poster

Hoffa

 • USA

  Hoffa

 • slovenský

  Hoffa

Krimi / Drama / Životopisný

Francie / USA, 1992, 140 min

 • Visáč
  ****

  Hoci sa režírujúci DeVito snaží urvať čo najviac obrazu pre svoju (v realite) neexistujúcu postavu, toto je Jackova show. Rozprávačská štruktúra je odvážne ne-divácka: séria flashbackov odsýpa bez vysvetliviek, časového rámca alebo voice-overu. Zďaleka nejde o kvázi-dokumentárny exkurz či konšpiračnú exhibíciu v štýle Olivera Stonea. Rejža si honí triko najmä ako herec (malý tvrďák, ktorý fakuje všetkých a prcá najkrajšie ženy) a v prípade Hoffu akcentuje generálny "feel" jeho osobnosti (cholerické gestá, buldočia povaha, anti-Kennedyovský mámvpičizmus) na úkor faktografie.(6.1.2017)

 • Rocky62
  ***

  Coby rekonstrukce historických událostí strhující. Avšak jako filmová biografie odborářského vůdce Jimmyho Hoffy poněkud průměrná záležitost, čemuž neprospěl ani fakt, že se film odehrává v několika časových rovinách, jejichž datování není známo a divák tak každou chvíli ztrácí orientaci v tomto spletitém kruhu řidičů, politiků a zločinců. DeVitova výpověď o této postavě působí každopádně autenticky a fenomenální ztvárnění Jackem Nicholsonem je samo o sobě uchvacující. Jinými slovy se i v tomto případě stává hlavní postava nosným pilířem celého filmu. Oscarové nominace jsou na místě, avšak ty nejpodstatnější atributy filmu (režie, scénář) působí dosti rozvlekle. Na 140 minut je zde jaksi málo dramatičnosti a z Hoffy se tím stává čistě rutinní věc. Pronikavý Nicholson ani efektní závěr jako kompenzace k lepšímu hodnocení bohužel nestačí.(22.6.2013)

 • kingik
  **

  Náročné životopisné drama o legendárním odborářském vůdci není příliš poutavě natočeno a Danny DeVito coby režisér rozhodně není dobrý vypravěč a marně se snažil mě vtáhnout do děje. Prostě to se mu nedařilo, kašírované kulisy ani Jack Nicholson tu bídu nezvedly. 40%(27.2.2009)

 • igi B.
  *****

  Toť zvláštní film. Střízlivou - až divadelní - formou natočený životopis pro našince nepříliš známé postavy amerických politických dějin, mafiánského odborářského vůdce, kontroverzní osobnosti s prapodivným koncem... Čtyři a půl zaokrouhleno tentokrát nahoru. Kde se to jen v tom malém chlapíkovi bere... - - - P.S. Jen tak mimochodem - přemýšlejme o těch našich vůdcích pracujících - bez legrace...(13.10.2005)

 • A_FISH
  *****

  Seru na Kennedyho! ...a na tebe taky!(28.8.2010)

 • - Malou roli měl ve filmu také herec Jon Favreau. Nebyl však uveden ani v titulcích. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Původní scénář napsal Robin Moore. (don corleone)

 • - Na budove, kde sa koná Fitzsimmonsová (J.T. Walsh) tlačovka, je billboard s reklamou na film Stanleyho Kubricka Mechanický pomaranč (1971). (tiradentes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace