Pat a Mat - Pat a Mat se vracejí (2002) (série)

Vánočka (S04E20)

Režie:

Milan Šebesta

Kamera:

Zdeněk Krupa

Vonku je prekrásne nasnežené. Mat zmieta z balkóna snehový poprašok, keď zbadá Pata vracajúceho sa domov s bielou škatuľou. Po krátkom rozhovore sa Mat dozvedá, že krabica ukrýva lahodný obsah a zároveň ho Pat pozýva na posedenie k sebe. Pat doma vianočku vybalí, ale zisťuje, že obrus na stole nezodpovedá nárokom, že o chvíľu bude hostiteľom návštevy. Keď dorazí návštevník, tak Pat sa pred ním snaží ukryť špinavý obrus, ale následkom aj jeho podivného správania sa stáva nehoda a vianočka je zničená. A tak sa rozhodnú upiecť si vianočku vlastnými silami. (pravo)

boshke

Takovéto věci do A je to! prostě nepatří. Pat dělá štráchy kvůli fleku na ubrusu? Pat snowboardista? Co bude příště? Matovi vypadne z balkónu iPod a budou ho opravovat? Patovi spadne wifina a budou se hrabat v routeru? A je to! by nemělo jít s dobou... 40% ()

IllIlIlIIl

stration

BlackMount

Pat a Mat se chystají na vánoční svátky a k nim neodmyslitelně patří vánočka. Ta kupovaná je v zápalu příprav na Štědrý den zničena a tak našim hrdinům nezbývá než upéct novou. Pečící forma se jim však nevejde do trouby. Když už se zdá, že je všechno marné, přispěchá Mat s originálním řešením. Díl, který neurazí ani nenadchne. ()

hlína

Godhaj

Název Vánočka předznamenává vánoční atmosféru. Ta tam je, baráček je zasněžený, jak to má být. Pat s Matem tentokrát kuchtí a mě to přišlo trochu slabší, než když něco vyrábí. Oproti jiným dílům jim to tady jde poměrně dobře od ruky, nemají moc záseků, a tudíž nevymýšlí takové šílenosti jako jindy. A to je trochu škoda, starší díly mi přišly trochu lepší. ()