poster

Pokušení

 • USA

  Desire

 • slovenský

  Pokušenie

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1936, 89 min

 • NinadeL
  *****

  Stejně, jako jsou odlišné Awake in a Dream a What I Am Bid For My Apple - rozkošný šlágr a poživačný hit, tak nesrovnatelné jsou i filmy Pokušení a Maroko s hlavní dvojicí Marleny a Garyho. A přesto není divu, že oba pomohly Marlene překlenou vždy jedno z důležitých období její americké kariéry. Sama si pochvalovala oba filmy a já s ní nemohu než souhlasit :) Po zapomnění v poušti vždy volím projížďku v dlouhém autě, které se Marlene naučila řídit za hodinu. Jen někdy lituji, že John Gilbert natáčení už nestihl. Kolaborace Dietrich-Garbo by měla další alibi. A samozřejmě, že uctívám produkci Arnošta Lubiče, Hollaendrovu hudbu a kostýmy božského Travise Bantona. Nebylo jinak možné, než aby se napříště andělským režisérem stal právě Lubič za opětovného přispění božského Marlenina kolektivu. "I am driving Bronson 8."(13.2.2009)

 • Bebacek
  *****

  Zcela souhlasím s Pohrobkem - Marlene září, její okouzlující hra očí je nezaměnitelná a naprosto jedinečná. S Gary Cooperem tvoří dokonalý pár (jejich druhá spolupráce - poprvé se potkali ve Sternbergově Maroku) - chemie mezi nimi jako vystřižená z noiru, navíc okořeněná úžasnou roztomilostí - viz balkónová scéna, kde je poprvé explicitně vidět výškový rozdíl mezi milenci a kde Marlene tak božsky zaklání hlavu... či ranní probouzení a dětinské zahrabávání se pod peřinu a mrčení.... nádhera! Celých 90 minut jsem se přiblble usmívala a prožívala slastnou rozkoš z dívání se :-) Borzageho komedie je plná svěžího humoru (svěžejšího než žvýkačky Winterfresh :-)), který ani po sedmdesáti letech nemusí používat krém proti vráskám. - "Víte, stačilo by Vás zarámovat a byla byste mistrovské dílo."(30.4.2007)

 • Kulmon
  ****

  Zapomenutý skoroklenot. Okouzlující Marlene Dietrich v roli zlodějky šperků. Je zde neobyčejně krásná a víc než kde jinde připomíná svým zjevem Adinu Mandlovou. Gary Cooper je vedle ní jak kus hnědýho uhlí vedle vybroušenýho diamantu. Nicméně jako romance velmi dobré s prvky komedie, přestože se příliš nezasmějete. Závěrečný obrat není příliš vysvětlen a nemá oporu v ději, ale i tak velmi příjmené překvapení. Zajímavosti: Některé scény režíroval Ernst Lubitsch. *** Do role Carlose Margoliho byl původně obsazen John Gilbert. Než se začalo natáčet postihl ho infarkt a byl ihned nahrazen Johnem Hallidayem. Několik dní na to zemřel Gilbert na selhání srdce způsobené neúměrným pitím alkoholu.(18.5.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Nedávno se do mých ručiček dostal nějaký materiál o Marlene Dietrich ve kterým Marlene prohlásila o filmu Pokušení toto "Je to jediný film, za který se nemusím stydět." Člověk je pak na takový film zvědavej dvojnásobně. Musím před Marlene uznale snudat kalhoty, protože je to skutečně mimořádně povedená uvolňovačka ze který sněžila pohoda po celou dobu. Krásně a velmi vtipně napsané dialogy za ta léta ani trošku nezestárly a jsem si jist že na těch samých místech co jsem se hihňal já, se hihňávaly i naše babičky a prababičky. Marlene je krásná a roztomilá současně, to co ta holčina tady předvádi s očima, kterej chlap by jí odolal ?? Gary Cooper jedostatečně charismatickej a chlapáckej aby si pro změnu ošéfoval ženskou část publika a jejich společný scény musej zafungovat na každýho, perfektně jim to mezi sebou funguje. Za tuhel porci zábavy, romantiky a pohody jsem v pokušení dát pět hvězd.(21.1.2013)

 • IQ Tiqe
  ****

  Zezačátku nenuceně vtipná krimi-komedie (kradení mám ve filmu prostě rád, navíc s zábavným nádechem) se postupně mění v romanci, až vážnější drama. Dějově je to ale velmi prosté. Opravdu jsem si užíval dobrou zábavu z první poloviny, zbytek byl koukatelný, nevíc se v celém filmu najde několik opravdu skvělých hlášek. # příběh 6 | hudba 5 | humor 4 | akce 1 | napětí 2 | putil bych si znovu 6(7.12.2011)

 • - Ve filmu měla postava Marlene Dietrich Madeleine de Beaupré řídit auto. Nikdo ale netušil, že tato herečka řídit neumí. Celé dopoledne se štáb snažil natočit scénu jízdy autem, ale bezúspěšně. Marlene Dietrich si poté na hodinu odskočila se svým známým rekvizitářem, který ji tajně venku za ateliéry naučil řadit a používat volant, jak bylo potřeba. Nikdo nikdy nic nezjistil a rekvizitář za to byl nadmíru odměněn. (Pavlínka9)

 • - Do role Carlose Margoliho byl původně obsazen John Gilbert. Než se začalo natáčet postihl ho infarkt a byl ihned nahrazen Johnem Hallidayem. Několik dní na to zemřel Gilbert na selhání srdce způsobené neúměrným pitím alkoholu. (Kulmon)

 • - Některé scény režíroval Ernst Lubitsch. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace