Haru no yuki

春の雪

Snowy Love Fall in Spring

Drama / Historický / Romantický

Japonsko, 2005, 150 min

Někde jsem tu zahlédnul přirovnání jako že japonské Pokání. To je hezké. Ale jak mě Pokání bavilo, a v čem mě chytlo, v tom mě Snowy Love nebralo. Ač mě děj tak nějak táhl, a postavy mi nebyly lhostejné a jejich pohnutky se daly tak nějak pochopit (na rozdíl od nedávno viděné Samaritánky), navíc nemám problém s tempem či dikcí příběhu, tak tento film mě držel vlažného a odtažitého. Snad to byly ty malé chybičky v každém prvku, co mě nahlodávaly, nevím. Nebo kombinace? Každý jednotlivý prvek je vlastně v pořádku, ale dohromady, to pro mě nefunguje. Dvě a půl hodiny sledování přinesly stejný pocit zklamání jako dvě a půl hodiny balení kvůli smyšlenému telefonnímu číslu. Snad jen logičtější katarze v hlavním hrdinovi, který mi dával smysl na začátku a na konci, ale ten přechod tam nebyl smysluplně plynulý a nebo naopak dostatečně rázný. Scénář, postava, herecký výkon? Nechci hledat viníka, dílo bylo dokonáno. Zklamání v krásném brokátovém kimonu.(10.11.2015)

Nádherný film, který si tak pomalu plyne a v určitých pasážích má až "vražedně" pomalé tempo, což mně zase nevadilo. Strašně se mi líbil úvod, pak nejlepší scéna byla puštění západní muziky na gramofonové desce, kdy Rachmaninoova Adagio Sostenuto protkává dopisové scény, dokonalé. Celkově kvalitní snímek s nádhernými obrazy, 85%(27.2.2011)

Tak tento príbeh šiel úplne mimo mňa. Mám rada romantické príbehy. Mám rada i príbehy, kde dvom zaľúbeným niekto/niečo bráni byť spolu (happyend je +). Ale čo neznášam, bolo vyjadrené správaním týchto dvoch hlavných "hrdinov". On, vôl, akého by ste len ťažko pohľadali, si zaslúžil presne to, čo dostal. A ona? Jej krása bola nemierne preceňovaná (čo nie je jej chyba) a určite nevyzerala na svoj vek (za to tiež nemôže). A nemôžem si pomôcť, ale správala sa ako koza. Tak nejako som im priala, aby im to nevyšlo./// Čo sa týka hereckého obsadenia, všetci boli skvelí, len tá Yuko mi tam akosi nesedela (už som napísala, prečo)./// Ináč nemám čo vytknúť - spracovanie nadpriemerné.(13.4.2013)

Haru no Yuki je film zasazen do období, kdy Japonsko napodobovalo styl Evropské šlechty. Hlavní dvojicí je Satoko a Kiyoaki, kteří jsou přátele z dětství. Satoko je do Kiyoaki'ho zamilovaná a po čase si své city uvědomí i on. Jenomže díky jeho naivitě, je domluven sňatek Satoky s princem, který schválil samotný císař. To však Kiyoaki'ho neodradí a problémy můžou začít. ■ Haru no Yuki je poměrně krásný a poctivý film, jenž diváky nijak neobelhává mohutností prázdných dialogů. Co mu z mé strany, ale škodí, tak délka. Bohužel jsem se nevydržel dívat celý čas a poslední půl hodinu jsem posouval dál.(6.3.2015)

Hezké, romantické, milé, vybarvené × dlouhé, předlouhé. Byl to krásný film, plný emocé, ale proč byl tak přehnaně natahovaný? Málem jsem usnula. Z výrazu hlavního hrdiny vůbec nešlo poznat co vlastně cítí k Satoko, bylo to matoucí. Konec filmu mi také přišel až moc, moc dlouhý a stále nepřícházel. Vcelku byl ale tento japonský dramatický film velmi slušný. Zajímavá byla kamera, podbarvení prostředí. Kostýmy byly nádherné a sny mladého hrdiny dokonale strašidelně doprovázela hudba jako ze starých českých pohádek. Film vhodný pro romantické večery, jen ale když nejste unavení. Co bys udělal, kdybych náhodou zmizela?(5.7.2009)