Uragán (TV pořad)

Komedie / Talk-show

Slovensko, 2001, 52x30 min

Andy Kraus

Najstarší a zároveň aj najlepší televízny počin dvojice - Andy Kraus a Peter Marcin. Takmer hodinová relácia, v podobe javiskového kabaretu, bola svieža, originálna a naozaj zábavná. Humorné scénky striedali známymi piesňami s vtipne upraveným textom, do programu dokázali zapojiť aj svojich hostí a spolu s nimi v "Uragáne" účinkovala aj šikovná Zuzana Šikulová. Vôbec to nebolo zlé. Ďaľšie ich projekty, či už spoločné alebo aj tie sólové, mali výrazne klesajúcu tendenciu. ***(5.1.2009)

Toto je bezpochyby najlepšia relácia vytvorená Slovákmi. O to viac, keď sú zabávači pre mňa nesmierne sympatický - Peter Marcin & Andy Kraus. Nesmie chýbať skupina Krímeš , Dr. Exodus , malý Mirko , pani Mária Bystrá , Koloman Kudláček a ich dcéra , moderátor René , ale BEST sú László Komárom a František Stromokocúr . 100%!!!!(30.10.2013)

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..."(3.2.2013)

Môj názor je presne taký ako tu každý hovorí, na Jednotke to bola perfektná zábava, na každú časť som sa tešil a aj keď to reprízovali, pri každej repríze som sa zabával. Keď to prišlo na Markízu, tak som videl len dve časti a ďalej som radšej nepozeral. Preto dávam 5 hviezdičiek. A skupina Krímeš mohla kľudne vydať viac albumov - dodnes si rád pustím ich perfektné paródie :-D(2.12.2008)

• mrclTV

Kým to ešte chodilo na STV, bolo tam zopár legendárnych scén, na ktoré si matne spomeniem aj dnes (ocenenie zlaté stehienko?, alebo keď boli hosťom Horkýže Slíže, to bola sranda, robili paródiu na Pána prsteňov....). Ale od prechodu na Narkózu prišla náhla stagnácia a obmieľanie starých vtipov dookola. Mal radšej so cťou skončiť o niečo skôr a Kraus s Marcinom sa mohli pohnúť ďalej, škoda, nestalo sa tak.(28.7.2016)

• - V úplne prvej vysielanej časti mali postavy iné mená. Lászlo sa volal Aladár Lekvároš, František Stromokocúr mal meno Bedrich Bobor a pani Mária bola pani Júlia. Marcin a Kraus tak spravili z obavy, že by rádio Twist mohlo mať výhrady, keďže tieto postavy boli prevzaté z Twisteru. Deň po vysielaní za nimi prišiel vtedajší generálny riaditeľ rádia Andy Hryc a vynadal im, že nenechali pôvodné mená z Twisteru. (Zdroj: rtvs.sk) (kacer4)

• - Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)

• - Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)