poster

Zlato Apačů

 • USA

  Garden of Evil

Akční / Western

USA, 1954, 96 min

 • MickeyStuma
  ***

  Komorní drama, byť námět slibuje rodokapsovou podívanou. Co jiného si představit. Ne, vše probíhá v klidu a děj se až neuvěřitelně táhne. Konflikt s indiány nastane až docela na konci snímku, který je na 50. léta vcelku přijatelný. Tento western je spíše pro náročné diváky. Ti, co vyhledávají dobrodružství, budou jistojistě zklamáni.(6.7.2014)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Hlavni dejova linka je sice dementni a opravdu neuveritelna, ale zbytek propriet - akce, charaktery, hlasky to naprosto vynahrazuje. Cooper v klasicke pozitivni roli Brouka Pytlika s koltem. Neoblibenec Wildmark jako ukecany "falesny" hrac, ktery je ve vysledku snad jeste cestnejsi nez Cooper. Baba, ktera to cele zpusobi je sice mozna zrzka, ale sexepilu ma asi jako stara manzelka Toma Cruise = tedy opravdu malo, ale aspon se snazi twrde zapadnout do party. Ti severoamericti indiani v Mexiku me vzdycky nejak zvednou ze sedla ;[[(11.4.2012)

 • Mol
  ****

  Krajina je teda v tomhle filmu něco. Skvěle vybrané exteriéry i herci. Duo Cooper a Widmark k sobě pasují a hudba mi chvílemi připadala jako z filmu Predátor. Skvěle byly také zvládnuty efekty, kdy horská soutěska byla z části nafilmovaná a z části namalovaná. Vypadalo to velice hezky. Jasné pozitivum toho filmu je ovšem scéna, kdy Cooper praští tu debilku Haywardovou pěstí do xichtu a věta "we can fish in a mornings , get drunk in the afternoons and you and I play cards at the night."(9.2.2014)

 • klerik
  ***

  Český názov je trochu zavádzajúci, originálny je (pre western) úplne mimo. Cesta tam a zase späť. Presne o tom je táto dobrodružná jazda. Scenáristi rezignovali na tvorbu príbehu, napriek tomu sú postavy zaujímavé a dobre zahrané. Až som bol prekvapený, že ma sledovanie putovania rôznorodej skupiny stále baví. Snaha o netradičné charaktery je fajn, ale stále ide len o obyčajné dobrodružstvo...(7.8.2014)

 • Mariin
  ***

  Standardní kvalita Hathawayových westernů, opět mimořádně vizuálně působivé záběry krajiny a postav. Nicméně jde spíše o konverzační příběh, dobrodružný spád ukáže film asi až v 70. minutě! Ovšem ty scenérie stezky nad okrajem propasti a pronásledování Indiány jsou vynikající (možná se něčím inspiroval J. Lee Thompson v Mackennově zlatě). Bohužel jako celek, opět jen asi na 3,5 hvězdičky. Ale je to jako vždy kvalitní, ušlechtilý americký western jednoho z mistrů žánru.(26.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace