Úsměvem ke štěstí (neoficiální název)

Validation

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

USA, 2007, 16 min

Kurt Kuenne, T.J. Thyne

Zvuk:

Kurt Kuenne

I když ze snímku srší kupa naivity, vůbec to nevadí. Nejspíš nám musí být všechno předloženo polopaticky před nos, abychom to pochopili, což tady taky vůbec nevadí. Horší je, že jen málokdo si z toho vezme něco, co předá dál, maximálně se jen nad tím pousměje, možná ho snímek potěší, ale všichni si stejně dál pojedou svojí mračivou lajnu :)...pořád čekám na tu revoluci smíchu...(15.4.2010)

V reálném životě tyhle sluníčkové typy, které mají pro každého vymyšlenou instantní lichotku, úplně nesnáším, nicméně hlavní hrdina tohoto filmu mě ani moc neštval. Cekem milý, pro spoustu lidí určitě inspirativní krátký film. Pozitivně hodnotím režii i kameru, černobílost snímku dodává na zajímavosti.(11.2.2014)

'You are gorgeous! ' opakuje bez omrzení proklatě sympatický hlavní hrdina krátkého 15-timinutového filmečku 'Validation' v podání TJ Thynea všem okolo a dokáže je povzbudit tak, jako nikdo jiný. Tenhle film pojednává o magii úsměvu, o jeho hřejivé síle a moci, o optimismu a také o lásce. Hned, jak jsem ho shlédl na webu www.videacesky.cz, optimismus a dobrá nálada přeskočily také na mě. Když se na vás lidé usmějí a pochválí, jak jste dobří v tom, co děláte, většinou roztaje i nejchladnější žula. Jenomže potkat takové lidi, jako tenhle maník, který začal s potvrzováním parkovného a skončil... (to si můžete zjistit sami, pointu neprozradím)... je fakt těžký. Nicméně - tenhle film by vám měl rozhodně zlepšit náladu, ať je jakákoli. ENJOY!(15.10.2010)

Ak ide o prirodzený úsmev, tak je to dobre, no ak sa má niekto usmievať nasilu, to už až tak dobré byť nemusí, ba naopak. Skrátka, ak zamestnanec, či hocijaký človek nie je šťastný a vnútri svojej duše sa trápi, tak mu úsmev asi veľmi nepomôže. My sme dosť cynická krajina a máme na to svoje dôvody. V histórii v Európe vraždili deti pred očami ich rodičov, nechávali ich vyhľadovieť na smrť, tiež ak využívali mnohých nielen na otroctvo, týrali ich, proste smútok je niekedy prirodzenou súčasťou našich životov a ak ho vieme pretaviť do zmeny situácie, tak je možno aj prospešný. Život vie byť skvelý, no chýba mi tu zahrnutie toho nútenia k úsmevu a nútenia k povrchnému šťastiu, ale film to bol krásny, aj keď miestami som mal pocit, že chlapík je doterný úchyl, že sa preháňa, či že to hrali príliš na tie emócie vrátane hudby, ale na chvíľu som sa aspoň pobavil, nebol to zlý nápad, len nedotiahnutý.(27.11.2013)

"IT'S A WONDERFUL FILE" . . . Potvrzuji!!! - - - P.S. A ta Vítězka přeci musila zvítězit, že...! (smajligik ... ;o) - - - - - (Poprvé viděno 30.3.2011 na http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/usmevem-ke-stesti - zde s českými titulky (:-), hodnocení 2116., komentář zde jako stosedmdesátýšestý - 30.3.2011)(30.3.2011)