Uragán (TV pořad)

Komedie / Talk-show

Slovensko, 2001, 52x30 min

Andy Kraus

Dá sa pri tom relaxovať. Zabaviť vie hlavne Malý Mirko, František Stromokocúr, Lázslo Komárom a pani Mária. Talk.show založená na výbornom humore, ktorý si divák cení pri televízii a o to lepšie priamo naživo na javisku. Jediné čo sa mi nepáči sú príliš dlhé a niekedy nudnú piesne a hostia, ktorí nestoja za veľa.(28.1.2014)

Prečo??Klasické spriemerovanie, keďže matiku mám rada:-))Na STV (a dokonca v rádiu ako Twister) vynikajúci na *****, na Markíze trápnosť za trápnosťou, na ich mieste by som radšej po kanáloch chodila...Takže keď to spriemerujeme a ja sa zahľadím na staré dobré časy na STV-čke, tak sú to lepšie ***...(19.7.2008)

Až do tohodle pořadu jsem měl Slováky v oblasti "dělat si srandu sami ze sebe" za suchary, přehnaně citlivý na národnostní otázky. Jsem rád i za ně, že jsem se mýlil a jestli je to neurazí, dmu se pýchou za takový "bratry". Pravdou sice je, že s přibývajícími díly se leccos šilo horkou jehlou a něco mělo stejnou šablonu, ale i tak pro mě jeden z nejlepších porevolučních zábavních výrobků ČESKOSLOVENSKA.(14.10.2012)

Ak prinesie Slovenská televízia zábavu, tak vždy skvelú - čo som prekvapený. Bol to Uragán - dnes už legenda slovenskej zábavy. Boli to S.O.S. a myslím si, že aj talk-show Petra Marcina a programy Andreja Bičana sú na vysokej úrovni vzhľadom na to, čo slovenské televízie dodnes pripravili. No späť k Uragánu. Bez neho by Slovensko nebolo tým, čím dnes je. Viete si predstaviť, že nepoznáte skupinu Krímeš, pani Máriu alebo malého Mirka? O Františkovi Stromokocúrovi a Lászlovi hovoriť ani netreba. Na STV megaobľúbený program, na Markíze sa od nich zbytočne očakávalo niečo viac, preto pre úctu k tejto šou správne premenovali názov na Hurikán. Ja som sa rovnako zabával na STV ako aj na Markíze. Preto sa na slovenské - alebo ba aj na československé pomery nebojím dať - 10/10(28.10.2011)

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..."(3.2.2013)

• - V úplne prvej vysielanej časti mali postavy iné mená. Lászlo sa volal Aladár Lekvároš, František Stromokocúr mal meno Bedrich Bobor a pani Mária bola pani Júlia. Marcin a Kraus tak spravili z obavy, že by rádio Twist mohlo mať výhrady, keďže tieto postavy boli prevzaté z Twisteru. Deň po vysielaní za nimi prišiel vtedajší generálny riaditeľ rádia Andy Hryc a vynadal im, že nenechali pôvodné mená z Twisteru. (Zdroj: rtvs.sk) (kacer4)

• - Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)

• - Spolu s reláciou vznikla skupina Krímeš v zložení Peter Marcin a Andy Kraus, ktorej vystúpenia dopĺňali šou. Skupina parodovala známe lokálne aj zahraničné skladby so svojimi vtipnými textami, niektoré narážali aj na originálny text a z niektorých bola vybraná len inštrumentálna verzia piesne. (PATWIST)