poster

Keopi peurinseu 1hojeom (TV seriál)

 • Jižní Korea

  커피 프린스 1호점

 • Velká Británie

  Coffee Prince

 • Velká Británie

  The 1st Shop Of Coffee Prince

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2007, 17 h 31 min (Minutáž: 58–66 min)

 • Shit
  *****

  Perfektní, bavil jsem se od začátku až do konce, hlavní "hrdinka" je naprosto úžasná, kdy nelze dělat nic jinýho než si jí naprosto bezmezně oblíbit, navíc to neni žádná do seriálu zhnusnělá kráska, jako to bývá v jedněch nejmenovaných latinskoamerických hitech ze kterých to pak přebírá jedna naše nejmenovaná prima televize, ale opravdu vypadá chlapecky a o to to působí přesvědčivějším dojmem, navíc i ostatní postavy jsou výborný a nebýt posledních asi 5ti-6ti dílů, kde se počet probulených minut na epizodu nebezpečně blíží celkový stopáži jedný epizody, tak bych šel na 100%, přece jenom ta korejská nutnost několikrát probrečet 40minut z dílu je přílišná, ale i tak za jasných 5*(5.2.2010)

 • Jirka_Šč
  *****

  Ještě pět dílů před koncem Coffee Prince jsem si říkal, že maximální hodnocení nedám. Na rozdíl od některých zde přítomných jsem asi v polovině seriálu měl v určitých momentech docela správný pocit, co se bude dít dál. Běžně se mi nestává. Taky mi ne zcela sedlo natahování jednoho prvku hlavní dějové linie. Na rozdíl od některých jiných mi však naopak nevadilo posunutí příběhu dál a závěr (který je ze všech závěrů ve stylu SPOILER "za dva roky" KONEC SPOILERU nejlepší, co jsem dosud viděl). Od začátku jsem obdivoval postavu babičky (pravděpodobně v hercích na ČSFD neuvedená Kim Young-ok), kterou jsem milovat už v BBF. Yun Eun-hye jsem viděl poprvé a líbila se mi (kromě jiného: živelnost, styl, jakým konzumuje potravu, atd.) její opravdovost, s jakou by si ji člověk klidně s klukem spletl. Přestože je to už můj čtvrtý asijský seriál gender-bender, zde jsem poprvé viděl vyznání lásky, při kterém SPOILER se jedna strana domnívá, že se jedná o vyznání homosexuální (současně si nevybavuju, kdy jsem viděl, aby holka poklekla před klukem, vytáhla prstýnky a požádala ho o ruku) KONEC SPOILERU. Prostě, přestože jsem si v polovině říkal, že dovedu předvídat a scénář me maličko nudil, na konci se mi to nedělo. Některé osudy a příběhy byly maličko pohádkové, jiné až smutně realistické. Ze života. Finální pocit: 5*. 1) Doopravdy je to jiný seriál, než, co jsem dosud viděl. 2) Hlavní hrdinka měla v jednu chvíli (scéna, ve které vyjde před dům v šatech a namalovaná) doopravdy neuvěřitelnou pecku :). 3) SPOILER Poslední díly jsem byl velmi šťastný, že ty dva vidím konečně spolu, takže jestli tam doopravdy byly nějaké nelogičnosti, neuvědomoval jsem si je. KONEC SPOILERU ■ Výroba kávy se mi líbí :). ■ P.S. Artemis2: Díky! ■ Při druhém vidění mě napadá samostatná analýza na téma "nohy". V tomto seriálu se ve zvýšené míře pohybují postavy naboso. Kombinace košile, džíny, bosé nohy - no nevypadá to dobře? Sexi? Uvolněně? Pozice ležícího člověka, komíhajícího nohama (několikrát se v seriálu vyskytuje), znázorňuje ještě větší uvolnění, odložení bariér, má skrytý sexuální význam. V jednom z dílů například leží sestra Go Eun Chan na břiše, komíhá nohama ve výšce, podstatnou část záběru zabírají její holá chodidla. Není to však přehnané. Kdyby to byla reklama v televizi, je snahou dosáhnout nejvyšší čistoty těchto chodidel, zde jsou však zobrazena přirozeně. Ne vyloženě špinává, ale ani nepůsobí, jako právě z pračky vytažená. Tvůrci seriálu evidentně věděli, co dělají :). ■ Po druhém shlédnutí potvrzuji 5* a zařazení seriálu mezi mé nejoblíbenější. Líbilo se mi od začátku až do konce. ■ MV "Lalala, It's Love": http://www.youtube.com/watch?v=chX0HiGcPYU(16.9.2013)

 • May
  *****

  Ackoliv s upadajicim boomem korejskych filmu upada i jejich kvalita, do popredi se dostavaji v koreji stale popularnejsi serialy, ktere i pres prumernou delku kolem 16 hodin dokazi upoutat vasi pozornost daleko intenzivneji a nenuceneji nez kdektery hodinu a pul dlouhy film. Autorum Coffee Prince se podarilo natocit serial jiny nez vetsina ostatnich, v kazdem jeho zaberu je videt i citit obrovske a nehynouci nadseni, s jakym byl tvoren herci i stabem. Samotne tema i pojeti se od ostatnich romantickych komedii, at uz serialovych ci filmovych a to v jakemkoliv zpracovani, diametralne lisi, cimz jen ziskava na atraktivnosti a jeho kvality stoupaji.(30.3.2008)

 • Sysel_CZ
  ***

  Jako první premisu musím napsat, že jakýkoli scénář založený na lidské schopnosti nerozpoznat pohlaví je... přinejmenším nablblý. Z toho kafeprinc těží. Je to otravné? Místy jistě, ale v podstatě ne. Co je otravné, je něco úplně jiného. Korejská dramata (myšleno televizní seriály) jsou všechny stejné. Stejný základní scénář, podobné zvraty - v tom je kafeprinc opravdu jiný. Od první epizody cítíte, že koukáte na něco trochu jiného. Zábavná, nápaditá věc, s jednou obrovskou vadou. Před pár lety Korea vypustila film, který zaujal veřejnost, a v takových filmech chvíli pokračovala - než jí došla šťáva. Teď to Korea zkusila tady. Co je ta záhada? Hranice pohádkovosti, uvěřitelnosti a neuvěřitelnosti. Pohádka tohoto typu je nádherná ve filmu, člověk se rád odreaguje. Kus seriálu to člověk zkousne, ale kdo by věřil tomuhle... Neříkám, že se mi kafeprinc nelíbil, ale viděl jsem mnohem lepší díla. V okamžiku, kdy Eun-chan opustí všechny svoje zásady a seriál se rozjíždí všemi stranami pro mě defacto zemřel. Rozebraná témata z dřívějška jsou jednoduše nezmíněny. Prostě, pohodička, klídek, celý seriál. Většina strastí hlavních hrdinů by se v reálu neděla, a to je můj verdikt. Zkuste příště zase něco jinýho, ale ať se do toho tentokrát dá vžít.(22.6.2008)

 • Ketri
  *****

  Tak, abych to odůvodnila - proč plný počet: 1. hvězda: je to mé první setkání s jihokorejským dramas. 2. hvězda: je to úžasná oddychovka, která vás neobtěžuje zapínáním mozku a případným vyhledáváním v knihách či v Googlu. 3. hvězda: je to vtipné. 4. hvězda: na rozdíl od produkce jistých zemí není seriál zbytečně natahován a vyplňován naprosto stupidními dialogy. 5. hvězda: skvělí herci, hlavně Eun-hye Yun.(9.8.2010)