poster

Strom na věšení

 • anglický

  The Hanging Tree

 • slovenský

  Strom na vešanie

Western / Drama

USA, 1959, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (27)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Píseň - "The Hanging Tree"(12.5.2004)

 • Cervenak
  *****

  Famózne rozporuplný Gary Cooper, neodolateľná Maria Schell a presvedčivo zákerný Karl Malden v špičkovom príbehu, ktorý je skôr dráma z obdobia zlatej horúčky než klasická kovbojka, ale to mu neuberá na pôsobivosti, práve naopak. Je radosť, keď žánrový fanúšik, ktorý už musí kutať v hlušine, ešte občas objaví takýto klenot.(22.8.2018)

 • T2
  ****

  Rozpočet $1,35milióna║ Ďalší skôr taký neštandardný western. Vypätá dráma o zlatokopoch a neúprosnom doktorovi ostrom ako britva, ktorý si nič nenechá a ide si stále po svojom. Čaká nás neotrlý záver, ktorý sa skoro riadne zvrhne do spalujúcej vybičovanej drámy. /70%/(8.1.2020)

 • flanker.27
  ***

  Více melodrama než western, což samo o sobě není na škodu, ale skutečně zajímavý je tu jen konec, aneb co dokáže dav zblblý chlastem a zlatem. Postava Gary Coopera je zajímavá, ale nedá se nic dělat, on sám už byl ve skoro šedesáti prostě do téhle role starý.(30.11.2019)

 • Gilmour93
  ***

  Je to ostuda, ale můj první film s Garym Cooperem. Jeho doktor Bolí to si své penzum cizince s tajemnou minulostí odvede, ale tyhle technicolorové příběhy z Klidného západu, kdy se celou dobu spíše hledá strom na věšení prádla, nikdy nebudou mým šálkem whiskey. No nic, aspoň že tam nehrál šáteček John Wayne..(21.1.2019)

 • troufalka
  ***

  Nebýt toho kýčovitého konce, dala bych i čtyři hvězdy, protože zbytek filmu by si to zasloužil.(23.1.2019)

 • cheyene
  *****

  Gary Cooper byl vynikající herec a už jen díky němu stojí tento western za vidění. Tento žánr mi sedí, viděl jsem již celou dlouhou řadu zástupců tohoto typu filmů a vždy, když se mi zdá, že již je rezervoár takřka vyčerpán (případně nejdou některé snímky sehnat), objeví se nějaký drobný a polozapomenutý klenot. Strom na věšení má dobře vystavěný příběh, téměř tajuplnou ústřední postavu, skvělé prostředí a k tomu všemu i napětí, které je ke konci patřičně vystupňované.(21.1.2019)

 • LiVentura
  ****

  Skvělý vyzrálý příběh se zkušenými herci z jednoho zapadlého horského městečka plného zlatokopů, tvrdého nekompromisního doktora a téměř oslepnuté dámy ze Švýcar..(5.10.2018)

 • Aky
  ****

  Lehce netradiční western s hlavním hrdinou lékařem, ovšem střílejícím jako pistolník. Výtečný Gary Cooper.(10.2.2019)

 • pepo
  ****

  Veľmi vydarená psychologická dráma odohrávajúca sa vo westernových kulisách. Prvému žánru to dodáva na vizuálnej atraktivite a druhému na zaujímavosti. V žiadnom z nich to nie je špička, ale vidieť sa oplatí. Už len kvôli tomu, že Gary Cooper a Karl Malden sú super.(30.8.2018)

 • kaylin
  ***

  Gary Cooper je jeden z těch legendárních herců, kteří vás budou bavit prostě jen tím, že ve filmu jsou, mají charisma a roli vždy utáhnou. Tenhle western je lehce zdlouhavý a jeho nejlepší pasáž přichází se samotným koncem, tam je dobrý a silný, mohl by být ještě o něco ostřejší, ale i tak je dobrý.(3.4.2018)

 • Rabina
  *****

  Žánrový valoun zlata, který je více dramatem, než westernem. Dobře napsané postavy, a to včetně těch vedlejších viz. G. C. Scott, plus charisma G. Coopera, přebíjejí mírně ukvapený konec.(25.12.2018)

 • pakobylka
  ****

  Pověste ho vejš, ať se houpá ... aneb něco málo o lidské povaze - v tom dobrém i v tom horším slova smyslu. Zatrpklý, životem notně poučený doktor ... nezkušený, majetku zcela prostý zelenáč ... prý krásná, leč dosti nepěkně poraněná cizinka ... pár problematických, potencionálně nebezpečných týpků ... a pochopitelně i malebná zlatokopecká osada, jejíž bohabojné osazenstvo se dá lehce strhnout k páchání dobra i zla, aniž by jakkoli zapochybovalo o správnosti svého konání. Výsledkem je poměrně originální western, jehož prioritou nejsou kolty zavěšené proklatě nízko - třebaže i ony se dostanou v pravou chvíli ke slovu. Slabší 4*(21.1.2019)

 • sator
  **

  Neschematické...(16.2.2019)

 • Mol
  *****

  Gary Cooper na sklonku svého života ve své životní roli. Je zde opravdu vynikající a každá scéna s ním je vrcholem filmu. Tak ultimátní doktor není ani doktor House a kdokoliv mu zavítá byť jen na dvorek, tak je vykázán revolverem nebo jeho silným charismatem. Asi nejlepší postava jakou jsem v podání Garyho viděl. Malden tu hraje zápornou postavu a ačkoliv ho nijak zvláště nemusím, tak mu nemohu upřít jeho herecké kvality ve všech jeho filmových rolích. Podle mě to byl jeden z nejlepších herců kinematografie. Dále tu máme postavu doktorova pomocníka Runa. Sice vypadá jako někdo z Backstreet boys a teče mu ještě 'mlíko po bradě', ale nijak mi tím nevadil. Mno a nakonec je tu swiss girl a ta se mi zdála perfektní, takže jsem si tento počin naprosto užil.(8.1.2015)

 • Autogram
  ****

  Western málokedy vybočí zo šablóny prestreliek dvoch alebo viacerých ostrých chlapov, ale tu sa to podarilo a tým ma film zaujal. Hlavný súboj neprebieha s revolvermi, ale bojuje sa s chorobami, predsudkami, minulosťou a vlastnou zatrpknutosťou. Dobré obsadenie, kamera aj réžia, tamer nie je čo vytknúť. –––– Doktore, jestli nejste ďábel vy, pak sedí na vašem rameni.(20.1.2019)

 • MacGuffin
  ***

  H. - Gary Cooper (Dr. Joe Frail); Maria Schell (Elisabeth); Karl Malden (Frenchy); George C. Scott (Georg Grubb); Karl Swenson (Tom Flaunce); Virginia Gregg (Edna Flaunce); John Dierkes (Society Red); King Donovan (Wonder); Ben Piazza (Rune)(30.3.2014)

 • andrii
  ****

  Oprátku z krku. /Do/ jednoho muže strhne. Touha pokladnice bohatství. Zlatá medicína srdce.(21.1.2019)

 • progression
  ****

  Méně známý dramatický western s netradiční zápletkou, který si nezapomenutelný Gary Cooper v roli svérázného doktora poznameného životem "krade" pro sebe. Jeden polepšený "zelenáč, zajímavá cizinka i spousta problematických týpků nejnebezpečnějších v davu, občas i ty nízkozavěšené kolty a ten "strom na věšení" má ve scénáři také místo. Příjemné překvapení pro diváka, i když s přítomností Gary Coopera to až takové překvapení ani být nemůže.(26.1.2019)

 • zdeny99
  ****

  Psychologické drama ve formě westernu, které se odehrává v zapadlé vesnici kolem jednoho postaršího doktora. Do toho zlatokopové, přepadení dostavníku, zlodějíček, léčení ze starých dob a jedna slepá žena, po které touží desítky zdejších mužů. [120. hodnocení, 12. komentář, 70%](21.1.2019)

<< předchozí 1 2