poster

Proryv

 • Rusko

  Прорыв

Válečný

Rusko, 2006, 84 min

 • vitekpe
  **

  Rusove umeji mnohem lepsi filmy o valce nez je tento...to co vidite na plakate vyse, je skutecna posledni scena filmu...takze asi tak.(10.1.2014)

 • w.w.
  ***

  v roku 2006 vznikli v Rusku dva podobné filmy - Proryv a Grozovye vorota - odporúčam skôr ten druhý aj keď s dlhšou minutážou - boje, dej a hlavne herci tu zaostávajú! Grozovye vorota - http://www.csfd.cz/film/236349-prusmyk-smrti/(14.6.2011)

 • Branicky
  *

  Z hlediska filmařského řemesla je film v pořádku, ale už dlouhou dobu jsem neviděl film, který by byl takto otevřenou propagandou jedné ze stran účastnící se nějakého konfliktu. O to hůř, že konfliktu, který je aktuální. Děj filmu je předvidatelný a v jeho průběhu se divák setká se všemi klišé, které může v žánru válečného filmu najít. Film na mne působí jako výroba na zakázku Ruského ministerstva obrany s účelem vyrobit reklamu a zase jednou rozplatkat růského občana při návštěvě kina.(15.9.2011)

 • - Původní název filmu měl být „6. rota“. Protože ale v době natáčení přišla do kin 9. rota (2005), byl projekt přejmenován na stávající Proryv. Producenty pronásledovala smůla i nadále – ve stejném roce byl natočen také v Rusku další film o stejné bitvě: Grozovyje vorota. (chamonix)