Pat a Mat: Stůňou

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Ladislav Pálka

Zdeněk Krupa

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl..(3.6.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

chudáček Mat má rýmičku, ale Pata bych jako domácího lékaře asi nepozval... :) kouř, oheň v krbu, prostě do detailu propracované, perfektní! když se k tomu přidá ještě super muzika a vtipný děj, nemůže vzniknout nic jiného než parádní podívaná! ...100%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=sY56lu-fTsw(28.1.2008)

Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(parodie, originál jsem nenašel.)(12.11.2012)

• boshke

Zatím úplně největší ptákovina...20%(13.12.2011)

Tohle řešení jest poněkud radikální.(6.9.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Poučka: Co dělat, když se vám rozbije teploměr? Vemte si ten venkovní.(13.4.2013)

Opět se potvrzuje, že léči známé a příbuzné se nemá. To už došlo i "Šafránkovi" z Básníků.(4.5.2012)

Tentokrát Pat zasádroval mata do spacáku při nemoci, protože je pěkný nemehlo... cccc. Rozesmálo mě to jako žádná jiná situační komedie. Má to takový osmělený humor.(9.11.2008)

• Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. I když v této epizodě až tak moc o kutilství nejde.(2.3.2016)

• BlackMount

Pat a Mat si už poradili v různých situacích, ale se zákeřnou virózou jim nářadí ani jejich zručnost asi moc nepomůžou (hlavní slabina tohoto dílu). S chorobou se nejlépe bojuje v posteli a to vědí i tihle dva pošukové. Epizoda je dost ubohá celou dobu jen sledujeme, jak se Mat snaží ze své nemoci vypotit.(29.8.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

• Saesulkun

Nejslabší Pat a Mat.(6.12.2013)

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše.(10.4.2009)

<< předchozí 1 2