Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Po scéně, ve které hlavní hrdina dělá kliky, jsem musel film zastavit a smál se asi půl minuty :). ■ Stručně. Provinční městečko, policie deprimovaná bankovními loupežemi, pro média zorganizované tréningové vyloupení banky a "obyčejný" dopravní policista, který dostal roli lupiče s příkazem, že se jí má zhostit co nejpoctivěji a nejrealističtěji. ■ Jeong Jae-yeon se mi moc líbil už v Someone Special a zde dojem potvrdil. Těžko tento film udělat jinak, protože jinak by to nebyl on. Typické korejské pomalé plynutí, super jemný (nenápadný) humor, trochu drama, výborný a jedinečný příběh (ok, asi to je remake japonského Bang! z 1991, ale to nevadí, protože onen film u nás nikdo nezná), hromada mrtvých. Prostě slušný a inteligentní film. Doporučuji :).(1.9.2013)

Na to, že to měla být komedie to zase moc vtipných scén nepobralo, ale když to na mě vybalilo scénu se znásilněním, tak to mě natolik rozsekalo, že sem se pak tlemil i nevtipným blbostem a hodnocení je asi vyšší než by mělo být, ale co, nakonec sem se bavil fakt dobře a ty cedulky prostě neměly chybu(14.12.2008)

Hodně absurdní, ujetá věcička, ale není to zas tak vtipné jak by chtělo (mohlo) být. A tak zbyde jenom originální námět a pár dobrých scén a nápadů. V kontrastu k tomu samozřejmě tuna logických nesmyslů, ale to se asi u takového námětu dá čekat. Herecké obsazení je poměrně dobré - Jeong patří k širšímu okruhu mých Korejských oblíbenců.(20.2.2011)

Supr námět. Ze startu mi film přišel takový nemastný, neslaný, ale po chvilce se to docela dobře rozjede. Jen takový "jemný, " a pomalý asijský styl natočení tomu moc nesedl. Tady by se hodilo trošku přitvdrit na takový "americký" způsob. Nakonec jsem se u toho filmu dobře pobavil. + komenty: Lacike,Tombac. 70%(29.1.2010)

Going by the Book ( 바르게 살자, Bareuge Salja) Zápletka zajímavá, ovšem realizace je o dosti horší, na Korejce poměrně slabý snímek u kterého jsem se zasmál pouze dvakrát i když pořádně. Zvláštní parodie na neschopnost Korejské policie uhlídat sebe samu. Dvě vtipnější scény z filmu komedii určitě neudělají. 60 %(24.1.2011)