Reklama

Reklama

Ostřílený bývalý šerif Hooker (G. Cooper) je jedním z několika dobrodruhů, kteří v honbě za bohatstvím vypluli hledat zlato do Mexika. Kvůli poruše lodi, ale museli zakotvit v mexické zapadlé vísce Puerto Miguel, která rozhodně nevypadá, že by nabízela jakoukoliv cestku k vysněnému bohatství. V místní hospodě ale po chvíli k Hookerovi, a ještě ke gamblerovi Fiskovi (R. Widmark) a námezdném lovci Lukeovi (C. Mitchell), přichází Leah Fullerová (S. Haywardová), která mužům nabízí odměnu, když zachrání jejího muže ze zavaleného zlatého dolu. Problém je v tom, že důl stojí na posvátné půdě Apačů a nikdo z místních se tam neodváží. Hooker s Fiskem, Lukem, a ještě Mexičanem Vicentem (V. M. Mendoza), se i přesto vydávají na záchranou výpravu, na níž vedle neustálých hrozeb ze strany indiánů budou muset čelit i problémům uvnitř vlastních řad, neboť touha po osobním prospěchu bývá silnější než šlechetné úmysly… (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Standardní kvalita Hathawayových westernů, opět mimořádně vizuálně působivé záběry krajiny a postav. Nicméně jde spíše o konverzační příběh, dobrodružný spád ukáže film asi až v 70. minutě! Ovšem ty scenérie stezky nad okrajem propasti a pronásledování Indiány jsou vynikající (možná se něčím inspiroval J. Lee Thompson v Mackennově zlatě). Bohužel jako celek, opět jen asi na 3,5 hvězdičky. Ale je to jako vždy kvalitní, ušlechtilý americký western jednoho z mistrů žánru. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Rok 1954 je sakra znát. Má to takovej ten klasickej úvod a závěr, který vídáte, když si pustíte nějaký ten klasicky oceňovaný hollywoodský film, třeba od Tarantina, kde hlavní hvězdy na podobné filmy koukají (a celé to odkazuje na starý Hollywood) a pak Vás odstřelí záběr, který se zaměří zrovna na závěrečné titulky s logem Cinemascope. Takové hodně jednoduché, ale s nádhernými exteriéry. Také musím říct, že to měli krásně nakolorované. Příběhově je to ale docela těžká zívačka, herecky taky slabota. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Originálny názov je určite výstižnejší a objavuje sa dokonca aj v českom dabingu, takže je otázne, prečo došlo k zmene titulu. Apači sa objavia až v závere, čo vám ale dôjde už po pár minútach, kedy zistíte, že do údolia vedie dlhá cesta. Postupom času začne každý každého podrážať, dialógy sú značne cynické a je doslova "zhodená" aj samotná zápletka vyslobodenia manžela v momente, keď sa pár po čase stretáva. Ústredné herecké trio si to užíva, dá sa však predpokladať, ako to celé skončí, respektíve kto prežije a kto sa do koho zaľúbi. Že sú Apači iba anonymné zlo snímané z diaľky patrilo k dobe, i keď už aj v tomto období to začalo pomaly pôsobiť ako "stará westernová škola". ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

8/10 Hlavni dejova linka je sice dementni a opravdu neuveritelna, ale zbytek propriet - akce, charaktery, hlasky to naprosto vynahrazuje. Cooper v klasicke pozitivni roli Brouka Pytlika s koltem. Neoblibenec Wildmark jako ukecany "falesny" hrac, ktery je ve vysledku snad jeste cestnejsi nez Cooper. Baba, ktera to cele zpusobi je sice mozna zrzka, ale sexepilu ma asi jako stara manzelka Toma Cruise = tedy opravdu malo, ale aspon se snazi twrde zapadnout do party. Ti severoamericti indiani v Mexiku me vzdycky nejak zvednou ze sedla ;[[ ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Český názov je trochu zavádzajúci, originálny je (pre western) úplne mimo. Cesta tam a zase späť. Presne o tom je táto dobrodružná jazda. Scenáristi rezignovali na tvorbu príbehu, napriek tomu sú postavy zaujímavé a dobre zahrané. Až som bol prekvapený, že ma sledovanie putovania rôznorodej skupiny stále baví. Snaha o netradičné charaktery je fajn, ale stále ide len o obyčajné dobrodružstvo... ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama