poster

Matilda

 • USA

  Matilda

 • Slovensko

  Matilda

 • Velká Británie

  Matilda

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (166)

 • kingik
  odpad!

  Rodinné komedie Danny DeVitovi opravdu nejdou. Chaotický scénář, kdy se všechno od tohoto žánru odklání někam do neurčita, a pak se to vytrapní na pár scénách s protivnou holčičkou. Sice asi bylo v záměru jít proti stereotypům rodinných filmů, ale ani cesta přes inovační prvky v tomto případě nevede ke kýženému konci. Slabě se film potýká snad se vším, a když nenudí, tak se v něm děje jen shluk čehosi, co má do dobrého filmu daleko. Žánrově nevím, kam to zařadit. Bylo to tak mizerné, až nemám, co bych vyzdvihl nebo pochválil. 0%(13.6.2012)

 • golfista
  *

  Jestli TOHLE má být rodinná komedie, pak jsem asi viděl jiný film. Hrůza hrůzoucí.(28.7.2003)

 • Matty
  *

  Utrpení pro diváky všech věkových kategorií. 30%(11.1.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $36miliónovTržby USA $33,459,416Tržby Celosvetovo $54,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $16,770,908 //počet predaných kusov 2,257,466║ v celku príjemná fantasy komédia s pochmurnými prvkami ako od Burtona /60%/(23.11.2009)

 • Melies
  *

  1 / 10 Snaha skĺbiť komédiu so sociálnou satirou sa nenávratne potopila v močiari nechutností a obscénností a celé to zaklincoval zvlášť kŕčovitý koniec. Dobre vám radím, síce sa to tvári ako rodinný film, ale svoje deti by som od toho ušetril.(22.12.2005)

 • Shit
  *

  Takhle stupidní komedii jsem už dlouho neviděl. Naprosto typickej produkt pro malý děti, kterým stačí když se na obrazovce něco hýbe, ale pro ostatní to je skoro nekoukatelný a to i když je režisérem Danny DeVito a dokonce si v tom i zahrál, ale nic z toho prostě nepomůže a nepřebije nesympatickou hlavní "hrdinku" a imbecilní děj se spoustou přehnaně rádoby vtipných scén.(24.1.2006)

 • Skejpr
  ****

  Viděl sem to asi před dvěma lety, a už si to nepamatuju, ale vím, že se mi to dost líbilo a že DeVito byl prostě k sežrání (kdy taky nebyl, že jo :)(29.3.2006)

 • sportovec
  ****

  Zajímavý námět rostoucí podle všeho z neobvyklé a dobré literární předlohy zachovává bohužel její přednosti jen ve velmi omezené míře. Více než kvalita scénáře zaujme námět hlavně svými takřka nevyužitými potencemi: konzumismu propadlou rodinou, izolovaností šlechetného dítěte, nadaného navíc geniálním intelektem a takřka neuvěřitelnou pevnou vůlí, ideou vítězství dobra nad zlem. To ostatní - tj. až kýčovitost řady scén, téměř hororové pojetí holčičiny pomsty do až naturalistických detailů, povrchnost charakteristik postav - i tak kvalitní herečka jako Embeth Davidtzová nemá ve své suprakladné úloze hodné učitelky takřka co hrát - nadějně rozehrané dílo sráží. Zůstává obtížně zodpověditelnou otázkou, jak, v čem, nakolik a pro koho. De Vittto tak natočil film pro potěchu svého srdce současně jako dílo, které si cestu ke svým divákům sice zcela neuzavřelo, v mnohém jim ji však znesnadnilo.(25.4.2009)

 • Ainy
  *****

  Vynikající satirická komedie s prvky černého humoru.(19.2.2017)

 • Hellboy
  *****

  Paní Hromasová - Hromaska:) Roald Dahl je mým oblíbeným autorem dětských knih, ačkoliv předlohu Matildy jsem nečetl, okamžitě jsem v tomto filmu poznal jeho rukopis. Danny DeVito to pojal dobře.(14.8.2010)

 • akisha
  **

  Nejsem si jistá, zda tento film opravdu vystihuje bizarní poetiku Dahlových knih. Všechno je neskutečně přehnaný, všichni pořád jenom řvou, nesnesitelnej je jak DeVito a Perlman, tak zejména hlavní záporák - ohyzdná ředitelka - u které DeVito nešetřil pořádně detailními nechutnými close-upy na její pot, zkažený zuby nebo nosní žilky, který byly fakt zbytečný a byly prostě jenom nechutný - ne vtipný. Stejně jako pojídání dortu, což vypadalo, jako když otylý mládenec žere hov*a, stejně jako donekonečna opakovaný scény, jak ředitelka řve, vrhá koule nebo kopí nebo zvedá auto... Za nejsilnější článek tak považuju přirozeně roztomilou dětskou herečku Matildy a Embeth Davidtz. Tohle je fakt jenom pro děti do cca 10ti let.(3.1.2019)

 • MM_Ramone
  **

  Danny DeVito je napriek svojej malej výške veľký herec. Dokáže presvedčivo stvárniť zverené úlohy. Avšak ako režisér za moc nestojí. Od čias kedy zrežíroval perfektnú vzťahovú drámu "Vojna Roseovcov" už viac nezabodoval. Jeho filmy sa mi zdajú byť svojim spoôsobom síce zaujímavé, ale v konečnom výsledku také akési nemasné neslané, nedotiahnuté. Presne tak je to i v prípade snímku o mladom podivnom dievčati Matilde a jej ešte podivnejšej rodine. Nie je to špatné, ale niečo tomu chýba. **(3.4.2018)

 • Mahalik
  **

  "Hoplá, hupity, hop...všichni žáci, nechť se dostaví do auly! A to okamžitě!" Já se dostavím na psychiatrii. Jako malej skunk (jak by řekla Mgr. Trunchbullová), jsem měl Matildu poměrně rád. Holka, která je šikanovaná a svět zná jenom z knih, je prostě vděčným tématem pro děti, kteří žijí ve vlastním světě. Ovšem nějeké tu gumy už jsem projel a teď se nacházím v té části, života, kdy vám všechny ty věci přišli trapný a strašně zveličovaný. I Matilda. Najednou je z toho kýč velký jako Moravská vinice, hlavní představitelka vám připadá jako zfetovaná čtyřicítka a celkové vyznění filmu je úplně divný (závěr v podobě happy-endu je největší blbost v kariéře DeVita). Možná se někdy zasměju, jak jsem byl naivní (proto i ty dvě hvězdy), ale protože už jsem přeci jen někde jinde, nebudu nějak vzpomínat a rekapitulovat, takže to nechám, jak to leží běží. A děkuju bohu, že mám za češtináře člověka, který nehází děti z oken a ví, co je smysl pro humor. Narozdíl od Trunchbullové!(13.5.2007)

 • lesumir
  ****

  Film mého mládí :) Příjemné a kouzelné.(2.12.2006)

 • Phobia
  **

  Být o dvacet let mladší jistě bych dvě hvězdičky přidala, ale jako stará řepa tuhle rozvernou pseudopohádku neocením. Na takový druh gagů a legrace už (bohužel?) nemám potřebné buňky. Já dávám 2*, náctileté holky ať si jednu přihodí, děti do deseti let věku můžou přidat 2* (kluci) a holčičky můžou jít na plný počet. 45%(6.5.2009)

 • Hrabka
  **

  Celkem hloupost. Možná tak před 6-8 lety, teď už ani omylem. 35%(8.1.2008)

 • Indiana
  ***

  Tak takovou ředitelku bych teda mít nechtěl.(18.6.2005)

 • LiVentura
  **

  Ach ta přesladká dívenka... takové celé nastrojené, ale přeci tam je ještě něco.(3.10.2011)

 • juta
  ****

  Roztomilá Matilda zjistí, že má schopnosti pohybovat věcma, no a to by nebylo, kdyby se to na něco nevyužilo že? Příjemná oddychovka, kterou jsem viděl jako malý a proto k tomu chovám určitý, i když né přehnané sympatie, i po tak dlouhé době.(19.10.2013)

 • Allien.9
  odpad!

  Já tyhle stupidní výplachy dětských mozků prostě nemůžu... Smějící se děti házející věci na dospělého? A ještě z toho mají bůh ví jakou legraci. Co takhle nějaká úcta? To asi americkým dětem nic neříká. A co ta stupidní scéna s adopčními papíry?!? To je prostě děs... Danny, cos to zase udělal???(25.4.2009)

 • Jordan
  ***

  veľmi dobrá, podarená a vtipná adaptácia skvelej rozprávky Roalda Dahla - pán spisovateľ by sa podľa mňa vôbec nehanbil(30.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace