poster

Tři mušketýři

 • dánský

  De tre musketerer

 • anglický

  Three Musketeers, The

Loutkový

Dánsko / Lotyšsko, 2005, 74 min

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Māris Putniņš

Producenti:

Bob Last, Māris Putniņš

Scénografie:

Māris Putniņš
(další profese)
 • otík
  ***

  Loutky jsou super, obzvláště ženské postavy jsou skutečně výrazně ženské - aspoň si má dospělý divák čeho užít. Protože jinak se nemá čeho chytit, film je skutečně pro malé prťata. A pro ty je ten příběh zase dospělácký. A tak zbyde opravdu dobrá animace, pár vtipných scén a hlavně dobrý pocit, že dětský divák byl trochu uveden do tématu tří mušketýrů. A hlavně zato autorům díky. Jinak rozhodně ne nepovedené, ale také asi spíš originálně průměrné. Hudba: Martins Brauns(17.11.2016)

 • Němi
  ***

  Roztomile loutkove zpracovani Tri musketyru pro deti. Rozhodne necililo na dospele, takze by byl i nesmysl vycitat jednoduchou animaci nebo totalni osekani deje.(22.2.2010)

 • Mariin
  **

  Ty loutky nejsou vůbec hezké.(20.2.2010)

 • Gemini
  ****

  Tři mušketýři pro děti. Nic víc, nic míň. Poněkud prostříhané, aby dětské publikum vydrželo, a k tomu "obohacené" o různé humory, ať je to Porthosův boj stromem, D'Artagnanovo zahánění psa nebo rozvášněného trubadůra, nebo "running gag" s katapultováním kardinálových poštovních havranů (ano, skutečně). Loutková stop-motion animace je velmi pracná, a zde se v řadě záběrů pohybuje větší množství postaviček, takže proti technické stránce nemůžu mít nějaké větší výhrady (i když, tvůrci věděli, jak velký krajíc si ukrojili...), a dobová hudba je také řemeslně velmi slušně provedená. Od Cimrmana by sice člověk čekal onačejší invenci, ale na seznámení dětí s jednou z legend literární historie to je plně dostačující. 70%(20.9.2015)

 • Dudek
  **

  Tři mušketýři a jejich nové zpracování, tentokrát pod taktovou dánů a producentským zaštítěním od Zentropy. Čekal jsem něco mnohem většího než okleštěnou podívanou určenou primárně dětskému publiku. Krom zajímavého zpracování ovšem není o co stát. Mezi některými dějovými zvraty přímo ční obrovská propast, která zbyla po nějaké vystřižené části románu. Ale proč děti trápit zbytečnostmi a dlouhou podívanou, to by je přeci nebavilo, že?(29.12.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace