Pat a Mat: Věší krajinu

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Česko, 2003, 7 min

Marek Beneš

Mat si zaobstaral pekný umelecký obraz krajinky a spolu s Patom sa im ho podarilo (napriek pár nehodám) dopraviť až do obývačky. Teraz už ostáva vyriešiť len kam a ako ho zavesiť. Ako najideálnejšie miesto sa im pozdáva stena za gaučom a tam sa ho rozhodnú povesiť. Po pomerne komplikovanom hľadaní ideálnej pozície ich čaká najdôležitejšia úloha a to pribiť klinec, na ktorý zavesia obraz krajinky. Lenže nie vždy všetko vyjde podľa plánu, a keď sa im podarí pribiť klinec, tak vyvstane otázka ako zakamuflovať predchádzajúce omyly. (pravo)

castor

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. tohle se už vážně veze hlavně na tehdejším úspěchu!! ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

Aky

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

rozbris

Sorry ale asi zde taky použiji přísloví: "Dvakrát měř a jednou řeš", ale vyřešíli to bravůrně:-) akorát si myslím, že jim tam bude v zimě trochu táhnout..... ()

Paity

Ano souhlasím s ostatními tady, je poznat značně nový rukopis a člověk dává vysoké hodnocení vlastně tak trochu ze setrvačnosti, což je chyba. ()

lubospoti

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. ()

Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

BlackMount

Pat a Mat si pořídili do svého příbytku nový obraz a teď už jen zbývá někam ho pověsit. Aby tohle umělecké dílko správně vyniklo je důležité vybrat ideální pozici na zdi. To znamená takové místo, kde se bude krajinka nejen dobře vyjímat, ale zároveň i překryje paseku po nezdařených pokusech o zatlučení skoby. Spíše slabší díl, který recykluje zápletku ze starší a mnohem zábavnější epizody Pat a Mat: Obraz ()

hlína

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....????? ()

anyonecek

Novější díly už nejsou tak kouzelné jak ty začátky, ale pořád je to vysoká kvalita a doufám, že i s těmi posledními díly budu mít na co vzpomínat. ()

xhonza5

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše. ()