poster

Taxi na temnou stranu

 • USA

  Taxi to the Dark Side

 • Slovensko

  Taxi na temnú stranu

Dokumentární / Krimi / Válečný

USA, 2007, 106 min (SE: 53 min)

Režie:

Alex Gibney

Kamera:

Maryse Alberti

Střih:

Sloane Klevin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Oscarový dokument, ktorý už sám o sebe stráca podobu dokumentu. Je to síce všetko nadhľadové, bez súdnosti, faktické a aj poriadne poburujúce, ale až príliš šablónovité. Akoby to Gibney robil podľa presne podľa nejakej dokumentaristickej predlohy. Navyše skrátená verzia ponúka strašne málo na oscarový snímok. Prakticky sa nedozvieme skoro o nič viac, než z dennej tlače, podtrhnuté pár krutými zábermi a nakoniec nám zostáva už nad tým len pokrútiť hlavou. Btw, keby toto zhliadli väzni v tuzemských väzniciach, tak by si za svoj pobyt radi aj zaplatili. 70%.(2.4.2008)

 • flanker.27
  *****

  Ti nahoře nejsou důvěryhodní, protože je demokracie. Demokracie je proto, že Ti nahoře jsou nedůvěryhodní. Zatím o tom smíme mluvit. A je to důležité, protože likvidace habeas corpus otvírá vrata inkvizičním procesům, kdy jediný člověk žaluje a rozhoduje o vině, aniž by napadený byl seznámen se žalobou a mohl se bránit. Už za upozornění na tento problém si Taxi na temnou stranu zaslouží pozornost.(6.8.2008)

 • Houdini

  Oscar 1 : Dokument(22.1.2008)

 • Djkoma
  ***

  V mém případě hodinový dokument o známé problematické týrání a mučení prováděné americkými vojáky. Pro mě osobně hlavní příběh nebyl tolik důležitý ani působivý, jako samotná vize a úvaha ohledně mučení samotného. každý mučený vám řekne, co budete chtít. Žena vám řekne, že zabila své dítě, muž se přizná, že byl na druhé straně planety ... Lze poté tyto slova brát vážně? A co samotné tyranizování za úmyslu cítit a vidět utrpení? Takoví lidé podle mě nepatří nejen do společnosti, ale ani do armády, v které by jejich činy mohli v jistých kruzích být považovány za vrchol "černé práce". Všechny pocity a názory jsou na vás, ale tvůrce se lehce snaží kritizovat jakékoliv mučení ať je za ním jakýkoliv důvod.(3.8.2008)

 • ripo
  ****

  Neviem prečo som mal popri sledovaní tohoto filmu pocit, že keď sa na obrazovke zjavil G,W.Bush a D.Rumsfeld, že sa nechali obaja inšpirovať doktorom Mengelem v akceprácii mučenia a ponižovania ľudskej dôstojnosti a doktorom Goebbelsom v manipulovaní práva a skutočnosti ...(18.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace