Brána do pekla

Velká Británie / USA / Maďarsko / Austrálie, 2009, 83 min

Anthony Waller

Everett De Roche

Roger Simonsz

Dvaja.. Aké krásne je byť dvaja.. Uprostred púšte s démonickými preľudmi sa to síce tak javiť nemusí, ale priznajme si chlapsky: depka-nedepka zo straty rodinky, keď si zavretý v nejakej búde X kilometrov od civilizácie s pani doktorkou, ktorá rozhodne neváha a rada sa ponúkne, že ti s ochotou vyšetrí prostatu, no nevyserieš sa na nejaké to peklo pár míľ pod nohami? No veru.. Nie. Rozkošne natočené. Osobne mám slabosť pre podobne minimalistické dielka. A toto má (jedno) obrovské plus: celý čas netušíš, či je tá blonďatá nezbednica naozaj diablica, alebo sú to len haluze traumatizovaného ochrankára?(6.3.2015)

Minimalistický psycho horor z opusteného prostredia Sahary, v ktorom prevažnú časť zohrávajú len 2 osoby - strážnik Thomas ("Highlander" Adrian Paul) a sexi doktorka Jennie (Kate Nauta). Tajomný príbeh o hlbokých vrtoch do zemskej kôry, ktoré niečo narušili je dostatočne zaujímavý a film ponúkne viacero atmosférických momentov i strašidelných scénok. Popri tom diváka celý čas drží v neistote, či sa tam niečo zlé v skutočnosti vôbec nachádza a či sa iba niektorá z postáv nezbláznila, alebo prípadne nebola niekým iným už od začiatku... Na konci to je však už trochu prestrelené a príliš sa tlačí na pílu kým je ponúknuté záverečné rozuzlenie, no celkovo sa jedná o podarenú vec.(15.11.2010)

Prekvapivo celkom pozerateľný filmík. Mňa zaujal hlavne krátky obsah od distribútora a prostredie, v ktorom sa to celé odohráva. Málo hercov a iba jediná otázka: Je peklo skutočné miesto alebo iba stav mysle doprevádzaný pocitom viny? Tvorcovia si síce príbeh značne zjednodušili ale veci ako: celý výskumný tím je buď mŕtvy alebo šialený a jediná preživšia sexi babenka si kľudne dáva svojích päť míľ behu s mp3-kou v ušiach aby neprišla o kondičku, jednoducho k B-čkovým flikom patria. Herecky hlavne od hajlendera nič moc, ale večer v bedni nič nebolo a ja som bol s týmto celkom spokojný.(11.10.2014)

• jkpj22

Navzdory relativně nízkému hodnocení jsem se kvůli pozitivním ohlasům od svých oblíbených uživatelů rozhodl na film podívat. Zaujala mě taky tematika hlubokého vrtu do útrob planety. Film je pomalý, chvíli to trvá, než se rozjede....když se rozjede, tak se ve skutečnosti nic moc neděje, jen pár ošklivých vizí a flashbacky. Tento snímek tak ve mně zanechal pocit, že ani zdaleka nevyužili potenciálu, který zde mohl být vytvořen....(2.12.2017)

Bezpečnostný pracovník Thomas Jackman, prichádza na opustenú vrtnú stanicu niekde uprostred Sahary. Ešte nedávno tam skupina vedcov prevádzala najhlbší vrt do zemskej kôry. Vedcom sa však niečo stalo, niektorí zmizli, niektorí sú mŕtvi a niektorým z toho riadne šiblo. Na scéne sa objavuje aj doktorka Jennie, ktorá robí na opustenej stanici Jackmanovi spoločnosť. Je Jennie naozaj tou, za ktorú sa vydáva? A čo našli vedci v zemskej hĺbke? Na to, že som od toho prakticky nič nečakal a bol som pripravený na to najhoršie, som sa príjemne bavil a v niektorých momentoch vie film zaujať a aj vystrašiť. http://strasidelnyblog.blogspot.com/(12.3.2010)