Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Výborná a lehká komedie, bez zbytečných klišé s roztomilými charaktery postav. V průběhu filmu jsem tipovala, jak vše asi dopadne, ale netrefila jsem se a tím si u mě Going by the book definitivně zajistilo pět hvězd... Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, protože film obsahuje nemálo skvělých momentů!(24.2.2011)

Absolutní mazec, co se originality námětu týče. Jung-Do Man je pověřen sehrát ve cvičení roli bankovního zloděje. A i když jde o cvičení nehodlá nikoho šetřit ani sebe. Je tu výborný verbální humor, nápaditost, některé fóry hned tak nezapomenu za to vám ručím. Neschopnost jihokorejské policie je naplno odhalena:) Ostatně ve kterém filmu, uvidíte, že rukojmí se budou hádat u videozáznamu zda to dostal policista do hlavy? A více vtipů, už nebudu spoilovat, to musíte prostě vidět.(1.3.2009)

Supr námět. Ze startu mi film přišel takový nemastný, neslaný, ale po chvilce se to docela dobře rozjede. Jen takový "jemný, " a pomalý asijský styl natočení tomu moc nesedl. Tady by se hodilo trošku přitvdrit na takový "americký" způsob. Nakonec jsem se u toho filmu dobře pobavil. + komenty: Lacike,Tombac. 70%(29.1.2010)

Nemôžem nedať v tomto prípade maximum, naozaj vydarená komédia, kde som sa nepristihla pri tom, že by som sa neusmievala alebo nebodaj nudila. Scénka, ktorú spomína Blizzard bola naozaj dobrá :) Celý film je solídna práca plná vtipných a nápaditých scén a dialógov. Už dávno som sa tak nenasmiala pri filme ako práve pri Going by the book.(30.4.2009)

[Filmasia 2008] Můžete nosit neprůstřelnou vestu i na hlavě? Podle předpisů je vtipná inteligentní komedie, která nijak moc nestrhne propracovaným scénářem, ale oplývá spoustou originálních scén, z nichž mě některé málem rozbrečely smíchy. Třeba ta s kopírkou a klikováním nebo OMDLELA. Nebo úžasná malá vzpoura a očekávaný střed dvou bojových umění. Doufám, že se po tomhle úspěšném debutu brzy dočkáme něčeho nového. Hee-chan Ra má výborný smysl pro situační komiku. No a ten závěr… Zavřete oči.(10.12.2008)