• Martin741
  ****

  Reziser Andre De Toth /Pitfall 1948, Last of the Comanches, Jeden den muze mimo zakon/ natocil tmto snad svoj najlepsi film. De Totha si pamatam hlavne ako rezisera, ktory mimoriadne casto spolupracoval s Randolfom Scottom, tuna Scotta niet, a to je dobre. Gary Cooper /Gangsterská nevesta, High Noon/ ma v tomot owesterne hlavnu rolu, okrem Coopera vsak vymnikli aj dalsi herci, konkretne David Brian /jak byl dobyt Zapad, Flamingo Road/, a netreba zabudat na Lon Chaney Jr /Vlkdlak 1941, High Noon/. Tempo je namakane, dialogy perfektne nechybaju zasnezene hory, spusta dejovych zvratov - veru, najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch, tu je jeden z nich . 89 %(11.12.2018)

 • kinderman
  ****

  Akční western z kavaleristického prostředí je obohacen o kontrašpionážní motiv. Poté co je Lex Kearny (G.Cooper) zbaven pro zbabělost hodnosti majora, infiltruje bandu zlodějů koní, která pravidelně okrádá armádu Severu a čile obchoduje s Jižany. Kearny riskuje život i stabilitu své rodiny, aby odhalil, kdo zločincům dodává informace. Spousta dějových zvratů, jistá režie, třeskutá hudba M.Steinera a tradičně dobrý představitel hlavní role činí z toho dílka nadprůměrnou podívanou.(19.3.2007)

 • D.Sleeper
  ****

  Springfied Rifle, další western s Gary Cooperem. Další příklad, jak má vypadat dobrý western... Mimo jiné dobrý návod, jak se krotí nepřítel, známý i neznámý. Nebo jak se krotí koně, zejména ti výkonní. Jak jistě všichni víme, našel se později jeden inovativní výrobce automobilu, který Garyho metodu - jak krotit koně - převedl do automobilové praxe. Co dodat, úspěch značky, vzdávající svým názvem hold Garyho metodě, hovoří sám za sebe. No a "springfieldka", ta od těch dob vlastně také není jako puška tak úplně neznámá...(2.11.2014)

 • Cervenak
  ***

  Skôr špionážny thriller ako western, dokonca sú tam nejaké (vzhľadom na dobu a žáner) solídne prekvapivé zvraty, ale zvyčajne meravý Gary Cooper to kazí.(29.4.2018)

 • rikitiki
  **

  Chaotická nuda, kdy Cooper zakládá vojenskou kontrašpionáž a svoji ženu, která za ním nepřetržitě přijíždí, neustále zase posílá domů dostavníkem. Ještě další zmatky způsobilo, že v partě zlodějů koní byli jak vojáci v šedých kabátech, tak modrokabátníci a ještě i chlapi v civilu – tak pro koho ty koně tedy kradli, pro Unii, Konfederaci nebo jen pro sebe? Nová puška ze snadným nabíjením, podle které se film jmenuje, měla jen podřadnou roli, tady šlo hlavně o krádeže koní. /7. 7. 15./(7.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace