Pat a Mat: Jahody

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Česko, 2003

Začal sa zber jahôd a Pat a Mat mali tento rok (2003) naozaj parádnu úrodu. A keďže majú jahôd naozaj obrovské množstvo, tak sa rozhodnú ich zavariť. Lenže čistenie jahôd je riadna drina a tak objavia nový spôsob čistenia za pomoci vysávača. Vysávač však jednu jahodu vsaje do seba a spôsobí obom nemalé komplikácie. A tak sa rozhodnú použiť iný domáci spotrebič na uskutočnenie svojho cieľa. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Sklidit několik tun jahod na vlastní zahrádce, tak se jistě vrhnu do jejich zpracování způsobem pokus - omyl a patrně mé počínání bude zábavnější než trdlování osvědčené dvojice moulů, která v tomto díle nedokázala rozvinout svou pověstnou genialitu. Já totiž umím z jahod vyždímat ananasovou šťávu, uvařit bílou čokoládu a až přijdu na to, jak se z jahod vyndává ohryzek, tak z nich klidně vyrobím balistickou střelu fungující na dráze tenké střevo – záchodová mísa. ()

Happykubas

Pat a Mat jsou skutečně mistři v oboru řešení problémů v domácnosti! Svými vylepšováky mě nepřestávají překvapovat. Použít pračku na výrobu jahodové marmelády :-D ... to je něco! Před tvůrci smekám klobouk! ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

boshke

Místy takové trochu kostrbaté, ale stále slušné. Zaujme obzvláště konstrukce s luxem na odstraňování lístků... 70% ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

lubospoti

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. A přestože novější epizody mi přijdou trochu slabší, tak je to pořád výborná zábava. ()

RadimFišer

Respekt. I já se nemohu přestat klanět před dovednostmi těchto dvou výtečníků. Jejich pozdrav závěrem, kdy spadnou ze žebříku skvěle zakončuje tuto krátkou epizodu. Použití pračky a vytečení jahod do odpadu, tomu říkam strašidelná kombinace. Nebo si na zahrádku pořídit pás, to už chce pořádný kus odvahy. Za nápaditost dávám čtyři hvězdy. ()

Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

BlackMount

Pat a Mat sklízejí jahody a mají jich tolik, že nevědí co s nimi. Rozhodnou se proto pro zavaření veškeré své úrody. Metodou “pokusu a omylu“ se nakonec dopracují k úspěchu. Průběh dílu byl dost vtipný, zvláště pak utěsňování zavařovaček, ale konec vyzní jaksi do prázdna. ()

hlína

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....????? ()

greymon

Řeknu to krátce: Hahahahahahahahaahah. Pat a Mat jsou skvělí a nezapomenutelní, ale vice se mi líbí starší díly. ()