Kávový princ

• Jižní Korea Keopi peurinseu 1hojeom (více)

Epizody(17)

Han Kyul oživí kavárnu své rodiny obměnou, kdy jako zaměstnance nabírá jen dobře vypadající muže – a také jednu neurčitě vypadající dívku, kterou mylně považuje za muže. (Netflix)

Pethushka

Perfektní komický začátek, vtipné poznávání se a úžasný romantický střed. Atmosféra kavárny byla perfektní a po pár hodinách jsem se tam cítila jako doma. Trošku mi ale chyběla nějaká vlezlá hudba pro dramatické situace. Yu Gong si mě maximálně získal. Ještě ve 14. epizodě jsem byla rozhodnuta, že se přikloním k nejvyššímu hodnocení, tedy za předpokladu skvělého konce. Ten mě ale taaaak moc zklamal, že dávám sotva (!!!) 4*. Ráda bych zapomněla na dva poslední díly a uchovala si tak pěknou vzpomínku na Coffee prince... trrr, jsem tak naštvaná! ()

May

Ackoliv s upadajicim boomem korejskych filmu upada i jejich kvalita, do popredi se dostavaji v koreji stale popularnejsi serialy, ktere i pres prumernou delku kolem 16 hodin dokazi upoutat vasi pozornost daleko intenzivneji a nenuceneji nez kdektery hodinu a pul dlouhy film. Autorum Coffee Prince se podarilo natocit serial jiny nez vetsina ostatnich, v kazdem jeho zaberu je videt i citit obrovske a nehynouci nadseni, s jakym byl tvoren herci i stabem. Samotne tema i pojeti se od ostatnich romantickych komedii, at uz serialovych ci filmovych a to v jakemkoliv zpracovani, diametralne lisi, cimz jen ziskava na atraktivnosti a jeho kvality stoupaji. ()

Zíza

Myslím, že když odcházíte s úsměvem tak širokým, až vás lidé podezírají, že potají upíjíte rodičům z baru nebo fetujete, tak tenhle 17-ti dílný seriál splnil svou funkci. Celé to drží pro mě vysokou úroveň zábavy, až je mi líto, že už jsem to viděla celé. Naštěstí ještě existuje jeden speciál, takže se na něj vrhnu hned, jak bude čas. Líbilo se mi, že hlavní představitelka opravdu jako kluk vypadá, samozřejmě občas její ženství vykouklo, ale na těch správných místech. Navíc tohle je první dorama, kdy jsem prvně slyšela OST, než jsem to viděla, takže když hrál ten krásný hudební doprovod, cítila jsem se jako doma, jako bych si už se seriálem potykala a byla velmi familiérní. :-)) Prostě - během sledování jsem byla velmi šťastná a za ten pocit si to méně než 5* nezaslouží! Přeloženo. ()

Shit

Perfektní, bavil jsem se od začátku až do konce, hlavní "hrdinka" je naprosto úžasná, kdy nelze dělat nic jinýho než si jí naprosto bezmezně oblíbit, navíc to neni žádná do seriálu zhnusnělá kráska, jako to bývá v jedněch nejmenovaných latinskoamerických hitech ze kterých to pak přebírá jedna naše nejmenovaná prima televize, ale opravdu vypadá chlapecky a o to to působí přesvědčivějším dojmem, navíc i ostatní postavy jsou výborný a nebýt posledních asi 5ti-6ti dílů, kde se počet probulených minut na epizodu nebezpečně blíží celkový stopáži jedný epizody, tak bych šel na 100%, přece jenom ta korejská nutnost několikrát probrečet 40minut z dílu je přílišná, ale i tak za jasných 5* ()

Dragoni

Můj první Korejský seriál co sem kdy viděl, neomrzel, pohladil a rozveselil . . . . . a to nejednou. Po tom co jsem zkouknul ještě jiné, jak Japonské, tak i Korejské seriály, je pro mě Coffee Prince pomyslným diamantem mezi těmito seriály. Příjemně strávených 1020 minut. I když naivní příběh, přesto se mi líbil a člověk se na to musí dívat s nadhledem, krásná hudba a charakterově propracovaní herci, a hlavně miloučká Eun-hye Yun. 90 % ()

zelvopyr

Zajímavý kříženec hry na lásky-nelásky a asijské popelky.... konkrétněji jde asi nejvíce o mix japonských seriálů Hana yori dango a Ouran koukou Host club. Čímž je pro znalce řečeno asi vše :) Rozdíl od telenovelek s Manuelou, Kassandrou a Alfonsinem rozhodně není v přeslazené hudbě (Zíze asi trochu zízlo). Líbí se mi, jak i v drsnějších situacích s různými stupni zrady, bolesti a ztráty důvěry nedojde k hysterickému kvílení a patosu, ale vcelku sebereflektivnímu povídání o situaci, názorech, nepochopení a předsudcích... ()

Ketri

Tak, abych to odůvodnila - proč plný počet: 1. hvězda: je to mé první setkání s jihokorejským dramas. 2. hvězda: je to úžasná oddychovka, která vás neobtěžuje zapínáním mozku a případným vyhledáváním v knihách či v Googlu. 3. hvězda: je to vtipné. 4. hvězda: na rozdíl od produkce jistých zemí není seriál zbytečně natahován a vyplňován naprosto stupidními dialogy. 5. hvězda: skvělí herci, hlavně Eun-hye Yun. ()

Sysel_CZ

Jako první premisu musím napsat, že jakýkoli scénář založený na lidské schopnosti nerozpoznat pohlaví je... přinejmenším nablblý. Z toho kafeprinc těží. Je to otravné? Místy jistě, ale v podstatě ne. Co je otravné, je něco úplně jiného. Korejská dramata (myšleno televizní seriály) jsou všechny stejné. Stejný základní scénář, podobné zvraty - v tom je kafeprinc opravdu jiný. Od první epizody cítíte, že koukáte na něco trochu jiného. Zábavná, nápaditá věc, s jednou obrovskou vadou. Před pár lety Korea vypustila film, který zaujal veřejnost, a v takových filmech chvíli pokračovala - než jí došla šťáva. Teď to Korea zkusila tady. Co je ta záhada? Hranice pohádkovosti, uvěřitelnosti a neuvěřitelnosti. Pohádka tohoto typu je nádherná ve filmu, člověk se rád odreaguje. Kus seriálu to člověk zkousne, ale kdo by věřil tomuhle... Neříkám, že se mi kafeprinc nelíbil, ale viděl jsem mnohem lepší díla. V okamžiku, kdy Eun-chan opustí všechny svoje zásady a seriál se rozjíždí všemi stranami pro mě defacto zemřel. Rozebraná témata z dřívějška jsou jednoduše nezmíněny. Prostě, pohodička, klídek, celý seriál. Většina strastí hlavních hrdinů by se v reálu neděla, a to je můj verdikt. Zkuste příště zase něco jinýho, ale ať se do toho tentokrát dá vžít. ()

Tsuki

Tak... dlouho jsem mluvila o tom, že se krom japonských seriálů kouknu taky na nějaký ten korejský, když jsou ty korejské natolik vychvalované. A konečně jsem dostála svému slovu, i když jsem se do toho musela krapet nutit. Schválně jsem si vybrala právě tento pro jeho obecnou oblíbenost. A z pohledu japonštináře musím říct, že to mělo pro mě svoje silné i slabší stránky. Nejdříve tedy trošku té negativní kritiky: Vadila mi délka dílů. U japonských seriálů jsem si už zvykla, že série má většinou okolo deseti dílů a jeden díl má asi 45 minut. Tahle stopáž se pro mě ve světe seriálů stala mým limitem. Takže když teď došlo na délku někdy i více než 60 minut na jeden díl, bylo to pro mě zkrátka trošku moc. Ne že bych se nudila, ale ne vždycky jsem si našla celou volnou hodinu, abych se na jeden díl podívala a někdy jsem to proto musela i "kouskovat" a bylo to trošku otravné. Navíc i délka 17 dílů se mi při takové stopáži zdála trochu moc. Ale budiž. Jak tak koukám, v Koreji je asi taková délka seriálů celkem běžná, včetně té minutáže. Byl to však důvod, proč jsem vlastně zhlédnutí nějakého korejského seriálu tak dlouho odkládala... Dále mi vadilo, že to má místy trochu moc "telenovelový" nádech, obzvlášt na počátku mi některé scény přišly trošku trapné - upřímně, proč si sakra ti Korejci pořád strkají prst do nosu? To má být jako vtipné nebo roztomilé? Šlo to dost mimo mě. Vlastně, abych to shrnula celkově, trvalo mi několik prvních dílů (tak tři, možná čtyři), než jsem se tak nějak adaptovala na korejský styl. Ono se to nezdá, ale na to, jak Japonci a Korejci dělají někdy podobný dojem, jsou vlastně dost odlišní. Snad i mentalita je hodně jiná. A proto taky jejich seriály dělají nejspíš úplně jiný dojem. Se svou chabou znalostí korejštiny jsem měla navíc trochu problém se orientovat v nějakých jazykových zvycích a výrazech. Zatímco u japonských seriálů se hrozně moc vyžívám v samotném poslechu japonštiny a proto, že rozumím, dokážu se mnohem rychleji s celou atmosférou seriálu sžít, tady mě pouhé čtení anglických titulků zdaleka neuspokojovalo. Cítila jsem se tak nějak ochuzená. Ale to je samozřejmě jen můj subjektivní pocit, jak tak srovnávám svou diváckou zkušenost s korejským a s japonským světem.... Ale abych se teď dostala k tomu, proč nakonec dávám tak vysoké hodnocení. I když mi zpočátku trvalo, než jsem si zvykla na sledování korejského seriálu, přece jenom se mi pomaloučku jeho atmosféra a postavy líbily čím dál více. Neměla jsem takový ten pocit familiárnosti, jaký mívám u japonských seriálů, ale Coffee Prince se mi kupodivu nakonec dokázal dostat pod kůži. Není úplně na místě hodnotit korejskou seriálovou tvorbu podle jednoho seriálu, ale myslím, že Korejci dokáží vztahy zobrazit trochu reálnějším a míň naivním způsobem než Japonci, což pro mě byla taková svěží změna. Neříkám, že by snad byli lepší ve zobrazování citů, to si nemyslím, ale spíš je rozdíl v tom, jakým způsobem ty city zobrazují. Zatímco japonská citovost je spíše "skrytá" a taková subtilní, Korejci se očividně některé věci nebojí zobrazit přímo. A to se mi docela líbilo. Není to samozřejmě přehnané, pořád se udržují na takové té roztomilé rovině jako Japonci, ale rozdíl to rozhodně je. Když tedy došlo na poslední díly tohoto seriálu, už jsem v něm byla docela "zažraná". A poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. Moc hezká atmosféra. Sice pořád zůstávám příznivcem japonských seriálů, ale Coffee Prince byl pro mě milou novou zkušeností s něčím trochu jiným. Rozhodně si zaslouží vysoké hodnocení. ~(4,3)~ () (méně) (více)

Jirka_Šč

Ještě pět dílů před koncem Coffee Prince jsem si říkal, že maximální hodnocení nedám. Na rozdíl od některých zde přítomných jsem asi v polovině seriálu měl v určitých momentech docela správný pocit, co se bude dít dál. Běžně se mi nestává. Taky mi ne zcela sedlo natahování jednoho prvku hlavní dějové linie. Na rozdíl od některých jiných mi však naopak nevadilo posunutí příběhu dál a závěr (který je ze všech závěrů ve stylu SPOILER "za dva roky" KONEC SPOILERU nejlepší, co jsem dosud viděl). Od začátku jsem obdivoval postavu babičky (pravděpodobně v hercích na ČSFD neuvedená Kim Young-ok), kterou jsem milovat už v BBF. Yun Eun-hye jsem viděl poprvé a líbila se mi (kromě jiného: živelnost, styl, jakým konzumuje potravu, atd.) její opravdovost, s jakou by si ji člověk klidně s klukem spletl. Přestože je to už můj čtvrtý asijský seriál gender-bender, zde jsem poprvé viděl vyznání lásky, při kterém SPOILER se jedna strana domnívá, že se jedná o vyznání homosexuální (současně si nevybavuju, kdy jsem viděl, aby holka poklekla před klukem, vytáhla prstýnky a požádala ho o ruku) KONEC SPOILERU. Prostě, přestože jsem si v polovině říkal, že dovedu předvídat a scénář me maličko nudil, na konci se mi to nedělo. Některé osudy a příběhy byly maličko pohádkové, jiné až smutně realistické. Ze života. Finální pocit: 5*. 1) Doopravdy je to jiný seriál, než, co jsem dosud viděl. 2) Hlavní hrdinka měla v jednu chvíli (scéna, ve které vyjde před dům v šatech a namalovaná) doopravdy neuvěřitelnou pecku :). 3) SPOILER Poslední díly jsem byl velmi šťastný, že ty dva vidím konečně spolu, takže jestli tam doopravdy byly nějaké nelogičnosti, neuvědomoval jsem si je. KONEC SPOILERU ■ Výroba kávy se mi líbí :). ■ P.S. Artemis2: Díky! ■ Při druhém vidění mě napadá samostatná analýza na téma "nohy". V tomto seriálu se ve zvýšené míře pohybují postavy naboso. Kombinace košile, džíny, bosé nohy - no nevypadá to dobře? Sexi? Uvolněně? Pozice ležícího člověka, komíhajícího nohama (několikrát se v seriálu vyskytuje), znázorňuje ještě větší uvolnění, odložení bariér, má skrytý sexuální význam. V jednom z dílů například leží sestra Go Eun Chan na břiše, komíhá nohama ve výšce, podstatnou část záběru zabírají její holá chodidla. Není to však přehnané. Kdyby to byla reklama v televizi, je snahou dosáhnout nejvyšší čistoty těchto chodidel, zde jsou však zobrazena přirozeně. Ne vyloženě špinává, ale ani nepůsobí, jako právě z pračky vytažená. Tvůrci seriálu evidentně věděli, co dělají :). ■ Po druhém shlédnutí potvrzuji 5* a zařazení seriálu mezi mé nejoblíbenější. Líbilo se mi od začátku až do konce. ■ MV "Lalala, It's Love": http://www.youtube.com/watch?v=chX0HiGcPYU ()

ainny

Tři čtvrtiny byly perfektní, ale tím, že vyjde pravda najevo a všichni ji rozdejchaj bych to ukončila. Nevím proč většina asijských seriálů musí mít "o dva roky později". Obvykle mi to zas tak nevadí, ale tady jo. Poslední dva-tři díly byly nesmyslně natahovaný a přiznávám se, že jsem i koukala na čas, kdy už bude konec. Na ty slabší 4 hvězdy to ale je. K dobru musím připočítat, že tu bylo minimum flashbacků, protože ty bych asi nerozdejchala. No a taky k té čtvrté * přispěl Gong Yu - moc dobře se na něho kouká. A poslední obrovský plus je za Eun-hye Yun, která zůstala taková jaká byla a nestala se z ní nadpozemská kráska. :^) ()

Mikah

Ten nejjasnější šperk. Každou minutu jsem si chtěla náležitě vychutnat, tak jsem seriál zhlédla za dva měsíce, a stále si nemohu zvyknout na to, že už je to za mnou. Nikdy po skončení jsem nepocítila takovou chuť pustit si celý seriál znovu. Někdo nazývá podobné seriály telenovelami po korejsku; tématem k telenovelám možná není tak daleko, ale to zpracování... Je to tak milá a rozkošná záležitost, která mě přiměla po celou hodinu neodkládat úsměv, s výborným obsazením a perfektně napsanými postavami, jež si nejde neoblíbit (já jsem si oblíbila zejména No Sun-kiho). Všichni jsou tak trochu šílení a drží při sobě. Nejsem si jista, zda bych měla možnost někoho takového potkat na ulici a realismem celého děje také ne, ale vždyť jde o seriál, který má sloužit právě k úniku od reality a k pobavení. A to se Coffee Prince daří excelentně a už jen vzpomínka na něj mě hřeje u srdce. ()

Lacike

5/10. Moj prvy korejsky serial a bohuzial som velmi sklamany. Videl som uz desiatky korejskych romanci a bol som z nich nadseny. Pri serialy som sa obaval, aby zakladna premisa nebola zbytocne natahovana. Bohuzial moje obavy sa potvrdili. Z tohto jednoducheho nametu by sa dal natocit dobry film. Velmi casto sa stavalo, ze sa objavila nejaka zaujimava scena, ktora trvala podstatne dlhsie ako by mala. Zo zakladnou premisou som problem nemal (Eun Chan vyzera dostatocne uveritelne chlapcensky) a vyber ustrednej dvojice sa podaril. Velky problem som mal s druhym hlavnym parom, ktoreho osudy ma vobec nezaujimali. Vedlajsie postavy, ktore su v serialy velmi dolezite mi prisli ako dost infantilna zmeska ludi, ale hlavne neboli dostatocne prepracovane. Najviac mna dorazilo pouzitie toho najvacsieho telenovelovskeho klise o zamene rodicov jednej z hlavnych postav. Chcem sa aspon podakovat mi0vi za jeho skvele titulky, vdaka ktorym som si konecne pozrel moj prvy korejsky serial. ()

ChArLeNe

Pre zamestnanie je človek kvôli ich hlúpim pravidlám a požiadavkám schopný urobiť čokoľvek. Niekedy stačí iba jeden jedinec, ktorý dokáže zmeniť zakázané na neobmedzené, v tomto prípade je to pomocou sexuálnej prítažlivosti. Z bromance na gaymance a nakoniec k romance. ()

Mkqp

1st Shop of Coffee Prince je jedno z mnoha filmových děl, kde se dívka maskuje za kluka a musím říct, že Eun-hye Yoon byla pro roli v tomto seriálu výtečnou volbou. Chování, grimasy, způsob mluvy a prostě celá její postava mě neuvěřitelně bavila. Když k ní ještě přidám Yoo Gonga, jehož hraní mě taktéž neskutečně bavilo, tak jsem dostal skvělou dvojici držící tento snímek v dalekém nadprůměru. Jediné co mě mrzí, že když ve scénách nebyli tito dva, tak jsem se ve většině případech bavil mnohonásobně méně. Je to škoda, jelikož jsem chtěl hodnotit maximálně, ale skrze nucení do dalších dílů, to neudělám. Dále mi vadí, že se ve většině korejských seriálů objevuje postava, která když s něčím nesouhlasí, nebo jí někdo ublíží, svůj jazyk promění v útočnou břitvu. Tento jazyk poté chrlí jednu urážku za druhou a ponižuje jiné lidi. Viz. suprová babička, která je po celou dobu energická a příjemná, jenomže když se jí pak jedna situace nelíbí, tak se z ní na pár dílů stane strašná mrcha. Ještě se musím pozastavit u jednoho velice zajímavého charakteru. Tímto charakterem je půvabná Yoo-joo. Za její krásnou a milou tvářičkou se skrývá nepříliš pěkná povaha. Je sobecká a nevědomky si pohrává s city jiných. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je s těmito rysy vyloženě ďáblice, tak její úmysly ve většině případech nepatří do kategorie špatných. ()

Andrea1717

Priznám sa, že 4 * sú len za Yoo Gonga, kvôli ktorému som toto vlastne pozerala, seriál bol vtipný, zápletka dosť neuveriteľná, ale môže byť, chvíľami som mala pocit, že to zbytočne naťahujú, a z posledného dielu som hodne, hodne sklamaná, po 2 ročnom odlúčení to chcelo nejaké skutočné grand finále, všetko však bolo nejaké nemastné neslané.... škoda, chýbalo mi tam "to".... ten zvláštny pocit, kedy už chcem vedieť ako to dopadne ale nechcem aby to skončilo.... Ale napriek všetkému mi to stálo za to vynadívanie sa na Yoo Gonga :-) ()

alisa.upir

Velmi milá záležitost, jako většina korejské tvorby, kterou sleduju, zahřeje na duši. Dneska už je to 15 let stará série, a je zajímavý vidět, jak oproti dnešnímu k-drama to působí skoro amatérsky - včetně velmi přírodních tvářích (dneska už na obrazovce v Koreji snad není člověk bez kosmetické úpravy) a i ta práce s kamerou a celková nálada seriálu působí spíš jako závěrečná práce studentů filmografie, než profesionální tvorba. Ale i tak seriál působí velmi reálně, hlavně lidské chování vůči našim blízkým je tam zachyceno velmi detailně a důvěryhodně. Jen nevím, jestli bych to někdy chtěla vidět znovu. ()

terunka003

To bylo tak hezký, až je mi smutno, že ten seriál skončil..a vůbec nikdo neumřel, a bylo to vtipný, a měli se strašně rádi, a já bych tam s nima taky chtěla pracovat, a ach jo, proč se nemůžu mít taky tak hezky.. ..jdu si to asi pustit znovu.. ()

skretik

zatiaľ som na 7. diely a nedá mi to nehodnotiť... Úchvat :) tak dobre sa zabávam... vždy, keď sa cítim blbo a začnem to sledovať, tak mi to zdvihne náladu... už len to je hodné samo o sebe 5*... no, dopozerané... vynikajúca vecička... síce 2 diely boli skôr telenovela (už som uvažovala, kto tam ešte nestihol plakať a kričať :))... ale potom sa to dalo zase dokopy a až do konca som si to pooooooooriadne vychutnávala :) (ak mi vie niekto odporučiť nejaký podobný (úchvatný) seriál, budem mu neskutočne vďačná :)) ()