Reklama

Reklama

Bareuge salja

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Když v provinčním městě Sampo opakovaně dojde k přepadení banky, hodlá místní zastupitelstvo uklidnit veřejnost a média tím, že zorganizuje tréninkový zásah při fingovaném bankovním přepadení. Role lupiče připadne tvrdohlavému dopravnímu policistovi, který je kvůli striktnímu následování zákonů trnem v oku svých laxních nadřízených. Ten se úkolu zhostí s býčí svědomitostí, takže loupež v jeho provedení nabude rozměrů perfektního zločinu a trénink se změní v absurdní přehlídku neschopnosti ostatních členů policejního sboru. Nápaditě rozvedený originální koncept na sebe nabaluje prvky kriminálního žánru, komedie a satiry, přičemž staví na chytré reflexi schémat lupičských filmů. Snímek, kterým jeho režisér debutoval na poli celovečerní režie, se v Jižní Koreji stal jedním z překvapivých hitů loňského roku. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

Petfruf 

všechny recenze uživatele

Výborná a lehká komedie, bez zbytečných klišé s roztomilými charaktery postav. V průběhu filmu jsem tipovala, jak vše asi dopadne, ale netrefila jsem se a tím si u mě Going by the book definitivně zajistilo pět hvězd... Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, protože film obsahuje nemálo skvělých momentů! ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět, bohužel zcela zabitý nesmírným počtem nelogičností, takže film člověka akorát tak parádně otráví. (proč si policajti cvičí zásah v bance, když jim padouši nějakou vyloupí každou chvíli, takže si můžou "cvičit" naživo; proč při tom cvičení dostanou "obranáři" na začátku info, že teď to vypukne - to jako si myslí, že v realitě jim budou lupiči oznamovat, že se chystají něco vykrást?; hlavní hrdina se producíruje několikrát v bance před oknem a ostřelovači se ho pokusí trefit jen jednou; co mělo znamenat to "udušení" v trezoru, to jako ta zásahová jednotka nemohla jít ven stejnou cestou, co tam přišla; proč autobus řídila "mrtvola" a proč vůbec někam jeli, proč poslouchali toho hlavního hrdinu, co zůstal v bance; jak to, že ten hlavní hrdina mohl zůstat v bance, to se tam jako ty policisti po odjezdu autobusu vůbec nešli podívat atd.) ()

Reklama

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Asi mne to nechtlo tolik za srdíčko, jak bych si přál. U asijských filmů jsem zvyklý na vcelku průměrné náměty, které to tahají neotřelým zpracováním. Tohle je trochu opak, námět super, ale zpracování ne tolik super. Zrovna tu bych si dokázal představit o fous komplexnější remake. :) Ale pořád to bylo hodně fajn a příjemně jsme se bavil. 7/10 ()

cunesk8 

všechny recenze uživatele

Supr námět. Ze startu mi film přišel takový nemastný, neslaný, ale po chvilce se to docela dobře rozjede. Jen takový "jemný, " a pomalý asijský styl natočení tomu moc nesedl. Tady by se hodilo trošku přitvdrit na takový "americký" způsob. Nakonec jsem se u toho filmu dobře pobavil. + komenty: Lacike,Tombac. 70% ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Po scéně, ve které hlavní hrdina dělá kliky, jsem musel film zastavit a smál se asi půl minuty :). ■ Stručně. Provinční městečko, policie deprimovaná bankovními loupežemi, pro média zorganizované tréningové vyloupení banky a "obyčejný" dopravní policista, který dostal roli lupiče s příkazem, že se jí má zhostit co nejpoctivěji a nejrealističtěji. ■ Jeong Jae-yeon se mi moc líbil už v Someone Special a zde dojem potvrdil. Těžko tento film udělat jinak, protože jinak by to nebyl on. Typické korejské pomalé plynutí, super jemný (nenápadný) humor, trochu drama, výborný a jedinečný příběh (ok, asi to je remake japonského Bang! z 1991, ale to nevadí, protože onen film u nás nikdo nezná), hromada mrtvých. Prostě slušný a inteligentní film. Doporučuji :). ()

Galerie (18)

Související novinky

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)

Reklama

Reklama