Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Going by the Book ( 바르게 살자, Bareuge Salja) Zápletka zajímavá, ovšem realizace je o dosti horší, na Korejce poměrně slabý snímek u kterého jsem se zasmál pouze dvakrát i když pořádně. Zvláštní parodie na neschopnost Korejské policie uhlídat sebe samu. Dvě vtipnější scény z filmu komedii určitě neudělají. 60 %(24.1.2011)

Asi mne to nechtlo tolik za srdíčko, jak bych si přál. U asijských filmů jsem zvyklý na vcelku průměrné náměty, které to tahají neotřelým zpracováním. Tohle je trochu opak, námět super, ale zpracování ne tolik super. Zrovna tu bych si dokázal představit o fous komplexnější remake. :) Ale pořád to bylo hodně fajn a příjemně jsme se bavil. 7/10(30.5.2015)

Supr námět. Ze startu mi film přišel takový nemastný, neslaný, ale po chvilce se to docela dobře rozjede. Jen takový "jemný, " a pomalý asijský styl natočení tomu moc nesedl. Tady by se hodilo trošku přitvdrit na takový "americký" způsob. Nakonec jsem se u toho filmu dobře pobavil. + komenty: Lacike,Tombac. 70%(29.1.2010)

Výborná a lehká komedie, bez zbytečných klišé s roztomilými charaktery postav. V průběhu filmu jsem tipovala, jak vše asi dopadne, ale netrefila jsem se a tím si u mě Going by the book definitivně zajistilo pět hvězd... Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, protože film obsahuje nemálo skvělých momentů!(24.2.2011)

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku??(3.8.2011)