poster

Goongnyeo

 • Jižní Korea

  궁녀

 • anglický

  Shadows in the Palace

Historický / Thriller / Mysteriózní

Jižní Korea, 2007, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ***

  Historické krimi alebo historická detektívka odohrávajúca sa v útrobách kráľovského paláca. Atmosféra je nadštandartná a keď sa po pár desiatkách minút zorientujete, kto je kto, tak sa pre diváka odvíja kvalitná zápletka. Ak to náhodou má niekto rád, tak sa tu vyskytne aj pár morbídnych prvkov v podobe mrzačení, týrania a vrážd. Iba to množstvo intrík na druhú a vôbec komplikovaného deja si mohli autori odpustiť. Hororové prvky sa mi sa mi zdali tiež zbytočné. Inak, len tak na okraj, opäť sa potvrdzuje, že ženy vedia byť krutejšie ako muži.(5.3.2015)

 • eraserhead666
  *****

  No to mi pokálej záda. Korejský výpravný historický krimi thriller z prostředí královského dvora plný intrik kvůli korunování královského levobočka a gore brutalit, zapichováním jehel pod nehty počínaje a sekáním rukou konče. A na to všechno je naroubovaná duchařská linie, která by tam vůbec nemusela být, ale přesto není nijak nadbytečná, naopak tomu všemu dodává patřičnou atmosféru. Ten příběh je prostě dokonale vymyšlený a promyšlený a takřka skoro stejně dobře natočený. Nelze mu vlastně nic vytknout. Výprava je parádní, stejně tak hudební doprovod, intriky fungují, gore funguje, atmosféra funguje, herecky parádní a podchycení dobové kruté atmosféry taky funguje. Vše prakticky v čistě ženském podání, protože muži v tomto filmu jsou hodně v dáli na druhé koleji. Tohle je prostě divácký zážitek.(21.12.2015)

 • Ceres
  ****

  Když začnou intrikovat ženské, tak to stojí za to xD. Tohle je ale jinak dobrý snímek, který má především velmi dobrou atmosféru (už úvodní scéna se zvonem začla pěkně) a perfektní kostýmy. Ani mi vůbec nevadilo okořenění této historické detektivky prvky hororu, které filmu pomohlo, i když před koncem už to malinko bylo moc a celkové "vyřešení" problému mě tolik neuspokojilo, ale budiž bylo to i tak slušné. Každopádně jsem celou dobu zůstal slušně napnut a sledoval nedočkavě, co bude dál, což je dobře, u filmu nebyla žádná chvilka, kdybych se nudil. I když na podobné téma je ještě o něco lepší Blood Rain, tohle mě zabavilo fakt dobře, takže celkově za 75 %.(27.7.2011)

 • krusty2
  *****

  Priznam sa ze nemam rad azijske ducharinky(uz mi idu krkom),ale tento film je skor krimi,historicky mysteriozny horor.Prave preto davam 5/5.Vo filme neide len o vysetrovanie vrazd,ale aj vykreslenie tamojsej kultury v palacoch.Taktiez aj intrigy,ktore su,boli a budu. Vrelo odporucam.....treba vydiet(28.8.2008)

 • tombac
  ****

  Po velenudném Evil Twin jsem se dlouho dalšímu korejskému kostýmnímu mysterióznímu dramatu vyhýbal jako čert kříži. Navzdory vlasatici a nadpřirozenu má tento snímek blíže než k duchařině spíše k podívané typu Blood Rain. Zajímavé vyšetřování v areálu královského paláce, poutavá výprava, naturalistické scény mučení a popravy... O solidním řemeslném zpracování netřeba mluvit, to je v Koreji u takovýchto snímků standard. I když nenabízí nic drastického, nadpřirozená složka ve filmu svou funkci plní, takže s výsledkem jsem byl vcelku spokojen. 7/10(8.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace