Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

D1705

Zábavný program z dielne STV 2001-2003 a Markízy-2003-2005. Kraus a Marcin boli ešte nerozlučná dvojka, dali šancu mladej moderátorke Šikulovej. Program mal pointu a diely od roku 2003, mali každý svoj príbeh, ktorý sa ťahal cez celú časť. Pre mňa bola top pani Mária (Júlia) a Koloman, Lászlo a Stromokocúr sa mi nepáčili najviac. ()

JohnnyD

Na STV to bola kultovka, možno v našej televíznej zábave aj za 100%. Potom prešli do Markízy, dostali väčšiu voľnosť ... a ... išlo to dole vodou. Najprv to začalo vykrádaním samých seba (opakovanie starých gagov!), neskôr dochádzalo aj to a začala trápnosť a úbohosť a záver už ani nestojí za zmienku. Nakoniec to vychádza, že Marcin a Kraus boli len chvíľkovou náhodou, ktorá v priebehu asi dvoch-troch rokov dokázala vyprodukovať jednu skvelú šou a potom padnúť na totálne dno (Panelák/Normálna rodinka). Vzhľadom na ich väčšinovú tvorbu, to fakt musela byť iba (sakramentská) náhoda. ()

BigDeal

Marcinovsko- Krausovské postavičky ešte boli vtipné, aj keď nie úžasné, no bol som na základnej a...no totálne som ich žral :) S odstupom času mi to už tak vtipné nepríde, ale ľudia sa menia, doba sa mení a vkus tiež. Ale už len za to, že som hral malého Mirka na školskom predstavení na základnej škole dávam 3*. ()

RomanBond007

Toto je bezpochyby najlepšia relácia vytvorená Slovákmi. O to viac, keď sú zabávači pre mňa nesmierne sympatický - Peter Marcin & Andy Kraus. Nesmie chýbať skupina Krímeš , Dr. Exodus , malý Mirko , pani Mária Bystrá , Koloman Kudláček a ich dcéra , moderátor René , ale BEST sú László Komárom a František Stromokocúr . 100%!!!! ()

Creator

Relácia založená na minime vlastných nápadov a maximálnom vykrádaní dávno známych vtipov z netu ako aj u Kameňáku. Každá studnica však musí raz dôjsť a ako klesala hladina v pomyselnej studnici internetových vtipov tak klesala aj úroveň jednotlivých častí a u mňa skončili vo svojej trápnosti až na samom dne. Dávam 20% za prvé časti. ()

• Relácia vznikla na základe úspešného rozhlasového cyklu Twister, ktorý sa vysielal na Rádiu Twist. (PATWIST)
  • Spolu s reláciou vznikla skupina Krímeš v zložení Peter Marcin a Andy Kraus, ktorej vystúpenia dopĺňali šou. Skupina parodovala známe lokálne aj zahraničné skladby so svojimi vtipnými textami, niektoré narážali aj na originálny text a z niektorých bola vybraná len inštrumentálna verzia piesne. (PATWIST)
  • Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)