Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

Mít ve škole takovou bábu jako je "slečna" Trunchbullová, tak urychleně přestoupim.(6.1.2010)

Jako malymu se mi to hrozně líbilo. Holka s nadpřirozenyma schopnostma mě prostě zaujala. V tomhle věku by u mě ale už asi neuspěla. 66 %(27.8.2011)

• Itar

Takový talentovaný režisér...(12.1.2013)

Já za to nemůžu, mě to baví. Nikdy nechybím u televizní reprízy. Tahle rodinná komedie je ve svém žánru jedna z těch lepších. Má to hromadu vtipu, ale i dojemných scén. Pam Ferris je jako ďábelská ředitelka Trunchbullová naprosto famozní. Je to nejlepší postava filmu. Výborný je i Danny DeVito. Ten příběh mě prostě potěší vždycky. Ačkoliv jsem od Dahla nic nečetl, vím, že je to asi dost dobrý spisovatel.(13.1.2012)

[7/10] Dosť dobrá rodinná komédia ktorá ma milo prekvapila a pobavila. Sympatickí herci a príbeh vhodný práve pre takýto typ filmov, hudba, atmosféra, baví ma to.(10.2.2012)

• peetriss

DeVitova počáteční komedie motivující děti prostřednictvím bystré a chytré Matildy ke čtení knížek a ukojování touhy po vzdělání se postupem času zvrhne ve one woman show despotické ředitelky Trunchbullové. Dvě třetiny filmu jsou tak stále více absurdnější a křečovitě tlačící na pilu býti tou nejšílenější zábavou pro děti. A co hůř: ve výsledku je upozaděna samotná Matilda, jejíž příběh je nedotažen a odfláknut. Dětské cílové publikum snad ale Matilda osloví o něco více.(12.6.2014)

Cejtím z toho Roalda Dahla až na sto honů....a to je moc dobře. Podle mě skvěle ztvárněná atmosféra jeho knih je zde jasně znát. Báječná dětská pohádka s fantasy prvky a ponaučením pro dětského diváka. 3,5* za 70%(15.5.2015)

Mně to přišlo hrozně kouzelný a moc mě to bavilo :) Matilda byla skvělá a slečna Medová.... aaah(3.10.2015)

jeden z nejlepších filmů .) jdu si ho vychutnat už asi popáté a některé komentáře zdejších uživatelů i celkové hodnocení jen ukazuje, kolik z nás již dávno zapomnělo jaké to je býti dítětem...(22.1.2016)

• Prochy38

Víte, ony se nikdy nenosily děti chytřejší než většina dospělých, ani nenosí, no a ani nosit nebudou... ** za herecké výkony(29.9.2018)

• Berry

Poměrně slušný začátek, který však pokračuje s nesnesitelnou cukrkandlovitostí blbých gagů a končí jako tuctový průser. Ale průser s dobrým DeVitem.(29.1.2005)

• TaanStari

Aspoň tu jednu hvězdu za Embeth Davidtz...(23.6.2007)

Prostá a jednoduchá zábava při které jde velmi pěkně vypnout.(24.7.2010)

Když vidím ta nízká hodnocení,tak klidně přidám hvězdu.Mě se film docela líbil a tak hodnou paní ředitelku si ti drzí,američtí smradi ani nezasloužili.Ale jinak je to docela píčovina.(3.6.2011)

Tenhle film jsem v dětství milovala :) A Trunchbullová je fakt pekelná.(20.6.2011)

Rodinná fantastická komedie, která je bohužel tak předvídatelná, jak to jen jde.(13.2.2007)

Roztomilá pohádka...(18.7.2008)

• xxxvodnikxxx

Klasická rodinná, rádoby komedie, ze starších let.. Dá se zkouknout, ale nepobaví, ani neublíží, ale nic víc nepřinese(19.10.2013)

Na svůj rok je to typický rodinný film, ne nějak zvlášť vtipný, ale je koukatelný. A pak kde vzali nápad s natočením filmu Lucy :-) 41%(28.10.2014)

Film, který jsem v dětství naprosto zbožňovala, viděla ho snad doslova tisíckrát, a ráda se k němu vracím i teď. (Mimochodem - existují dvě verze dabingu - jedna příšerná, jedna skvělá. Doufám, že narazíte na tu dobrou.)(1.6.2011)