Pat a Mat: Vánočka

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Milan Šebesta

Zdeněk Krupa

spoiler alert ...když pominu, že ty dva svařené sporáky fungovaly, a to i bez elektriky, můžu dát 70% :-) k vidění zde(30.1.2008)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

• boshke

Takovéto věci do A je to! prostě nepatří. Pat dělá štráchy kvůli fleku na ubrusu? Pat snowboardista? Co bude příště? Matovi vypadne z balkónu iPod a budou ho opravovat? Patovi spadne wifina a budou se hrabat v routeru? A je to! by nemělo jít s dobou... 40%(15.12.2011)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Jaké mají starosti kvůli jedné vánočce :)) .. Pěkné,roztomilé. pěkný konec..(11.4.2013)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Mňam mňam, není nad pořádnou domácí vánočku. Ovšem od Pat a Mata bych si jí nedal.(4.5.2012)

• Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. A v této konkrétní epizodě si autoři berou na paškál další naší národní vášeň - vaření ( i když v tomto případě spíš pečení).(28.2.2016)

Pat a Mat se chystají na vánoční svátky a k nim neodmyslitelně patří vánočka. Ta kupovaná je v zápalu příprav na Štědrý den zničena a tak našim hrdinům nezbývá než upéct novou. Pečící forma se jim však nevejde do trouby. Když už se zdá, že je všechno marné, přispěchá Mat s originálním řešením. Díl, který neurazí ani nenadchne.(30.8.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

Název Vánočka předznamenává vánoční atmosféru. Ta tam je, baráček je zasněžený, jak to má být. Pat s Matem tentokrát kuchtí a mě to přišlo trochu slabší, než když něco vyrábí. Oproti jiným dílům jim to tady jde poměrně dobře od ruky, nemají moc záseků, a tudíž nevymýšlí takové šílenosti jako jindy. A to je trochu škoda, starší díly mi přišly trochu lepší.(2.1.2016)

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše.(10.4.2009)

V jednoduchosti je síla .. fakt super !!(31.1.2010)