Tajemný Mr. O´Hara

The General Died at Dawn

Dobrodružný / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1936, 98 min

Tyhle doslovný překlady miluju a tady to bije přímo do očí :-)) No a jinak, tento snímek by snesl trochu více akce a trochu více napětí a trochu méně minut, ale jinak to bylo velice fajn :-)(29.11.2010)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Herec VR - Akim Tamiroff, Kamera, Hudba(28.3.2004)

Trochu naivní, ostatně jako všechny americké filmy, které se snaží zachytit atmosféru čínských (nejen politických) událostí.(18.5.2011)

• Wiliem

Dá se říci hodně naivní film. Bohužel ale nezůstalo jen u toho, takto můžeme chvíli pokračovat a teď skutečných kladů, těch opravdu moc nebude. Délka, ta je také dost přestřelená. Atmosféra, tak ta se kdesi vytratila. Asi dvakrát snímek poskočí v ději takže se na chvíli stává nepřehledným, některé postavy jsou zde hodně zbytečné a působí spíše rušivě. Herci jsou sice charismatičtí ale celé to působí hodně nepřesvědčivě, jestli za to může děj, který je opravdu hodně naivní, nevím, zřejmě, ale prostě není to vůbec ono. 45%.(27.5.2011)

Sice jsem si původně nemyslel, že dám tomuto snímku plný počet hvězdiček, ale po jeho zhlédnutí jsem byl již odhodlán tak učinit. Tajemný Mr. O'Hara je film s vynikající hudbou (zejména ústřední motiv je skvělý), sympatickým (a opravdu James Bondovsky vypadajícím) Gary Cooperem v hlavní roli, solidní atmosférou a v neposlední řadě zajímavým příběhem s různými zvraty a také napětím, které má svůj vrchol na samém konci snímku.(27.12.2012)