Zpěváci na kraji nemocnice (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1982, 39 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (33)

• kingik

Není to tak vtipné, jak bych čekal, ale když je Dietl autorem parodie na seriál, který sám stvořil, je to poměrně odvážné. Hlavní slabinou zůstává slabý herecký projev všech zúčastněných zpěváků, kteří přece jen na poli pěveckém odvádějí lepší výkon. Je to i poměrně nenápadité a nezbývá mně než suše konstatovat, že parodie Dietlovi moc nešly. V dnešní době se tuhle obstarožní záležitost snad ani nevyplatí sledovat.(21.1.2011)

• Radek99

Normalizační zpěváci daleko za okrajem dobrého vkusu...(24.6.2015)

• Karlos80

Scénář: Jaroslav Dietl. Parodie na legendární seriál, s populárními nejen světovými melodiemi od našich předních oblíbených zpěváků. No nevím, ale radši si vždy poslechnu originál..:-) Mihne se tu i Karel Černoch v menší úloze, tak mohou všicci zavzpomínat na nedávno zemřelého zpěváka..(31.12.2007)

Přijde mi to vtipné a zábavné, i když není Silvestr.(27.6.2015)

Celkem podařená silvestrovská zábava. Hodnotím z pohledu, kdy jsem Zpěváky na kraji nemocnice viděl, tj. cca před 20 lety.(24.7.2008)

• Big Bear

Dost šílené. Helence to sice v uniformě sestřičky sekne, scénář sám je ale úděsný... Vtip v tom nehledejte, ale kdo má rád ony slavné a ČT neustále reprízované - Silvestry, jeho srdce zaplesá. Mihne se zde celá řada tehdejších sérebrit, kterým normalizace nevadila a i když asi vnitřně tušili, že to dělají s uměním nemá nic společného, přesto to dělali... Po hříchu se zde opravdu mihl i můj oblíbenec Karel Černoch, který ale sám byl v tom roce 1982 už dávně někde jinde. Zapomněl Popelky i Srdce z plíšku... Ne není žádný důvod toto vidět a ani není žádný důvod toto dokoukat.. Naštěstí ty doby, že v bedně jinak nic večer nebylo jsou doufám navždy pryč... Jedna rouška .*(26.6.2015)

• honajz

Hodně slabé, a v podstatě to ani parodie není. Je to taková show Heleny Vondráčkové s tanečními a pěveckými čísly, kde sice na pár dialogů dojde, dokonce se objeví i předělávky v textech písniček, zapomenuto není ani na erotiku (uvidíme bradavku Marie Rottrové pod průhlednou podprsenkou či svlékání Petry Černocké), ale celé to i při své krátké stopáži působí nekonzistentně, jako by se zapracoval každý nápad, který kdo ze zúčastněných zrovna měl. Některé dialogy jsou tak vynikající, jindy - a to častěji - člověk nepřestává žasnout nad stupiditou jednotlivých scének. Někteří zpěváci se zde skutečně jen mihnou, což je mi líto třeba u Gondolána.(27.6.2015)

Písničky tam jsou našroubovaný násilně jako endoprotéza od Cvacha, pár úsměvných momentů se však najde.(4.11.2013)

Mám ráda tuhle parodii. Bylo pěkné vidět naše zpěváky v netradičních rolích. Jako Silvestrovskou zábavu můžu doporučit.(21.10.2008)

• dyfur

Áno i takúto zábavu nám servírovali.Väčšinou to bývalo tak,že herci spievali teraz to bolo obrátene - speváci hrali.Dalo sa to prežiť - čo už -iná možnosť nebola.Mne to liezlo na nervy a názor som nezmenil.Každý nech robí čo vie a neponúkajú nám tieto hybridy.(25.1.2014)

Legendární zpěváci a zpěvačky parodují písničkovým stylem, velmi populární český televizní seriál "Nemocnice na kraji města." 55%(8.1.2013)

• LadyPupu

Šílené... Ani z nostalgie nemůžu dát lepší hodnocení...(22.10.2015)

Vcelku podařená parodie na seriál Nemocnice na kraji města, všichni účinkující si dobře zazpívali, zablbli a Korn si už dopředu vyzkoušel své budoucí účinkování v pokračování bájného seriálu.(8.2.2009)

• Martin741

Musim to napisat od srdca a sproste, lebo toto ma sralo uz za normalizacie. Najdementnejsia, najprimitvnejsia a najubohejsia "zabava", ktora si mohla ruku podat so zasranymi estradami. Hnoj. 5 %(25.1.2014)

• tuntavala

Na zacatku zabery ze sidliste Novodvorska.(26.6.2015)

• sator

Rádoby vtipné...(21.11.2014)

Kdyz vidim Staidla a Cernockou, vzdy vzpomenu na Ctvrtnickovu verzi...to je jak Pavlovuv reflex. :)(18.11.2017)

Tento film jsem viděl před hodně lety, ale pamatuju si, že jsem byl nadšený z toho, že svoje oblíbený zpěváky vidím v parodii na tehdy velmi oblíbený seriál Nemocnice na kraji města. Pohodový, vtipný, odpočinkový.... Pokud to bylo natočeno pro Silvestrovský vysílání, nedokážu si představit nic vhodnějšího.... ;-)(27.6.2010)

Zajímavě obsazené varietní číslo, balancující na hraně trapnosti a naopak zajímavosti. Potěšila mě paní recepční, ale předělávky písniček, "přeřeky" a vůbec celá koncepce pořadu příliš ne. Češi umí udělat komedii i z horroru a jak jsem tak koukal, tak televarieté i z populárního seriálu. Divím se, že i pod tímto je podepsán pan Dietl.(21.7.2015)

• boro123

rádoby vtipná parodie na Nemocnici na kraji města...vydržela jsem se dívat čtvrt hodiny dýl to opravdu nešlo...(31.12.2007)

• axiom

Parodie vezoucí se na věhlasu seriálu, opepřená špetičkou dobové "erotiky". Zajímavé na tom je snad jen to, že montáží vlažné svlékací scény s Petrou Černockou na opus mnohem drsnější (v České sodě) vznikl vážný soudní spor. Jak dopadl ani nevím.(27.2.2008)

<< předchozí 1 2