Street Fighter: Legenda z Hong Kongu

• Česko Street Fighter: Legenda o Chun-Li (více)
Trailer 2

Chun‐Li ( Kristin Kreuk – Eurotrip) je ještě malé děvčátko, když obávaný místní gangster Bison (Neal McDonough – Minority Report) unese jejího otce. Když zemře i její matka, rozhodne se, že je čas pro pomstu. Mistr bojových umění ji zasvětí do tajů svého oboru a Chun‐Li se pokusí zachránit otce ze spárů místní mafie. Klasický snímek tohoto žánru sleduje tradiční linii příběhu, doplňuje ji o skvělé akční scény a efektní souboje. Film je adaptací proslávené videohry Street Fighter. (oficiální text distributora)

Trailer 2

B!shop

Zas tak strasny to neni, proste stupidni akcni becko na jedno skouknuti. Mame tu mizernej pribeh a prvni pulhodinu, nez se konecne zacne neco dit, je to fakt silnej opruz. Mame tu sice nijak se neztrapnujici, ale zaroven ani nic moc nehrajici herce a Kristin Kreuk uz bohuzel zdaleka neni takova kocka jako kdyz se motala po Smallvillu. No a mame tu souboje, kerejch je sice dost a choreografie neni uplne spatna, ale bohuzel je to stupidne sestrihany. Tesil jsem se na souboj Duncana, kterej je fakt hrozna hora a hlas ma, ze by moh namluvit transformery, ale bohuzel absolutne nic nepredvede. Takze celkove nicim moc zajimavy, ale zaroven ani nijak moc nudici becko, ale "prvni dil" se mi libil daleko vic. ()

3 AM Code

Tenhle film asi nejvic charakterizuje slovo "nevyrovnanost". Nevyrovnane je to jak po strance tempa (zdlouhavy zacatek vs zkratkovita druha polovina), tak predevsim po strance zanrove. Jednotlive dejove linie jako by kazdou tocil jiny reziser. Ten co tocil mladou pianistku na ceste za hledanim sveho uneseneho otce mel na mysli akcni legendovku propletenou takovou tou lacinou mystikou, moudrym ucitelem, blablabla. Ten co sledoval patrani detektivu po organizaci Shandoloo mel na mysli akcni krimi jednoducheho strihu. A konecne ten co tocil Bisona a jeho bezohlednou cestu za moci mel na mysli nekompromisni chladnou drsnarnu ve stylu "Transportera" a podobne. Kdyz se pak jednotlive dejove linie protnou, pusobi to hrozne krecovite. Napriklad ta "krehka" pianistka pri rvacce v baru vykrouti padouchovi z ruky pistoli a z 10cm ho odpraskne bez jakekoli znamky starosti a bez jakehokoli pozdejsiho pozastaveni se nad tim "hej poprvy sem zabila cloveka" - coz je temer nutne klise, ktere by si ten reziser ktery tocil mladou pianistku nikdy nenechal ujit. No ale Bartowiak se proste ve chvili "fuze" jednotlivych zanrovych/dejovych linii uchyluje k tomu co mu de zdaleka nejlip: chladna a bezemocni akce. Kdyby v tomhle duchu tahnul cely film, mohlo to bejt vlastne docela dobry B-cko. Takle je to diky nevyrovnanosti podprumerny B-cko. PS: Akce je docela dobra, ale souboje sou dost kratky a hlavni hrdinka si vas tak nejak nedokaze ziskat. Nejsilnejsi charisma a "prozivani" svoji role tak asi ukazuje padouch Bison (Neal McDonough), coz je smutny. ()

Lacike

Znova tvorcovia urobili tu zasadnu chybu a namiesto fenomenalne natocenych bietiek sa zbytocne sustredili na vymyslanie zloziteho epickeho pribehu. Buhozial im to nevyslo. Pribeh je nudny, postavy nezaujimave a bitky kratke, ultrarychlo neprehladne zostrihane a strasne predratovane. Zlata jednotka s Van Dammeom, ktora bola aspon zabavna :-) ()

korbitch22

klasika od Bartkowiaka,jeho filmy se můžou pyšnit neskutečnou hloupostí,dírama ve scénaři jako by ho prostřílel dmx z brokovnice,toporní herci,kteři vlastně sami nechápou,proč mají teď zrovna říkat tohle a utíkat támhle.jeho filmy byly vžycky takové,jenže měl neskutečnou kliku na herce,takže mu pubertální publikum,které bažilo po stevenovi,dmxovi nebo the rockovi vždy nějakej ten peníz vidělalo,bohužel tentokrát šahnul hodně vedle.bez známějších tvářích,šáhnul po zrovna né oblíbené hře,napsal si svojí vlastní šílenou verzi,která nemá hlavu ani patu a promrdal 50 miliónů dolarů a myslim si že tak zpečetil svůj konec s natáčením v americe.má ovšem kliku,že já tohle docela můžu a všechny ty pitominy,co ve filmu rozehrává,jsou desetkrát vtipější a lepší než v tekkenovi.howgh. ()

Kracken

Film který mě absolutně neoslovil. Zlatý časy kdy Van Damme nakopávál zadky svým soupeřům v Krvavým sportu nebo Schwarzenegger v Komandu jsou dávno pryč. Byly to pravda filmy pořádně přitažené za vlasy ale byl tam i hůmor a celkově to byla větší zábava než tahle blbina. Pořád jsem čekal aspoň na jednu zajímavě natočenou akční scénu ale nedočkal jsem se, dokonce ani ten final battle nestál za nic a ikdyž Kristin Kreuk je sympatická a mrštná dívčina, to kung-fu co tam předváděla jsem jí prostě nebaštil. O zbytku filmu nemá smysl vůmec něco psát, protože je to hrůza hrůzoucí. Absolutně nezáživná a nezajímavá podívaná. Jednu hvězdu za hezkou tvářičku :) ()

• Auto, ktoré používa Masch, je BMW 730Li. (Johnny.ARN)
  • Pro jediného Robina Shoa se nejedná o první zkušenost s filmem, který byl natočen na motivy videohry. Zahrál si již ve filmech ze série Mortal Kombat a ve snímku DOA: Dead or Alive (2006). (Conspi)
  • V úvodní scéně lze vidět letadlo přistávající na letišti Kai Tak a poté i výškovou budovu IFC Two tower. Ta byla však dokončena až v roce 2006 a letiště bylo uzavřeno ještě o 8 let dříve. (Conspi)

Související novinky

Povolání – drtič videoher

Povolání – drtič videoher

29.12.2007

Producent Jerry Bruckheimer tvrdí, že zná recept na úspěšný film podle počítačové hry. Žádná videoherní adaptace se nestala opravdovým trhákem, protože ani jediná z nich neměla opravdu prvotřídního… (více)