Nahá věda (TV seriál)

Naked Science

Nahá veda

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2004, 151x45 min

Docela dost komerční pořad o vědě, ale občas řešili problematiku která byla víc než zajímavá.(24.1.2015)

Existují pouze dvě dokumentární série s tímto názvem, a já hodnotím tu od National Geographic. ✔(13.9.2011)

• subic

1. díl - Na naší planetě se pravidelně střídají doby ledové s teplejšími obdobími - slušné, 2. díl - Cesta člověka na vzdálenou planetu podobnou Zemi - nic nového, 3. díl - Příčiny a následky půdních sesuvů - dobré, 4. díl - Předpovídání sopečných erupcí - dobré, 5. díl - Historie a současnost střelných zbraní a balistiky - zajímavé, 6. díl - Sexuální přitažlivost a vybírání partnera - nic nového, 7. díl - Tsunami - zajímavé, 8. díl - Zánik Slunce - nic nového, 9. díl - Měsíc - nic nového, 10. díl - Zrození Země - nic nového, 11. díl - Pyramidy - tradiční žvásty. Další díly jsem neviděl. ...... Vyberte si díl podle obsahu, který chcete vidět, některé díly jsou vážně ztráta času. Vyjma pár dílů jde spíš o podprůměr.(24.11.2013)

Ohodnotit tento seriál je velmi těžké, neboť každý díl je jiný (viz. počet různých režisérů). Potom se stane, že člověka některé díly velmi baví a jiné nudou ani nedodívá. Pokud běží dokument o tématu, které vás nezajímá, prostě jej ani nezapnete. Sice to svědčí o tom, že NG zvládne natočit jakýkoliv dokument, víc jak tři hvězdy však dát nemohu. Prostě mne část dílů nezaujme tak nemohu kladně hodnotit, jak by jste vy hodnotili třeba akční seriál, u něhož vás každý čtvrtý díl nebaví?(26.7.2012)

• Gulde

Další trapnej rádobydokument. Kdyby se věnovali víc tý naučný stránce, místo provádění naprosto idiotskejch pokusů (který často nemají ani hlavu ani patu, natož pak aby pomohly něco pochopit, a nedej bože měly nějakou výpovědní hodnotu) udělali by jedině dobře.(21.9.2013)