poster

City Streets

 • Slovensko

  Ulice veľkomesta

Drama / Film-Noir / Krimi / Romantický

USA, 1931, 83 min

 • Flego
  *****

  Začínajúci režisér Mamoulian ( toto bol jeho druhý film ) pracoval s dobrým scenárom a viedol svoje mladé hviezdy k slušným výkonom. Svižne natočenému gangsterskému príbehu, využívajúci hru svetiel a tieňov, s dobre natočenou záverečnou scénou ozaj niet čo vytknúť. Má tempo, akciu aj romantiku. Na svoju dobu veľmi dobrý film.(11.3.2007)

 • erased
  ****

  Moc příjemná gangsterka stojící hlavně na sympatické ústřední dvojici. Dlouhán Gary Cooper nemá s pistolemi v ruce chybu a roztomile oddaná Sylvia Sidney vedle něj působí kouzelně. Je tak škoda že děj, natahovaný neustálým mizením a zjevováním dalších postav, začne ke konci trochu nudit. Celý film kvůli tomu působí, že by se dal zkrátit na polovinu. Naštěstí tu trochu usínání napravuje stylový závěr.(27.5.2010)

 • Martin741
  ****

  Vacsinou som zvyknuty ze noir filmy su detektivky, tu ide tematicky o gangsterku. Ale vybornu a to so samotnym Gary Cooperom /High Noon, Muz ze Zapadu/. Zvysok hercov som uz potom jaxi nepoznal. Sylvia Sidney bola kazdopadne vyborna, tempo je masakrozne dobre, nuda nehrozi a u dialogov som takmer nedychal - fakt tak kvalitne rozhovory sa len tak lahko nevidia . 74 %(4.11.2017)

 • liquido26
  ****

  "No hard feelings" :-) Gary Cooper si zase zahrál kovboje, tentokrát ale kovboje, který na začátku 30. let v době prohibice pracuje pro mafiánskýho bosse, kterýmu se říká Big Fellow. Příběh, ve srovnání třeba se Zjizvenou tváří, Malým Caesarem nebo Veřejným nepřítelem, popřípadě Bouřlivými dvacátými, působí docela banálně, ale rozhodně nijak úsměvně. 80 minut je fajn stopáž, takže film nenudí. No a závěrečná jízda ta byla fakt ve velkým stylu.(16.11.2010)

 • worm14
  ****

  Docela dobrá gangsterka, která se navíc vyhýbá osvědčeným schématům. To je rozhodně dobře, navíc dobré herecké obsazení... Akce teda mohlo být samozřejmě víc, ale toje u těhle starejch filmů klasický mínus. Takže si musíme vystačit se zrychlenýma automobilovýma "honičkama," působivým policejním poplachem a s občasným třesknutím výstřelu.... Děj byl jinak celkem jednoduchý, ale aspoň sme se dočkaly happy endu, takže za 4*(26.2.2009)

 • - V tomto filmu byla použita první zvuková retrospektiva. (Pavlínka9)