Audrey Hepburnová - křehká lady (TV film)

Audrey Hepburn: The Fairest Lady

Dokumentární

USA, 1996, 44 min

Velmi dobrý dokument, který za necelou tříčtvrtěhodinku projde všechny nejdůležitější události života a práce Audrey Hepburnové. Dost z jejich filmů mě zaujalo a určitě se na některý z nich i díky tomuto dokumentu podívám. Takhle by měl dokument vypadat- přehledný, stručný, ale zároveň toho sdělit co nejvíc. 75%(23.11.2008)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +zpracování -není to chyba tohoto dokumentu, jen její předčastná smrt je smutná/// Opravdu zdařilí a kvalitní dokument mapující dopodrobna život a filmovou tvorbu Audrey Hepburnové. Její filmy jsem všechny neviděl, přesto si troufnu říct, že Audrey je pro mě jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších hereček své doby. Nenapadá mě žádná, kterou bych vyzdvyhl před ní. A to, že mi ji dokument představil jako příjemnou a hodnou ženu, které je vzácnejší rodina před kariérou, není namyšlená, měla težké dětsví a k tomu všemu je tak talentovaná...No nemůže být nic lepšího, než vědět že byla právě taková./// Celkem 89%///(23.11.2008)

Jak řekl režisér Billy Wilder : " Po tolika servírkách ve filmu přichází konečně třída!" ... Audrey Hepburn mě nikdy nepřestane zajímat, přitahovat, fascinovat. Jsem vděčná za každý dokument,za každou knížku o jejím životě. Její skromnost s jakou se po celý svůj život prezentovala,její obětavost a vnímavost byla skutečná. Žádná přetvářka. Žádný falešný soucit. Audrey se opravdu zajímala, vnímala, pomáhala. Jako dítě zažila hladovění a byla svědkem několika poprav mladých lidí včetně jejich příbuzných. Na sklonku svého života dostala nabídku na svou nejdůležitější roli kde ale už nemusela nic hrát podle scénáře,v ní byla taková, jaká byla v reálném životě,lidská a obětavá. Audrey Hepburn mám navždy uloženou ve svém srdci.(18.8.2013)

Krásná, milá, šarmantní, inteligentní, nesobecká, nenamyšlená, symbol elegance a módy, idol jedné generace, navíc silně umělecky nadaná herečka s obrovským charismatem, její útlý vzhled, oči a ty rysy, oh, můj bože...:-o) Pro nás, tedy pro její obdivovatele a věrné fanoušky, veliké plus v jedné věci, a sice v té, že se nakonec nestala tanečnicí a baletkou, kterou chtěla původně být a kdy se tomu plně a se vší pílí věnovala. Ještěže si jí ti filmoví producenti tenkrát všimli:-) Její kariéra byla opravdu úchvatná, po titulní roli Gigi v broadwayské show 1951 poprvé opouští evropský kontinent a odjíždí do USA. Poté projde už jen castingem, natáčením a premiérou v jejím nejslavnějším snímku Prázdniny v Římě a herecká star je na světě. Co nového jsem se navíc také dozvěděl krom jejích filmů? Takže asi třikrát potratila, přesto vychovala dva syny a asi třikrát byla provdána. Moc pěkný dokument, vřele doporučuji.(23.12.2007)

Výborný dokument, skromná pocta této nezapomenutelné osobě. Mimojiné mě i nabudil k tomu, abych se začal shánět po životopisu od Barryho Parise (čsfd není jediným zdrojem, který tuto biografii chválí). Ale hlavně shrnul (a dle mého skromného názoru velmi dobře) život mé vůbec nejoblíbenější herečky Audrey Hepburn, neskutečné ženy, se kterou i jediné osobní setkání muselo být zážitkem na celý život. A protože mě dokázal ke konci i dojmout, hodnotím plným počtem (možná nadhodnocuju, ale tohle je prostě srdeční záležitost). Z toho všeho, co o Audrey v tomto dokumentárním snímku bylo řečeno, se mi nejvíc líbilo to, co o ní řekl její bývalý herecký kolega Richard Dreyfuss: "Byla tím nejlepším, čím může člověk být. Tak okouzlující a milující, že byla jako sen. Sen, po kterém se celý den usmíváte."(11.5.2010)