Street Fighter: Legenda z Hong Kongu

Legenda o Chun-Li

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / Indie / USA / Japonsko, 2009, 96 min

• Kracken

Film který mě absolutně neoslovil. Zlatý časy kdy Van Damme nakopávál zadky svým soupeřům v Krvavým sportu nebo Schwarzenegger v Komandu jsou dávno pryč. Byly to pravda filmy pořádně přitažené za vlasy ale byl tam i hůmor a celkově to byla větší zábava než tahle blbina. Pořád jsem čekal aspoň na jednu zajímavě natočenou akční scénu ale nedočkal jsem se, dokonce ani ten final battle nestál za nic a ikdyž Kristin Kreuk je sympatická a mrštná dívčina, to kung-fu co tam předváděla jsem jí prostě nebaštil. O zbytku filmu nemá smysl vůmec něco psát, protože je to hrůza hrůzoucí. Absolutně nezáživná a nezajímavá podívaná. Jednu hvězdu za hezkou tvářičku :)(3.7.2009)

• tom88

Tekken aj Street Fighter dopadli podobne katastrofálne, no rozdiel je, že pri Tekkenovi sa mi chcelo plakať a Street Fighter mi bol viac ukradnutý. V obidvoch projektoch boli aké také peniaze, ktoré ani jeden z nich nedokázal zúročiť a zarobiť si aspoň na seba. Opäť slabý herci, debilné scény, občasná nuda, hrozné súboje, málo akcie, debilné dialógy, dlhá stopáž a tak ďalej. Proste nič, čo by stálo za zmienku. Že tam bol M.C. Duncan a McDonough, to nestačí. Bartowiak ma naštval aj s DOOMom, ale tam som ako tak prižmúril oko, no Street Fighter je už očividne úbohejší film, ktorý podľa mňa s hrou nemá takmer nič spoločné. Tie dve hviezdy je asi fakt moc a filmu veľmi lichotím, ale bol som menej naštvaný ako pri Tekken. 35%(19.5.2011)

• Sabrewulf

Číňanku Chun-li hraje Kanaďanka, Španěla Vegu nějaký Eskymák či co a diktátora Bisona bělovlasý Američan. Může to být horší? Může. Robin Shou s příšernou parukou, hodně špatné souboje a televizní vizuál. Bere se to až nechutně vážně a se SF to nemá nic společného. Tohle bych pouštěl ve stylu Mechanického pomeranče všem odpůrcům Van Dammovy verze, aby alespoň trochu ocenili její okatou nadsázku.(12.1.2014)

• Lacike

Znova tvorcovia urobili tu zasadnu chybu a namiesto fenomenalne natocenych bietiek sa zbytocne sustredili na vymyslanie zloziteho epickeho pribehu. Buhozial im to nevyslo. Pribeh je nudny, postavy nezaujimave a bitky kratke, ultrarychlo neprehladne zostrihane a strasne predratovane. Zlata jednotka s Van Dammeom, ktora bola aspon zabavna :-)(25.6.2009)

• Tommassi3

"Chci, abys Bisonovi vyřídila vzkaz !! Řekni mu, že školačka už vyrostla !!" Jakkoliv Polák Andrzej Bartkowiak již dlouhá léta bezesporu patří mezi nejlepší světové kameramany, v roli režiséra mu to jde už o poznání hůře, byť se tenhle veselý chlapík rozhodně nikdy nesnažil točit žádná veledíla, vlastně všechny jeho režijní počiny by se totiž daly smést do škatulky s názvem bezduchá a naivní, leč nesmírně svižná a zábavná béčka, především pak jeho Lovec policajtů, kterým bohudík, či bohužel, resuscitoval kariéru velkého Stevena "Sádla" Seagala, mě opravdu hodně překvapil !! Ačkoliv snímek Street Fighter: Legenda z Hong Kongu zde obdržel přibližně stejné hodnocení jako první Street Fighter, a tak i status podprůměrného bijáku, v mých očích se svému předchůdci rovnat nemůže ani omylem, Bartkowiak se scénáristou Justinem Marksem se totiž uznávanému de Souzovi nemohou postavit ani k prdeli, tam kde Steven E. de Souza, který vždy dokázal svým filmům vtisknout nadhled a vtip, byť mnohdy v tak kulometném dávkování, že divák často onu lehkost prostě nevidí, totiž dělá z herní adaptace seberflexivní a nadčasovou záležitost, se polský rychlík uchyluje k obyčejné akční jízdě, která však navíc nedokáže zaujmout ani dialogem, ani hereckými výkony, či spíš hereckým obsazením, protože Neal "Modroočko" McDonough v roli Bisona, obecně vzato paradoxně svoji roli zvládl lépe než před lety Raul Julia, ani obrovitý Michael Clarke Duncan nedostanou moc prostoru a Kristin Kreuk, ačkoliv se na ni stále moc hezky kouká, působí tak nevěrohodně, až se chce jednomu řvát, představte si třeba prase tancující čtverylku, a tak jediným slušným výkonem se prezentuje prcičkový Chris Klein, o bojových sekvencích ani nemluvě !! Akcí se tu samozřejmě nešetří, bohužel však právě na úkor bojových scén, které se mi nejeví až tak špatně nasnímané, protože Bartkowiak svému původnímu řemeslu rozumí jako málokdo, a tak nikoho nepřekvapí, že si vybral k ruce velmi zručného Geoffa Boylea, který především v klidných pasážích skutečně kouzlí, hlavní potíž tkví v naprosto zoufalém střihu, čímž se dostáváme k jádru věci !! Všímám si nářků některých uživatelů nad nepřehlednými akčními, především pak právě bojovými face to face, scénami, které se zdají být velkou slabinou akčních filmů poslední doby, přičemž však právě s těmito tvrzeními nemůžu souhlasit, ani střihači nezaslouží často pranýřovat za svoji práci, obzvláště uvědomíte-li si, v jakých případech právě k tomuto dochází, totiž především tehdy, kdy by čistě nasnímaná přehledná akční sekvence působila natolik nevěrohodně a směšně, že prostě není možné fyzické nedostatky jinak a lépe skrýt, čehož nejlepším příkladem budiž právě i toto zpracování Street Fightera či například namátkou Sezóna zabíjení, kdy byly bitky mezi přestárlým De Nirem a vyžraným Travoltou tak přetmaveny a přestříhány, že z nich nakonec divák neměl vůbec nic, což však není problém střihače, za podobná zvěrstva by se měl spíše zodpovídat tupý scénárista či casting !! A tak vlastně jediným, kdo snímek v rámci bojové akce, která si pomáhá dráty, kde je to jen trochu možné, táhne z bahna podprůměru, bude Robin Shou, jehož účast opravdu vítám, objevil se ostatně už v jiných videoherních adaptacích, totiž ve dvojici filmů Mortal Kombat, což však na výsledné pachuti z nevalné, byť mě nijak urážející, akční srágory nemůže vůbec nic změnit, stejně jako poměrně svižný soundtrack Stephena Endelmana !!(14.1.2014)

• - Pro jediného Robina Shoa se nejedná o první zkušenost s filmem, který byl natočen na motivy videohry. Zahrál si již ve filmech ze série Mortal Kombat a ve snímku DOA: Dead or Alive (2006). (Conspi)

• - Ve scéně na pohřbu jsou všichni oblečeni v černém. Čínskou tradicí je však obléci se do bílé, která je místním symbolem smrti. (Conspi)

• - Během scény, kdy Chun-Li (Kristin Kreuk) hraje na klavír, si můžete povšimnout kladívek, která se nepohybují, díky čemuž by také neměla vydávat žádný zvuk. (Conspi)