Audrey Hepburnová - křehká lady (TV film)

Audrey Hepburn: The Fairest Lady

Dokumentární

USA, 1996, 44 min

Audrey Hepburnovou mám moc rád. Svojí nevšední krásou a roztomilým úsměvem si mě získala již napoprvé - ve filmu "Prázdiny v Římě". Tento zdařilý dokument mapuje celkem dopodrobna její život. Poznal jsem, že se s ní osud nijak nemazlil a neměla to v životě zrovna lehké. Herečky jako byla Audrey už dnes nejsou (viz hrubě nevyvedený životopisný film s Jeniffer Love Hewitt).(2.1.2008)

Výborný dokument, skromná pocta této nezapomenutelné osobě. Mimojiné mě i nabudil k tomu, abych se začal shánět po životopisu od Barryho Parise (čsfd není jediným zdrojem, který tuto biografii chválí). Ale hlavně shrnul (a dle mého skromného názoru velmi dobře) život mé vůbec nejoblíbenější herečky Audrey Hepburn, neskutečné ženy, se kterou i jediné osobní setkání muselo být zážitkem na celý život. A protože mě dokázal ke konci i dojmout, hodnotím plným počtem (možná nadhodnocuju, ale tohle je prostě srdeční záležitost). Z toho všeho, co o Audrey v tomto dokumentárním snímku bylo řečeno, se mi nejvíc líbilo to, co o ní řekl její bývalý herecký kolega Richard Dreyfuss: "Byla tím nejlepším, čím může člověk být. Tak okouzlující a milující, že byla jako sen. Sen, po kterém se celý den usmíváte."(11.5.2010)

Podle komentářů si ale nejsem jistá, jestli tady hodnotíme ten dokument nebo samotnou Audrey. Pokud bych měla hvězdičkovat Audrey, samozřejmě bych dala všechny co jsou k dispozici.. Ale k dokumentu samotnému - je hodně dobře udělaný, přiměřená mixáž fotek, filmových ochutnávek a reakcí více či méně vzdálených příbuzných nebo přátel. Vždycky mě ale fascinuje, jak se dá celý život člověka shrnout do ani ne hodinky.. Ráda jsem ho shlédla, dozvíte se v něm o Audrey všechno co o ní chcete vědět a nic, co byste ani vědět nechtěli. Byla to vážně vyjímečná herečka. I žena. A krásná..(25.11.2008)

Velmi dobrý dokument, který za necelou tříčtvrtěhodinku projde všechny nejdůležitější události života a práce Audrey Hepburnové. Dost z jejich filmů mě zaujalo a určitě se na některý z nich i díky tomuto dokumentu podívám. Takhle by měl dokument vypadat- přehledný, stručný, ale zároveň toho sdělit co nejvíc. 75%(23.11.2008)

Audrey bola neuveritelna herecka. Taka ako ziadna ina pred nou ani po nej. A podobne neuveritelny bol aj jej zivot. Tento dokument obsahuje mnozstvo dolezitych udalosti, ludi a filmov v jej zivote, no vela faktov o nej ostava uplne nepovsimnutych. Je to vsak dane kratkou stopazou dokumentu. Pokial chcete podrobnejsie informacie, skuste zivotopis od Barryho Parisa. Ako napisal Mihalik: "Kdyz ctete Parisovu biografii o Audrey, je to neco neskutecnyho."(25.11.2008)