Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

• hyena1

Když jsem se před obědem rozhodovala jestli se budu dívat na Deníky orangutanů nebo Matildu, bohužel jsem si nevybrala orangutany. Rodinná dobrodružná komedie? Kde?... Že se může narodit geniální dítě do nevhodných podmínek, tomu bych věřila - jsem toho přece jasným důkazem :D - takže nápad to nebyl vyloženě špatný. Ale všechno ostatní - absolutně špatně! Tuhle trapnou americkou vymývárnu mozku nedoporučuju pouštět ani po sobotním draku, natož za střízliva a ještě dětem...(8.6.2014)

Pohádka nejen pro děti.Černý humor taky není na škodu.(15.10.2017)

Možná, že je to ztřeštěné, postavy se chovají praštěně, ale kdysi, když jsem byl ve věkové kategorii, pro kterou byl film určený, tak mě oslovil, přišel mi zábavný, tak proč bych ho měl nyní hodnotit záporně. To je stejné, jako když se dospělými odsune teleblbís do odpadu, přestože pro spoustu nemluvňat, na něž je to zaměřené, je to vrcholný výtvor kinematografie.(9.6.2014)

Zbožňuju knihy od Roalda Dahla. Jsou neobyčejné a v mnoha věcech jiné než ostatní. Tohle filmové zpracování stejnojmenné knihy se mi moc líbilo, jako desetiletá jsem ten film naprosto zbožňovala.(20.6.2014)

Příjemná a pohodová komedie na kterou se dalo koukat.(31.12.2014)

• Stejšn

Přehnaná sračka. Uráží mě to.(5.4.2015)

Prostě kultovka, jeden z filmů mého dětství. Místy to dost připomíná spíše horor, než fantastickou komedii pro děcka, taky jsem jako prcek občas z Trunchbullky nemohl spát. Dnes se nad tím jen usmívám... 50 %.(26.3.2016)

Ten kdo se podívá na to, kolik jsem dal tomuto filmu hvězd, tak si asi řekne, že jsem blázen. Ale mě to prostě bavilo, smál jsem se a některé scény si budu pamatovat ještě hodně dlouho a to je to hlavní.(29.3.2016)

• Arccos

Dost podivné a občas až šokující, co všechno může být rodinný film. Zajímavostí je postava odporné ředitelky školy v podání Pam Ferris, které byste tady nevěřili, že jen o pár let později ztvární velice sympatickou zahradnici v detektivní sérii Zločiny v zahradách.(23.1.2018)

• gargamel22

Tohle se Dannymu DeVitovi opravdu nepovedlo. Celých sto minut jsem se modlil, aby to konečně skončilo. Jedna hvězda za Maru Wilson a za roli tatínka Dannyho DeVita, jinak by to byl odpad.(9.5.2006)

Matilda moc roztomilá, slečna Truchbullová děsivá = příjemný pohodový filmeček na nudné odpoledne.(28.5.2008)

• SB

Viděl sem toho jen kousky, ale vždy se tam nějak lítalo, padalo, bylo to hrozně infantilní a primitivní. Za takovou sračku by se producenti měli tělesně trestat. Děti se možná(?) budou bavit, ale svýmu dítěti bych takovej gesindl nepředložil.(25.4.2009)

Podle mě přesně vystihuje charakter předlohy a já na ten film nedám dopustit, i přes ty chvilkový chybičky na kráse. Mara Wilson je roztomilá a slečna Trunchbullová zase dokonale děsivá :)(2.10.2011)

Mě se to teda docela líbilo, takový dětský film s dobrým koncem. Ta baba byla teda fakt hustá! :D(2.10.2011)

Mě se to dost líbilo:) Jednou za čas takovýhle film neuškodí :D:) 4*(22.3.2013)

Neuvěřitelně kouzelné a kouzelně švihlé.(10.5.2013)

Poměrně slušná komedie, ale ke konci se to nějak zvrhne..(20.8.2003)

Moc pěknej film, líbil se mě mimojiný i proto,že ta učitelka Trunchbullová mě strašně připomínala moji třídní ve škole.(21.8.2010)

Tohle se mi líbilo ta holka má něco do sebe.(17.6.2011)

Osobně mám tento film ráda už od dětství. Příběhy Roalda Dahla jsou prostě skvělé a jejich malebnost se snadno přenáší na filmová plátna. Matilda je "burtonovsky" barevný snímek, který pohladí po duši a dokazuje, že i šašek Danny de Vito má velký umělecký dar.....Jo a mimochodem, vážení kritici! - K vašemu špatnému modrému hodnocení - jen kdyby pod tím byl podepsaný Tim Burton co?! To by to hned mělo 80%!(1.7.2011)