Street Fighter: Legenda z Hong Kongu

Legenda o Chun-Li

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / Indie / USA / Japonsko, 2009, 96 min

• Lacike

Znova tvorcovia urobili tu zasadnu chybu a namiesto fenomenalne natocenych bietiek sa zbytocne sustredili na vymyslanie zloziteho epickeho pribehu. Buhozial im to nevyslo. Pribeh je nudny, postavy nezaujimave a bitky kratke, ultrarychlo neprehladne zostrihane a strasne predratovane. Zlata jednotka s Van Dammeom, ktora bola aspon zabavna :-)(25.6.2009)

• sedm.1

Pěkně tu tato malá bojůvka dostává na prdel, jen co je pravda. Ovšem i přes mé nízké hodnocení si nemyslím, že je to úplně zcela oprávněné. Jasně, těch negativ by se tu našlo fakt hodně, ovšem u většiny z nich by se dalo použít kontraslůvko ALE. Třeba zápletka. Ano, je primitivní, hloupá a těžce profláknutá. Kolik ALE jiných akčních trháků se může chlubit originálním, promyšleným a scénaristicky vybroušeným dějem. Minimum. Herecké výkony na úrovni divadelních ochotníků? Také ano. ALE chtějí oni sami v těchto filmech získat uznání odborníků za svůj dramatický výkon. Chce divák v těchto filmech vidět oscarové "velikány". Já jsem přesvědčen, že všichni zúčastnění chtěli předvést své bojové umění, svá vypracovaná těla, své charisma a sympatie. Bohužel, třeba takový Chris Klein už je vážně totálně v hajzlu a sledovat ho jak v akci tak i mimo ní je neskutečné utrpení, ale taková Kristin Kreuk, nebo ověření Neal McDonough či M. C. Duncen jsou v pohodě snesitelní a zábavní. Ovšem všichni by si měli především uvědomit , že Street Fighter je hlavně o soubojích a těch je tu jednak hodně, jednak jsou choreograficky na dost vysoké úrovni a jednak i veškeré souboje a akční scény jsou nasnímány velmi zábavně, plné energie a štávy a mě moc bavili. Cokoliv jiného tu divák pak sice může hledat a nutno přiznat, že bude hledat zbytečně, já jsem ale přesvědčen, že to co nabídnout tento film ve výsledku mohl, to nabídl, a to v docela solidní a zábavně koukatelné kvalitě. Každopádně, je to béčko jako byč, se vším všudy!(3.1.2012)

• blackJag

Stejně jako STREET FIGHTER s JCVD má i LEGENDA O CHUN-LI strašně naivní naraci, zatím co je ale Van Dammův SF tak blbý, až je vtipný, tento zůstává jen blbým. Kde se v této sračce utopilo 50 USD mega nepochopím. Libovolný fan-film na youtube má větší koule, než tato kompromisní kokotina. 30%(23.1.2013)

• 3 AM Code

Tenhle film asi nejvic charakterizuje slovo "nevyrovnanost". Nevyrovnane je to jak po strance tempa (zdlouhavy zacatek vs zkratkovita druha polovina), tak predevsim po strance zanrove. Jednotlive dejove linie jako by kazdou tocil jiny reziser. Ten co tocil mladou pianistku na ceste za hledanim sveho uneseneho otce mel na mysli akcni legendovku propletenou takovou tou lacinou mystikou, moudrym ucitelem, blablabla. Ten co sledoval patrani detektivu po organizaci Shandoloo mel na mysli akcni krimi jednoducheho strihu. A konecne ten co tocil Bisona a jeho bezohlednou cestu za moci mel na mysli nekompromisni chladnou drsnarnu ve stylu "Transportera" a podobne. Kdyz se pak jednotlive dejove linie protnou, pusobi to hrozne krecovite. Napriklad ta "krehka" pianistka pri rvacce v baru vykrouti padouchovi z ruky pistoli a z 10cm ho odpraskne bez jakekoli znamky starosti a bez jakehokoli pozdejsiho pozastaveni se nad tim "hej poprvy sem zabila cloveka" - coz je temer nutne klise, ktere by si ten reziser ktery tocil mladou pianistku nikdy nenechal ujit. No ale Bartowiak se proste ve chvili "fuze" jednotlivych zanrovych/dejovych linii uchyluje k tomu co mu de zdaleka nejlip: chladna a bezemocni akce. Kdyby v tomhle duchu tahnul cely film, mohlo to bejt vlastne docela dobry B-cko. Takle je to diky nevyrovnanosti podprumerny B-cko. PS: Akce je docela dobra, ale souboje sou dost kratky a hlavni hrdinka si vas tak nejak nedokaze ziskat. Nejsilnejsi charisma a "prozivani" svoji role tak asi ukazuje padouch Bison (Neal McDonough), coz je smutny.(1.7.2009)

• Ilhan

Doufal jsem, že si tento akční film oblíbím. Bohužel není to žádný zázrak ani na poli akčních filmů. Scénář nemá cenu pitvat, ale ty herecké výkony. Chris Klein jakoby, jak svým výkonem, tak svým zevnějškem, utekl z průměrného pornofilmu a Michael Clark Duncan mě opravdu hodně zklamal, protože nehorázně přehrává, nebo jen neumí hrát záporáky. Zbytek byl takový průměr. Jediný kdo mě potěšil byl Robin Shou, až na ten jeho stupidní rádoby knírek. Myslel jsem, že poslední souboj si v mém hodnocení vybojoval třetí hvězdu navíc, avšak po určité době a po srovnání s klasikou, jakou jsou Orlí spáry musím hodnocení snížit na dvě hvězdy.(24.6.2009)

• - V úvodní scéně lze vidět letadlo přistávající na letišti Kai Tak a poté i výškovou budovu IFC Two tower. Ta byla však dokončena až v roce 2006 a letiště bylo uzavřeno ještě o 8 let dříve. (Conspi)

• - Ve scéně na pohřbu jsou všichni oblečeni v černém. Čínskou tradicí je však obléci se do bílé, která je místním symbolem smrti. (Conspi)

• - Kristin Kreuk se kvůli roli ve filmu vzdala svého působení v seriálu Smallville (od r. 2001). (Conspi)