Večerní slunce

Bývalý farmár Abner jedného dňa tajne opustí domov pre seniorov, ktorého obyvatelia podľa neho len čakajú na smrť a rozhodne sa vrátiť na svoju farmu. Nevie, že jeho syn, úspešný právnik, medzitým celú usadlosť prenajal rodine opilca, ktorý má s Abnerom nevyrovnané účty z minulosti. Starý muž sa tak musí rozhodnúť, či sa vzdá bez boja, alebo bude čeliť krutej nespravodlivosti a bojovať ďalej... (oficiální text distributora)

emma53

Večerní slunce je emocemi nabitý film o osamělosti ve stáří, o vzpomínkách, které se nejenže nevrátí, ale nelze je ani žádným způsobem změnit. Jak zoufalá situace může vyplynout z neporozumění, ale hlavně je tenhle příběh o síle ducha. Hal Holbrook ať řekl cokoli, věřila jsem mu. Kdybych rozdávala Oskary, on by ho určitě za tuhle roli dostal. Škoda, že je tenhle snímek téměř neznámý, určitě by zasloužil větší pozornost. ()

Malarkey

Nějak jsem za poslední dobu zaregistroval, že letité herecké legendy Hollywoodu si na sklonku své kariéry vystřihnou takovou, dejme tomu, osudovou roli spjatou s tím svým stářím. Smířlivou, tvrdou a nesmlouvavou roli ošlehanou životem, na kterou daný herec celý život snad i čeká. Hal Holbrook si přesně tuhle roli vystřihl v tomhle filmu. Přirozeně obyčejný, ale velice silný lidský příběh. ()

cheyene

Moc pěkný film o radostech, ale zejména strastech podzimu života. O úctě, resp. neúctě ke stáří, o touze dožít svůj život dle vlastních představ a nikoli představ mladší generace. O neústupnosti a odvaze čelit mládí. O celoživotních zkušenostech, moudrosti stáří a hledání společné řeči s okolním světem, v němž zdánlivě není pro seniory místo. Řada okamžiků je v tomto filmu dosti silných a já zvažoval i plný počet hvězdiček. Mít snímek lepší a působivější pointu, hodnotil bych nejvýš. ()

troufalka

Ten umanutej dědek mě bavil. Stáří patří k životu a každý má rozhodně právo vybrat si, jak ho chce strávit. Starobinec určitě není nejveselejší místo, kde prožít poslední dny svého života. Logicky se vrací tam, kde prožil většinu svého života a má to tam rád. Syn se zachoval sobeckyl, chtěl mít snadný život a nemmyslel na to, jak se cítí táta. Lonzo Choat nebyl zrovna milý týpek, těžko říct, jestli by skutečně usadil, začal pracovat a byl slušný ke své rodině. Žádný velký přerod se nekonal, spíš jen odkrývání starých jizev, což dávalo pochopit chování ostatních. Vztah se starcem a dcerou vypadal zajímavě, skoro to vypadalo, že by mohlo dojít ke sblížení. Závěr nebyl příliš optimistický, ale spíš odpovídá reálnému životu. . . . . . . . . . . Hollis: Anthony Reynolds, šerif Roller: Bruce McKinnon, scénář: Scott Teems, kamera: Rodney Taylor . . . . . . . . . . . . . . . Zajímavý komentář: MA.KI ()

gogo76

Samotár a vdovec Abner sa v domove dôchodcov cíti ešte osamelejší ako na svojej farme. Po úteku sa vracia späť na farmu, ale v jeho dome sa usadil miestny povaľač a ožran. Konflikty a hádky na seba nenechajú dlho čakať...Celému filmu herecky dominuje H. Holbrook, z ktorého tváre a vrások môžte čítať životné skúsenosti. Väčšinou je kľudný, iba sem tam mihne okom ako chameleón, napriek tomu je to jeho film. Dosť neznámy, ale skvelý film, ktorý si vystačí s malým množstvom postáv a jednou farmou. Videné na stv s dabingom. 80%. ()