Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

T2

Nebudem sa teraz na nič hrať ale nič zábavnejšie ako teda v rámci relácie som na našej národnej Slovenskej televízii nevidel, seriál hodnotím z tej časti keď býval ešte na STV teda Jednotke, nikoli na Markíze tam to už bolo dosť podpriemerne a bez lepšieho vtipu. Kde sú tie časy keď Peter Marcin a Andy Kraus dokázali výborne tvoriť a zabávať postavami ako pani Mária - malí Mirko - poľovník František Stromokocúr či skupina Krímeš. Dokonca aj madar Laszlo Komárom sa tu na môj vkus dal zniesť. Ach jaj, kde sú tie časy! ()

tron

„Bože, tak ja som fakt v base. To neprežijem.“ – „Ale prežiješ. To ti utečie. Hráš futbal?“ – „Hej, hral som. Na slobode.“ – „No to je výborné. V pondelky hrávame. Takže tie ti ujdú. A na nejaký hudobný nástroj – hráš?“ – „Na ústnu harmoniku a bubny.“ – „No super, každý utorok skúšame, takže aj utorky ti ubehnú v pohode. A filmy máš rád?“ – „Jasné! Filmy milujem.“ – „No vidíš, paráda, v stredu máme kino. Streda ti ujde. Si homosexuál?“ – „ČOŽE!?! Nie!!“ – „Štvrtky sa ti povlečú.“ Malý Mirko, pani Mária, František Stromokocúr, Koktavý pán... nuž, s odstupom času také všelijaké... na páriku Marcin/Kraus som nevyrastal, takže k nemu nemám taký nostalgický vzťah, ako k bande okolo Mira Nogu alebo Lasicovi/Satinskému - ale inak som si k "Uragánu", keď ešte spolu boli páni zadobre, sadal rád a nemyslím, že som sa niekedy vyložene nudil. A i po repríze po rokoch rokúcich som zistil, že to proste primitívna zábava á la "Seznus" vôbec nebola, za čo dole klobúk. Určitú úroveň to malo. Ku koncu program, samozrejme, stagnoval. Predsa len, rovnaké postavy, postavičky, scénky... ale tak to už chodí. ()

TeeAge

TV program obsahujúci profesionálne herecko-zabávačské výkony, ktorý zo svojich STV období nemá dodnes na Slovenskom programovom trhu konkurenciu. ()

Le_Chuck

Na STV to bola snáď jediná vec, ktorá ma dokázala pritiahnuť k TV obrazovke (okrem športových novín). Spomínaný komerčný prechod nerozdýchala ani relácia a evidentne ani divák. 70% ()

MM_Ramone

Najstarší a zároveň aj najlepší televízny počin dvojice - Andy Kraus a Peter Marcin. Takmer hodinová relácia, v podobe javiskového kabaretu, bola svieža, originálna a naozaj zábavná. Humorné scénky striedali známymi piesňami s vtipne upraveným textom, do programu dokázali zapojiť aj svojich hostí a spolu s nimi v "Uragáne" účinkovala aj šikovná Zuzana Šikulová. Vôbec to nebolo zlé. Ďaľšie ich projekty, či už spoločné alebo aj tie sólové, mali výrazne klesajúcu tendenciu. *** ()

Fiftis

Áno, priznávam, že v dobe vysielania som na tom fičal aj ja a ešte som tak nenávidel Marcina s Krausom ako ich nenávidím dnes. Hlavne som žral roztomilú Zuzanu Šikulovú. Začiatkom nového tisícročia sa takýmto Slovenským talk-show v skutku darilo, ja sám som to sledoval v kruhu celej rodiny. To boli ešte tie časy, kedy som mal doma televízor a sledoval tie dnes zapredané televízne žumpy. Rozmýšľam, aký komentár napísať ľuďom, čo si to aj prečítajú, pretože tí, ktorí to videli na tento komentár asi nenarazia a tí, ktorí by si chceli túto talk-show pozrieť prvý krát, asi ťažko budú hľadať motiváciu v komentároch. Navyše neviem, kto by si to teraz v dnešnej dobe chcel pozrieť prvý krát. Každopádne spomienky pekné, vrátiť by som sa nechcel. ()

JohnnyD

Na STV to bola kultovka, možno v našej televíznej zábave aj za 100%. Potom prešli do Markízy, dostali väčšiu voľnosť ... a ... išlo to dole vodou. Najprv to začalo vykrádaním samých seba (opakovanie starých gagov!), neskôr dochádzalo aj to a začala trápnosť a úbohosť a záver už ani nestojí za zmienku. Nakoniec to vychádza, že Marcin a Kraus boli len chvíľkovou náhodou, ktorá v priebehu asi dvoch-troch rokov dokázala vyprodukovať jednu skvelú šou a potom padnúť na totálne dno (Panelák/Normálna rodinka). Vzhľadom na ich väčšinovú tvorbu, to fakt musela byť iba (sakramentská) náhoda. ()

Madsbender

Absolútna kultová klasika, ktorá dodnes pravidelne rozochvieva moju bránicu. Poľovník František, Lászlo Komárom a malý Jožko boli okrem niektorých scénok s hviezdnymi hosťami najlepší. 85% ()

Arsenal83

Svojho času top zábavný program, ktoré jeho pokračovania v podobe Hurikánu už nepredčili. Malého Mirka som nemusel, ale pošovník Stromokocúr a skupina Krímeš boli vrcholom zábavy. Zakomponovanie známych osobností veľmi dobre sadlo. Škoda humoristickej dvojice, ktorá sa neskôr rozdelila. Následne to šlo s Marcinom dolu vodou a Krausa ako scenáristu radím do odpadových záležitostí. ()

Lacike

Stary dobry Uragan bol super. Akonahle Kraus s Marcinom prebehli do Markizy, tak to s nimi islo pomaly ale isto do hajzla. ()

BigDeal

Marcinovsko- Krausovské postavičky ešte boli vtipné, aj keď nie úžasné, no bol som na základnej a...no totálne som ich žral :) S odstupom času mi to už tak vtipné nepríde, ale ľudia sa menia, doba sa mení a vkus tiež. Ale už len za to, že som hral malého Mirka na školskom predstavení na základnej škole dávam 3*. ()

Marek1991

Komediálny program, ktorý dobil Slovensko. Výborné obsadenie, diváci akoby v dianí, zaujímaví hostia a vždy nejaký vtipný scenár, ktorý prinášal veľa paródií na dianie vo svete a na Slovensku. Veľmi rád som to sledoval. ()

corpsy

Klasika v televíznej zábave a o mnoho stupňov lepšie ako ´´markízácke´´ projekty tejto populárnej dvojice. ()

corona

jediná pozerateľná vec od Marcina a Krausa, tie ich sparodované pesničky nemali chybu, akonáhle ich získala Markíza tak tvoria len nepozerateľné sračky Hurikánom počnúc a Priateľkami a Panelákom končiac ()

zvrator

"pani Maria" je skoro do bodky-vyzorovo aj spravanim skopirovana postava z jedneho sitkomu zo 70tych (?) rokov...ktoreho nazov,ked mi napadne,tak to tu upravim.....a mozno aj ine postavy,ktore kedy kde "humoristi" M+K videli... ()

Huntelaar

No, já to znám pouze z STV a když pominu doplňovací kapely( a jejich playbakový šarády), tak mě dvojice Kraus - Marcin bavívala královsky. ()