Úsměvem ke štěstí (neoficiální název)

Validation

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

USA, 2007, 16 min

Kurt Kuenne, T.J. Thyne

Zvuk:

• Lollirot

Pozitivní přístup? Ano. Tímhle stylem? Jen to ne. Co zdejší uživatele potěšilo a zahřálo, ve mně vyvolalo tak akorát znechucení (což není až tak neobvyklý jev, zdá se). Vždyť (nejen) v Americe má člověk vždy zůstat sám sebou, nepřetvařovat se a upřímně a otevřeně říci svůj názor, což? Aspoň je to jedno z nejčastějších poselství. Tenhle šašek naproti tomu každému navykládal, co chtěl dotyčný slyšet a kupodivu mu to stačilo k vykouzlení blaženého úsměvu. Mě by ty prázdné lichotky jistojistě neuspokojily a napadá mě, že by těm lidem, potažmo zdejším rozplývajícím se uživatelům, stačil nějaký naprogramovaný robot, který by dokázal vyslovit pár těch duchaplných vět o tom jak je člověk úžasný a potřebný, a hned by jim to prozářilo den, no ne? (I don’t wanna live on this planet anymore). Kdyby to bylo v Simpsonech, Homer by byl první zákazník a radostně by zajuchal - a tam bych to pochopila, protože ten jaksi nevykazuje zrovna nejvyšší míru intelektu, že. Jistý potenciál tomu tedy upřít nelze - pokud by to celé byla čistá ironie (jako že v prvních momentech má člověk ten dojem), smála bych se taky, takhle je mi asi zapovězeno dojít úsměvem k zaslíbenému štěstí.(10.6.2012)

UMENIE, V NAJČISTEJŠEJ FORME...Kam sa hrabe Slumdog Milionaire...Film, ktorý vás za 14 minút zohreje na duši a rozplače...Bravissimo... Takýchto filmíkov by mali točiť viacej, pretože nie sú samoúčelné, drahé a sú, ja to volám že "čisté" (nepoškodené hollywoodskym mamonizmom), pretože ich točili študenti alebo ľudia iba tak pre radosť. V krátkometrážnych určite moje naj... A aby ste nepovedali že som zlý, tak ak smiem, vávam sem link...Prajem príjemný filmový zážitok: http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao(14.5.2009)

Ak ide o prirodzený úsmev, tak je to dobre, no ak sa má niekto usmievať nasilu, to už až tak dobré byť nemusí, ba naopak. Skrátka, ak zamestnanec, či hocijaký človek nie je šťastný a vnútri svojej duše sa trápi, tak mu úsmev asi veľmi nepomôže. My sme dosť cynická krajina a máme na to svoje dôvody. V histórii v Európe vraždili deti pred očami ich rodičov, nechávali ich vyhľadovieť na smrť, tiež ak využívali mnohých nielen na otroctvo, týrali ich, proste smútok je niekedy prirodzenou súčasťou našich životov a ak ho vieme pretaviť do zmeny situácie, tak je možno aj prospešný. Život vie byť skvelý, no chýba mi tu zahrnutie toho nútenia k úsmevu a nútenia k povrchnému šťastiu, ale film to bol krásny, aj keď miestami som mal pocit, že chlapík je doterný úchyl, že sa preháňa, či že to hrali príliš na tie emócie vrátane hudby, ale na chvíľu som sa aspoň pobavil, nebol to zlý nápad, len nedotiahnutý.(27.11.2013)

• derewi

Kýčovitá, rádoby pozitivní zvláštnost. Je jasné, že chvála a opěvování kladných stránek většinou potěší. Co mi vadilo nejvíce? Říkal jen fráze. 90% z nich sedí na každého. To vše, aniž by je blíže znal. Vidím v tom mnoho patosu. Dokonce i „negace“. Když jim přestal říkat povzbudivá slůvka, rozčilovali se. Jak jinak. O „USA Happy end“ ani nemluvě.(12.10.2011)

"Validation" - kontrola platnosti; potvrdenie o platnosti; validácia... Náramne pozitívny krátkometrážny film. Síce mierne patetický a zjednodušene naivný, ale aj tak veľmi príjemný. V dnešnom uponáhľanom, agresívnom svete, ktorému zodpovedá aj patričná filmová tvorba, je niečo podobné dosť ojedinelý úkaz. Hlavný hrdina, obyčajný, nenápadný chlapík - Hugh Newman, je dobrák od kosti, ktorý každému vyčaruje úsmev na tvári. ****(6.7.2010)