City Streets

• slovenský

Ulice veľkomesta

Krimi / Film-Noir

USA, 1931, 83 min

Vacsinou som zvyknuty ze noir filmy su detektivky, tu ide tematicky o gangsterku. Ale vybornu a to so samotnym Gary Cooperom /High Noon, Muz ze Zapadu/. Zvysok hercov som uz potom jaxi nepoznal. Sylvia Sidney bola kazdopadne vyborna, tempo je masakrozne dobre, nuda nehrozi a u dialogov som takmer nedychal - fakt tak kvalitne rozhovory sa len tak lahko nevidia . 74 %(4.11.2017)

Začínajúci režisér Mamoulian ( toto bol jeho druhý film ) pracoval s dobrým scenárom a viedol svoje mladé hviezdy k slušným výkonom. Svižne natočenému gangsterskému príbehu, využívajúci hru svetiel a tieňov, s dobre natočenou záverečnou scénou ozaj niet čo vytknúť. Má tempo, akciu aj romantiku. Na svoju dobu veľmi dobrý film.(11.3.2007)

"No hard feelings" :-) Gary Cooper si zase zahrál kovboje, tentokrát ale kovboje, který na začátku 30. let v době prohibice pracuje pro mafiánskýho bosse, kterýmu se říká Big Fellow. Příběh, ve srovnání třeba se Zjizvenou tváří, Malým Caesarem nebo Veřejným nepřítelem, popřípadě Bouřlivými dvacátými, působí docela banálně, ale rozhodně nijak úsměvně. 80 minut je fajn stopáž, takže film nenudí. No a závěrečná jízda ta byla fakt ve velkým stylu.(16.11.2010)

Film s prijemnou stopazi, jakysi predchudce noiru(?). V hlavni roli mlada a krasna gangsterska dcerka Sylvie, a kovbojskej Cooper (nalicenej skoro jak v nemym filmu...ehm). Dalsi dulezitejsi zenskou postavu hraje Wynne Gibson, kterou vubec neznam. Zato Paulette jsem tam teda nevidel, nebo prehledl. Zaverecna jizda a honicka s vlakem mi ihned pripomnela cs animovany film "O sklenicku vic". :-)))(21.4.2014)

Moc příjemná gangsterka stojící hlavně na sympatické ústřední dvojici. Dlouhán Gary Cooper nemá s pistolemi v ruce chybu a roztomile oddaná Sylvia Sidney vedle něj působí kouzelně. Je tak škoda že děj, natahovaný neustálým mizením a zjevováním dalších postav, začne ke konci trochu nudit. Celý film kvůli tomu působí, že by se dal zkrátit na polovinu. Naštěstí tu trochu usínání napravuje stylový závěr.(27.5.2010)

• - V tomto filmu byla použita první zvuková retrospektiva. (Pavlínka9)