Teorie chaosu

Chaos Theory

Teória chaosu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 86 min

Začátek se tváří jako teenagerovská komedie, kterou už jako bych někde viděl. Svatba, všichni jsou šťastní, všichni se mají rádi – nebo nemají….? V mladém ženichovi začne hlodat nejistota, hlavně potom, co mu jeho nastávající oznámí, že byla asi týden s nějakým Jackem (s někým koho zřejmě její budoucí manžel zná a koho nemůže překousnout..) Přemýšlí zda ze svatby neuniknout, když ho v hale odchytne otec nevěsty (Ryan Reynolds) a donutí ho vytáhnou kartičku s nápisem TALK Poté začne vyprávět svůj životní příběh lásky. Dál už se celý příběh odehrává v minulosti otce nevěsty. Příběh se tváří trochu jako drama, ale můžu říct že v některých scénách jsem se dost bavil a hlavně jak bylo v závěrečných titulcích , tento příběh vypadá velmi chaoticky až neuvěřitelně, ale může se stát skutečně každému… vcelku souhlasím….(25.3.2009)

Příběhem (nebo spíše jeho hlavním zvratem) zajímavá, originální a herecky velice dobře zvládnutá hořká komedie o jedné skryté lži, která se náhodou dostane na povrch a převrátí, jinak do detailu naplánovaný život, jednoho obyčejného muže. V režii někoho zkušenějšího se mohlo jednat o opravdu výborný film, takhle zůstává jen originální a skvěle zahraný snímek, na který však divák, velice rychle zapomene.(28.9.2012)

Sympatický příklad toho, že když se umě pracuje s klišé, tak to může fungovat a důkaz toho, že Ryan Reynolds by se měl držet toho, co mu jde a ne vymetat béčkové blockbustery (R.I.P.D., Green Lantern atp.). Jinak souhlas s tím, že po hodině tomu skutečně zlehka dojde dech, ale i tak se v rámci žánru a US projekce jedna o velice sympatickou záležitost. Víc takových filmů. 75%(6.11.2013)

Tak jsem si dnes film pustil a zjistil jsem, že jsem ho už kdysi viděl... To je tak, když to na csfd.cz člověk hned nezapíše, pak už neví... No, nevadí, tak jsem se na to podíval ještě jednou. Film je vlastně docela zajímavý, k zamyšlení, ale bohužel také nudný. Myslím, že 65% je adekvátní hodnocení, vždy je prostor pro zdokonalování, zde je ten prostor velký.(24.3.2014)

Frank má šťastné manželství, šikovnou dceru a normální život. Dělá podnikové školení o tom, jak správně organizovat a využít svůj čas. Všechno má pečlivě naplánováno a svůj denní rozvrh má přesně sepsaný na lístečcích. Jednoho dne mu ovšem ženuška posune čas o 10 minut. Díky tomu Frank nestihne trajekt, který ho má dopravit na místo přednášky, a tím se nechtěně spustí řetězec následujících událostí. Frank se tak zvláštní shodou okolností dozví, co se nikdy neměl dozvědět. Nečekejte nějakou ztřeštěnou komedii, ale inteligentní a možná tak trochu jiný film. Závěrem snad jen: Relax, life is a mess...(5.6.2008)

• - Spoiler: Na konci, před obřadem, když Frank (Ryan Reynolds) mluví s Eddem (Mike Erwin), Frankovy vlasy jsou šedé. Když však sedí vedle své ženy při obřadě, jeho vlasy jsou hnědé bez náznaku šedé. (Káronoš)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, v mestách Vancouver a Squamish. (MikaelSVK)

• - Ryan Reynolds a Emily Mortimer, ktorí vo filme stvárnili rodičov Jesse (Elisabeth Harnois), sú od spomínanej herečky v skutočnosti starší iba o 3, resp. 8 rokov. (MikaelSVK)