Úsměvem ke štěstí (neoficiální název)

Validation

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

USA, 2007, 16 min

Kurt Kuenne, T.J. Thyne

Zvuk:

Kurt Kuenne

Jsem velkým fandou rozhazování pozitivity po nic netušících lidech, i když jsem si vědom nemilé skutečnosti, že někteří jedinci reagují poněkud podrážděně na to, že se na ně usmívá cizí člověk. Na rozdíl od Hugha však necítím potřebu být při šíření pozitivní energie za každou cenu úspěšný, takže nemusím za nikým běhat s kytkou, obtěžovat ho na veřejnosti ani uplácet psíkem. Nicméně v případě tohoto filmíku musím rozzářeně konstatovat, že tak příjemná záležitost se moc často nevidí.(15.10.2012)

Za čtvrthodinu stihnout to, co někdo nedokáže celý život, tomu říkám skutečné prosté a pro někoho možná naivní lidství. Hodnota člověka není v jeho postavení ve společnosti, není v tom, co dokáže nahromadit za hmotu, ale kolik nehmotných světýlek na tomto světě po sobě nechá. U tohoto krátkého filmu se dá smát i brečet a to současně. Ordinoval bych to povinně každému bručounovi aspoň třikrát denně;). Myšlenka tohohle dílka je stará jak sám lidský svět. Je zvláštní, kolika lidem v komentářích to připadá hloupé, až protivné. Zkuste někdy sami přinést ostatním kolem sebe aspoň kousek radosti. Stojí to za to!(10.9.2010)

• D.Moore

Tak a teď si o mně všichni klidně myslete, že jsem ten největší škarohlíd, že jsem přesně ten člověk, který by se z takových filmů měl poučit, že nemám nikoho rád a nikdo nemá rád mě... Ale tohle je fakt hrůza a děs. Potkat někde hlavního hrdinu tohoto takřka nedokoukatelného kraťasu, napadne mě nejspíš, že: a) je zfetovaný a dost nebezpečný; b) je to blázen; c) bude chtít půjčit peníze, případně se mě pokusí rovnou okrást; d) nedaleko je skrytá kamera; e) spím a zdá se mi příšerně pitomý sen; f) ho musím co nejdřív praštit do zubů, jinak to udělá on. Samozřejmě nemám nic proti usmívajícím se lidem (rozuměj - proti přirozeně se usmívajícím lidem), ale jestli doopravdy existuje nějaké společenství, nebo bych možná měl napsat sekta, co sdružuje podobně neodbytná a trapně pochlebující individua, která si dala předsevzetí, že všichni ostatní prostě MUSÍ zářit štěstím, ať už jim je cokoliv, mám o důvod víc, proč se na světě necítit bezpečně.(26.6.2012)

'You are gorgeous! ' opakuje bez omrzení proklatě sympatický hlavní hrdina krátkého 15-timinutového filmečku 'Validation' v podání TJ Thynea všem okolo a dokáže je povzbudit tak, jako nikdo jiný. Tenhle film pojednává o magii úsměvu, o jeho hřejivé síle a moci, o optimismu a také o lásce. Hned, jak jsem ho shlédl na webu www.videacesky.cz, optimismus a dobrá nálada přeskočily také na mě. Když se na vás lidé usmějí a pochválí, jak jste dobří v tom, co děláte, většinou roztaje i nejchladnější žula. Jenomže potkat takové lidi, jako tenhle maník, který začal s potvrzováním parkovného a skončil... (to si můžete zjistit sami, pointu neprozradím)... je fakt těžký. Nicméně - tenhle film by vám měl rozhodně zlepšit náladu, ať je jakákoli. ENJOY!(15.10.2010)

• derewi

Kýčovitá, rádoby pozitivní zvláštnost. Je jasné, že chvála a opěvování kladných stránek většinou potěší. Co mi vadilo nejvíce? Říkal jen fráze. 90% z nich sedí na každého. To vše, aniž by je blíže znal. Vidím v tom mnoho patosu. Dokonce i „negace“. Když jim přestal říkat povzbudivá slůvka, rozčilovali se. Jak jinak. O „USA Happy end“ ani nemluvě.(12.10.2011)