Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku??(3.8.2011)

Bylo to zajímavé, nenudila jsem se, ale chyběla tu jiskra. Něco, co by mě donutilo si říct: "Jé. Páni. Mazec. Fakt jsem ráda, že jsem to viděla." Nic z toho se nekonalo. Vlastně se to dalo i trochu předvídat. Přesto je to fajn film do deštivého odpoledne, kdy člověk absolutně nic nemusí.(3.7.2011)

Going by the Book ( 바르게 살자, Bareuge Salja) Zápletka zajímavá, ovšem realizace je o dosti horší, na Korejce poměrně slabý snímek u kterého jsem se zasmál pouze dvakrát i když pořádně. Zvláštní parodie na neschopnost Korejské policie uhlídat sebe samu. Dvě vtipnější scény z filmu komedii určitě neudělají. 60 %(24.1.2011)

První asijský film, u kterého bych ocenil případný západní remake. Námět totiž je na podtrženou jedničku, ale výsledek tomu až na pár dílčích nápadů vůbec neodpovídá.(13.7.2009)

[Filmasia 2008] Můžete nosit neprůstřelnou vestu i na hlavě? Podle předpisů je vtipná inteligentní komedie, která nijak moc nestrhne propracovaným scénářem, ale oplývá spoustou originálních scén, z nichž mě některé málem rozbrečely smíchy. Třeba ta s kopírkou a klikováním nebo OMDLELA. Nebo úžasná malá vzpoura a očekávaný střed dvou bojových umění. Doufám, že se po tomhle úspěšném debutu brzy dočkáme něčeho nového. Hee-chan Ra má výborný smysl pro situační komiku. No a ten závěr… Zavřete oči.(10.12.2008)