdu na jedničku. ()

Boogeyman

Pár scén a celková atmosféra snímku mají něco do sebe a tu snahu o vykoupení korunují příjemně smutnou náladou, ale moc často tvůrci přehnaně tlačí na pilu a film se stává skoro až směšnou parodií na vážné téma. Když si Will Smith a Rosario Dawson vesele (ale přitom hrozně smutně) prozpěvují a nešťastně skotačí se psem, je to nejen nemístně trapné, ale taky k uzoufání nudné! A jelikož jsem si Štěstí na dosah zařadil do pomyslné top stovky, Sedm životů pro mne było obrovským zklamáním. ()

Beckett51

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych celou polovinu filmu probrečel, jako žokej, kterýmu dupne kůň na nohu.... no a asi se mi to taky nikdy nestane, ale tady jsem měl vážně namále. ()

hippyman

zprvu místy chaotická změť scén s podivnými dialogy a mnoha otazníky na divákových rtech se postupně začíná spojovat do jasnějších obrazů a drtivý konec se dá těsně před ním samým odhadnout, což mu však neubírá na jeho velikosti... Will ukázal, že není jen ikonou nablblých komedií, ale umí i hrát... tenhle film asi hned tak z hlavy nedostanu, snad i proto, že se v porovnání se všedními malichernými "problémy" jeví jeho poselství víc než zamyšleníhodně. 90% ()

salahadin

Muccino je klasický dřevorubec Drnec, tlačí na pilu, aby kmen co nejdřív přeřízl. Pomáhat bližnímu svému je nádherná věc, ale konec tohoto filmu obrátil celé vyznění naruby. Těch několik velmi dojemných scén z průběhu filmu totálně odpálil ten nesmrdutější konec, díky němuž považuju už celý film za bezmála falešný, emočně levný a povrchní, i když to tak na první pohled nevypadá. Ale když si domyslím své vlastní finále, zůstane mi v hlavě krásný vztah s umírající dívkou a slepým klavíristou, který sám o sobě na 3* vystačí. Woody Harrelson, Rosario Dawson a tentokrát pro mě i Will Smith zaslouží pochvalu za dobré empatické vcítění se do svých rolí. Balanc na hranici levného kýče á la Made in China a vcelku působivého lidského dramatu se podařil ukočírovat přesně do scény, kdy se podruhé objeví Smith v telefonní budce, pak následuje scénaristický smrdutý odpad. PS: Na kompletní dárcovství vnitřních orgánů tu máme naše adrenalinové motorkáře, kteří k tomu svou hloupostí vědomě směřují...bohužel. ()

Aky

Na můj vkus více než příliš sentimenátlní pohádka, v níž se nedá věřit téměř ničemu - ani příběhu, ani emocím, ani poctivým úmyslům autorů. Navíc se film vleče, až má člověk posledních dvacet minut nutkání režisérovi zavolat, aby už konečně odpískal konec. ()

Sysel_CZ

Myslím, že ten film je tak komplikovaně jednoduchý i jednoduše komplikovaný, že ve své prosté podstatě je dokonalý a nechápu, opravdu nechápu, kdo na tak prostém a přímém a krásném filmu dokáže najít chybu. Takových lidí mi může být jen líto, já budu nahlodanej tímhle snímkem ještě dlouho. ()

misterz

Willa Smitha komentovať nebudem, nie je moja "krvná skupina", ale musím uznať, že zahral dobre. Prvá polovica bola slabá a chaotická, istý čas som sa v príbehu nemohol zorientovať. Dosť ma to znechutilo, ale som rád, že som vydržal, pretože druhá polovica bola podstatne lepšia a prekonala všetky moje očakávania. Keď sa človek v príbehu zorientuje tak už to ide. Len škoda toho samotného finále. Mám taký pocit, že sa dalo z pointy vyžmýkať podstatne viac emócií a ukončiť tak film pre diváka "bolestivejšie", tak ako sa na smutnú drámu sluší a patrí. Koniec bol jednoducho odfláknutý a predčasne ukončený. Škoda, takto u mňa iba mierny nadpriemer. 70/100 ()

Javert

Kdybych si býval pustil jen konec (cca 15 - 20 minut), který je imho vskutku výborně vymyšlený, natočený i zahraný (Will Smith nezklamal), dozvěděl bych se vše potřebné a ušetřil bych hodinu a půl času... ()

k212

Když si u milostné scény povzdechnu: "Kdy už to proboha skončí!" Je nejspíš něco v nepořádku. Čímž netvrdím, že to něco je v nepořádku jenom ve filmu, třeba si zahrávám se zapšklým cynismem uvnitř mě. No jednoduše na mě to bylo moc: předvídatelné, slzopudné, zoufale přeušlechtilé a nudné, nudné... Mimochodem první film s Willem, ve kterém jsem mu zbaštila herectví, což se mi jeví jako jediné snaživé pozitivum dvouhodinové, vizuálně učesané, ubrečené historky. 45% ()

Snorlax

Sentimenty, sent, sent... Trocha nadhledu (tedy spíše hodně) by tomu neuškodila. Ale jinak to není až tak špatný příběh. A rozhodně je to hodně dobře zahrané. ()

kingik

Výběrčí daní Ben Thomas (ve skutečnosti se tak nejmenuje a za úředníka se pouze vydává) způsobil před časem strašlivou automobilovou nehodu, tak strašlivou, až při ní přišlo o život sedm lidí. Od té doby se kaje a stává se strůjcem štěstí sedmi vybraných cizích lidí, kterým osud nepřál. K tomu, aby pomohl změnit jejich pohnutý osud, mu stačí maličkost - musí mít absolutní jistotu, že se jedná o hodné a slušné lidi. Režisér Gabriele Muccino podnikl velký (vyděračský) útok na divákovy city a smysly, podstatně méně řešil kvocient pravděpodobnosti příběhu. Byl naprosto spokojený, když Will Smith svůj part zahrál jako Denzel Washington, i když byl u toho mírně nesympatický. Neřešilo se, jaký byl Ben v minulosti, jestli to byl takový dobráček, nebo to byl egoistický zmrd, který chce jen ulevit svému svědomí. Nehoda je prezentována z flashbacků, je technicky vyšperkovaná. Za technická kritéria filmu se film dostal vysoko. Relativně vysoko hodnotím i příběh, jež má dávku neotřelosti, když chce, má diváka tam, kde potřebuje mít, podmanivá kamera, hudební podklad, to celé dokreslují. Když je to tak pěkně a působivě natočeno, dají se odpustit i občasně zdlouhavé pasáže, které se s klidem daly vypustit, aby film taky nabral nějaké tempo. Takových dvacet minut nadbytečných kokotin dolů a nebylo co řešit. Muccino je rozhodně zajímavým typem režiséra, co v dramatech umí náležitě plavat, i když příště by mohl plavat k břehům o půl hodiny rychleji. Ve filmu svůj důležitý part hraje také jedovatá medúza, kterou hlavní postava chová v akváriu a která může být i netrpělivá, když na to přijde. Ještě než se Will Smith odporoučel z první herecké ligy, zanechal po sobě tenhle (za)jímavý film, který si nepouštějte, není-li vám dobře na duši. Já jdu vypracovat seznam věcí, které potřebuji, aby mně Ben Thomas zařídil. Doufám, že neprokoukne, že nejsem hodný. Jsem nevděčný parchant. 80% ()

sochoking

Dlhé, nudné, uťahané... navyše sa Will Smith do polovice filmu usmieva ako idiot a od druhej polovice je zase strhaný, ako po 16- hodinovej „ šichte” v kameňolome. Jediná scéna, ktorou ma rozosmial bola, ked nasadí rovnako stupídny výraz tváre, pri pití drinku v nemocničnej kantýne, ako Samuel L. Jackson v Pulp Fiction predtým, než vyriekne známy biblický výrok pred popravou. Mal som pocit, že srdečnou vadou miesto Rosario Dawson trpím ja. Je to veľmi podpriemerný ciťák, ked skutočná akcia prichádza až v 13. Minute od konca filmu. ()

Aknah

Čím bych začala, asi tím, že Will Smith dokáže zahrát i tak vážnou roli a přitom působí zcela přirozeně a upřímně. Ze začátku a i po celý film jsem netušila,co dělá a proč to dělá. Proč pomáhá všem těm lidem ... ale postupem času zjišťuju a nechápu jeho postoj k životu... i přes jeho ztrátu a určitou vinu, nedokážu pochopit jeho silné odhodlání a vůli dojít k cíli, který si naplánoval. Jak vůbec někdo může mít tak slabý pud sebezáchovy... Celkově na mě film působil čistým, přesvědčivým a reálným dojmem. Ale zároveň mi přišlo všechno to snažení a pomáhání lidem v téhle době až neuvěřitelné a dojemné, je těžké tomu věřit. Dlouho sem neviděla tak silný příběh se zajímavým nápadem, neskutečnou pointou, skvělými hereckými výkony a celkovým dojmem. Celé dvě hodiny sem skoro nedejchala, jak to bylo pravdivě natočené a do toho zamotaná bezprostřední romantika, která se postupně rozvíjela a byla dovedena k dokonalosti. Fakt sem všechno prožívala s nimi a vlastně sem byla furt zaražená, protože sem nevěděla co se bude dít dál... tady se nic nedalo předvídat, protože to působilo tak tajemně, až zajímavě a natolik přesvědčivě, že sem tomu ihned uvěřila a podlehla. Když film dojde do konečného stádia, tak sem vykulená, trpim s ním a nedokážu ten pocit popsat slovy. Smith to zahrál tak lidsky, že se mi prostě chtělo brečet. Prostě sem měla takový ten stísněný pocit po celou dobu trvání filmu. Také mě zaujal název filmu, který mi přijde opravdu promyšlený - není to totiž jen namátkové číslo, ale má svou váhu a význam, protože přesně odpovídá sedmi životům - srdce, játra, plíce, ledviny, oči, kostní dřeň a nový život v podobě domu. Nemluvě o tom, jak je znát, že se herec do role naprosto vcítil a byl Benem Thomasem, i když byl vlastně Tim... Kdybych mohla ohodnotit lépe, udělala bych to. Ale musí stačit 5 hvězdiček, které patří tomuhle bezkonkurenčnímu dramatu, který mě opravdu uchvátil a tím jak byl skutečný, mě přiměl vážit si zdraví. A nestačila sem zmínit, že neopominutelné jsou menší role - jako Woody Harelson - který byl perfektní a v neposlední řadě okouzlující Emily, která snad nemohla být ztvárněna lépe. Celkový počet hvězdiček ale opravdu neodpovídá kvalitě tohoto strhujícího zážitku. ()

Šakal

Hlavní důvod proč shlédnout tento snímek? Jednoznačně Will Smith! Nemám ho nijak zvlášť v oblibě, ale zde podává ÚŽASNÝ výkon. Kdo stojí dále určitě za zmínku to je Rosario Dawson ( velice sympatický výkon ) a Woody Harrelson ( škoda, že posledně jmenovaný nedostává více prostoru). Nechápu komentáře těch z vás, co zde píšete, že do 2/3 snímku divák vůbec netuší o co, že vlastně tomu Willovi Smithovi ( Benu Thomasovi ) jde. Naopak stačí začátek ( pár flashbacků ) a člověk přesně ví, kterým směrem se bude příběh ubírat, včetně toho neodvratného konce. Že je to SENTIMENTÁLNÍ snímek útočící z každé strany na divákovi city. ANO, je to tak.....no a co, pokud je to podáno ( zahráno) takovýmto ( uvěřitelným ) způsobem. V tomto případě to na mě zafungovalo a nechal jsem se rád dojmout, což se mi často nestává..... Někdy opravdu stačí v životě jediná událost ( v tomto případě hodně bolestná ), aby člověku naprosto změnila náhled na svět...... ()

Sobis87

Tento film pojednávající o vykoupení k divákovi zpočátku promlouvá jen pomocí náznaků, díky čemuž je první půlhodina "pouze" jakousi změtí scén, jejichž význam se odhaluje až s postupným skládáním příběhové mozaiky, jejíž jednotlivé střípky jsou umně odhalovány tak, že mě osobně film naplno pohltil a nepustil, dokud poslední střípek nenašel své pevné místo. A jakmile se tak stalo, odhalil se mi tento krásný příběh o vykoupení prostřednictvím sedmi ztrápených duší v celé své kráse a než jsem se z toho stačil vzpamatovat, přišel finální úder v podobě grandiózního poetického finále, které sice nešetří kýčem (ostatně jako celý film), ale to nic nemění na tom, že se jedná o jedno z nejpůsobivějších závěrů tohoto roku. To vše je ještě podpořeno jako vždy skvělým Willem Smithem, který v Sedmi životech překonal sám sebe, citlivým výkonem Rosario Dawson a standardně kvalitními výkony Woodyho Harrelsona a Barryho Peppera (škoda, že jejich postavy nedostaly více prostoru). Gabriele Muccino na postu režiséra kouzlí krásné záběry a za doprovodu omamné hudby tak tvoří působivé scény nasáklé kýčem, který jsem já ale ochoten akceptovat. Chladné přijetí zámořské kritiky mi je záhadou stejně jako nařknutí z citového vydírání a čistě vypočítavého tahu na oskarovou porotu. Dokážu si představit, že kdejaký cynik Sedm životů odstřelí jako usmrkanou srágoru, ale co by proboha mohl čekat od melodramatu? 85% ()

Webb

Dojemný, sladce lidský příběh s mozaikovitě poskládaným scénářem a uměle nucenýma scénama. Nevadila mi tu sice předvídatelnost, ale rozvleklé scény už ano a hlavně citové vydírání. Režijní stránka působí naprosto obyčejně. [4/10] ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi