poster

Návrat do ráje

 • anglický

  Return to Paradise

Drama

USA, 1953, 100 min

Režie:

Mark Robson

Kamera:

Winton C. Hoch
(další profese)
 • Pavlík
  **

  18. 10. 2012 (289.); naivní příběh z Tichomoří(19.10.2012)

 • Hennes
  ***

  Lehce romantický snímek o svérázném Morganovi (Gary Cooper), kterému chtě, nechtě malý tichomořský ostrov změní život. Pod vedením Morgana proběhne na ostrově vzpoura a je svržena diktatura pastora Corbetta (Barry Jones). Morgan má pak s domorodou dívkou Maevou dítě, ale vzít si jí nechce. Když Morgan odjíždí na pár dní z ostrova, těhotná Maeva je při loučení smetena vlnou ze své kanoe. Ač se dítě podaří zachránit, Maeva umírá a teprve na smrtelné posteli by byl Morgan ochoten ke sňatku. Odjíždí z ostrova, kde nechává dcerku a vrací se až po mnoha letech. Poznává dceru, zjišťuje, že i Corbett je normální muž se svými životními osudy. Snímek je pohodovkou, kterou shlédnete a nehledejte žádný velký podtext.(6.7.2012)

 • Volodimir2
  ****

  Film bol natočený podľa poviedky Pán Morgan, spisovateľa Jamesa Michenera Návrat do raja. Je to príbeh o tulákovi Morganovi, ktorý pristane na ostrove Matareva kde vládne pevnou rukou Corbett. S pomocou domorodých obyvateľov sa mu postaví na odpor a dozorcov vyženú z ostrova. Náš hrdina splodil dieťa s domorodkyňou a z ostrova uteká. 2. svetová vojna zmenila tvar Pacifiku a priamo sa to dotklo aj tohto ostrova. Pri ostrove zakotvila vojnová loď a osádka na ostrov zavliekla epidémie. Pastor buduje obranu ostrova pred napadnutím Japoncami. A vtedy sa na ostrov vracia Morgan práve v čase, kedy zachráni americké vojenské lietadlo s osádkou. Jeden z osádky sa bližšie spozná s jeho dcérou Thuriou a situácia sa navlas podobá jeho životnému osudu. Vo filme nehľadajte nejaký veľký podtext, jednoducho ide o romantický film z prekrásneho prostredia ostrova Mata-Utu.(14.2.2016)

 • Atron
  ***

  Tak jednoduchý příběh z tichomořského ostrova, že by mohl být skutečný v mnoha podobných životních příbězích. Bez zadní projekce!(23.2.2010)