Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

T2

Nebudem sa teraz na nič hrať ale nič zábavnejšie ako teda v rámci relácie som na našej národnej Slovenskej televízii nevidel, seriál hodnotím z tej časti keď býval ešte na STV teda Jednotke, nikoli na Markíze tam to už bolo dosť podpriemerne a bez lepšieho vtipu. Kde sú tie časy keď Peter Marcin a Andy Kraus dokázali výborne tvoriť a zabávať postavami ako pani Mária - malí Mirko - poľovník František Stromokocúr či skupina Krímeš. Dokonca aj madar Laszlo Komárom sa tu na môj vkus dal zniesť. Ach jaj, kde sú tie časy! ()

Fiftis

Áno, priznávam, že v dobe vysielania som na tom fičal aj ja a ešte som tak nenávidel Marcina s Krausom ako ich nenávidím dnes. Hlavne som žral roztomilú Zuzanu Šikulovú. Začiatkom nového tisícročia sa takýmto Slovenským talk-show v skutku darilo, ja sám som to sledoval v kruhu celej rodiny. To boli ešte tie časy, kedy som mal doma televízor a sledoval tie dnes zapredané televízne žumpy. Rozmýšľam, aký komentár napísať ľuďom, čo si to aj prečítajú, pretože tí, ktorí to videli na tento komentár asi nenarazia a tí, ktorí by si chceli túto talk-show pozrieť prvý krát, asi ťažko budú hľadať motiváciu v komentároch. Navyše neviem, kto by si to teraz v dnešnej dobe chcel pozrieť prvý krát. Každopádne spomienky pekné, vrátiť by som sa nechcel. ()

JohnnyD

Na STV to bola kultovka, možno v našej televíznej zábave aj za 100%. Potom prešli do Markízy, dostali väčšiu voľnosť ... a ... išlo to dole vodou. Najprv to začalo vykrádaním samých seba (opakovanie starých gagov!), neskôr dochádzalo aj to a začala trápnosť a úbohosť a záver už ani nestojí za zmienku. Nakoniec to vychádza, že Marcin a Kraus boli len chvíľkovou náhodou, ktorá v priebehu asi dvoch-troch rokov dokázala vyprodukovať jednu skvelú šou a potom padnúť na totálne dno (Panelák/Normálna rodinka). Vzhľadom na ich väčšinovú tvorbu, to fakt musela byť iba (sakramentská) náhoda. ()

MM_Ramone

Najstarší a zároveň aj najlepší televízny počin dvojice - Andy Kraus a Peter Marcin. Takmer hodinová relácia, v podobe javiskového kabaretu, bola svieža, originálna a naozaj zábavná. Humorné scénky striedali známymi piesňami s vtipne upraveným textom, do programu dokázali zapojiť aj svojich hostí a spolu s nimi v "Uragáne" účinkovala aj šikovná Zuzana Šikulová. Vôbec to nebolo zlé. Ďaľšie ich projekty, či už spoločné alebo aj tie sólové, mali výrazne klesajúcu tendenciu. *** ()

tron

„Bože, tak ja som fakt v base. To neprežijem.“ – „Ale prežiješ. To ti utečie. Hráš futbal?“ – „Hej, hral som. Na slobode.“ – „No to je výborné. V pondelky hrávame. Takže tie ti ujdú. A na nejaký hudobný nástroj – hráš?“ – „Na ústnu harmoniku a bubny.“ – „No super, každý utorok skúšame, takže aj utorky ti ubehnú v pohode. A filmy máš rád?“ – „Jasné! Filmy milujem.“ – „No vidíš, paráda, v stredu máme kino. Streda ti ujde. Si homosexuál?“ – „ČOŽE!?! Nie!!“ – „Štvrtky sa ti povlečú.“ Malý Mirko, pani Mária, František Stromokocúr, Koktavý pán... nuž, s odstupom času také všelijaké... na páriku Marcin/Kraus som nevyrastal, takže k nemu nemám taký nostalgický vzťah, ako k bande okolo Mira Nogu alebo Lasicovi/Satinskému - ale inak som si k "Uragánu", keď ešte spolu boli páni zadobre, sadal rád a nemyslím, že som sa niekedy vyložene nudil. A i po repríze po rokoch rokúcich som zistil, že to proste primitívna zábava á la "Seznus" vôbec nebola, za čo dole klobúk. Určitú úroveň to malo. Ku koncu program, samozrejme, stagnoval. Predsa len, rovnaké postavy, postavičky, scénky... ale tak to už chodí. ()

• Relácia vznikla na základe úspešného rozhlasového cyklu Twister, ktorý sa vysielal na Rádiu Twist. (PATWIST)
  • V úplne prvej vysielanej časti mali postavy iné mená. Lászlo sa volal Aladár Lekvároš, František Stromokocúr mal meno Bedrich Bobor a pani Mária bola pani Júlia. Marcin a Kraus tak spravili z obavy, že by rádio Twist mohlo mať výhrady, keďže tieto postavy boli prevzaté z Twisteru. Deň po vysielaní za nimi prišiel vtedajší generálny riaditeľ rádia Andy Hryc a vynadal im, že nenechali pôvodné mená z Twisteru. (Zdroj: rtvs.sk) (kacer4)
  • Reláciu vysielala spočiatku STV od apríla 2001 do júna 2003, od septembra 2003 ju prebrala TV Markíza, kde sa pravidelne vysielala do konca roku 2004 a posledný diel bol odvysielaný 31.12.2005. (VasylDeBylak)