poster

Orphan

 • Česko

  Sirotek

 • USA

  Orphan

 • Německo

  Orphan - Das Waisenkind

 • Slovensko

  Sirota

 • Velká Británie

  Orphan

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  Tak dobrý nápad na pointu by rozhodně zasluhoval lepší provedení než zdejší rodinnou (ne)idylku s tupě se chovajícím stádem dospěláků a nulovou atmosférou. A když už ne lepší, tak každopádně aspoň kratší. Zatímco první hodinu to ještě funguje výtečně, tak v závěrečné půlhodině se to postupně potácí od jednoho směšného klišé ke druhému, aby se to v posledních deseti minutách stalo regulérní parodií všech špatných žánrových klišé. Nechtěnou parodií nutno podotknout. PS: Český remake se přímo nabízí, i hlavní představitelku bychom již (!SPOILER!) měli.(11.10.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Nejedná se ani tak o napínavý jako spíše emotivní film. Na divákových emocích má velkou zásluhu herecký výkon Isabelle Fuhrman a především chování otce, přece když svou ženskou miluju, tak jí v těhle věcech alespoň trošku věřím, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud jde o děti, mají ženský mnohem lepší instinkt, to ví úplně každej čili fotříno tady byl myšlenkově někde na úrovni přišláplý žížaly.(31.1.2011)

 • Zeck
  ****

  Solidní psychohoror, kde mě trápily pouze tři fakty. 1) Jakmile se na plátně objevil Roden, jakoby konečně přišla postava, která má koule a charisma. Do té doby to nikdo nedokázal, proto nechápu jeho zhruba 25 vteřinový prostor ve filmu. 2) Ty holce procházelo až moc "průserů", které by jinak vzbuzovaly pozornost i u naprosto stupidního otce rodiny, který skončil tak, jak si zasloužil. 3) Závěr byl tradičně přehnaný, opakující se a zabil zajímavé prvky, které jsem sledoval v průběhu. Holka navíc měla stejně síly, jako dospělá ženská, takže se téměř nedala přeprat. Duchem možná starší, ale IQ tělo nezesílí. Každopádně skvělý horor, v kterém nechybí napětí, často se hraje na lekací scény, které nepříjdou. Hlavní postava ve svých dvanácti letech ze sebe vyždímala skvělý výkon. Až na pár chybek skvělé. 70% 13.01. 2010(13.1.2010)

 • petero
  *****

  A máme tu ďalší hororový objav a ním sa stáva vynikajúca 12 ročná Isabelle Fuhrman. Škoda že do remaku CHILDREN OF THE CORN prepožičala len svoj hlas. Film však nestojí len na nej. Collet-Serra po priemernom HOUSE OF WAX, dokáže tentoraz strhnúť aj v situácii ktorá nie je vôbec hororová. Napriek prevetranému námetu, je film vďaka schopnému scenáru, réžii a hereckému osadenstvu správne napínavý. Na chuť mu prídu i tí čo zrovna tomuto žánru neholdujú (tehotným neodporúčam zhliadnuť úvod) a záver prináša absolútne logickú a mrazivú pointu.(10.10.2009)

 • Shit
  ***

  Ale tohle ne, to už tu bylo a tohle zpracování je spíš směšná komedie než hororovej thriller. Spousta scén je šíleně vykonstruovaných a naprosto nelogických, obzvlášť chování dospělých postav postrádá veškerou logiku a s blížícím se koncem se to ještě prohlubuje, skoro mi přišlo, že děti jsou chytřejší, což je docela smutný, navíc postava Esther je až trapně geniální a pravděpodobně se umí teleportovat, je to vědma a slyší i ultrazvuk. Co se týká příběhu, tak jeho schéma je až nechutně okopírovaný a nepříjemně předvídatelný, lekačky taky chabý, nefungujou a je jich málo, prostě celý hodně slabý a několikrát sem se musel až smát, jak je to stupidní, zejména scéna v nemocnici u mě vykouzlila kyselej škleb, jediný co u mě tenhle film zachránilo byla závěrečná pointa, kterou jsem nečekal a byla originální, což mě po předchozím průběhu, kdy sem naprosto přesně věděl, co se uděje, mile překvapilo a pak ještě posledních 20 minut, který byly aspoň napínavý, ale jinak fakt velká bída.(9.10.2009)

 • - Ve 2. polovině filmu se Esther (Isabelle Fuhrman) svleče do spodního prádla, v dalším záběru je ale vidět, že si teprve odvazuje vrchní část. (t.mon)

 • - Pod produkcí je také podepsán Leonardo DiCaprio. (Teodorik)

 • - Jazyk, kterým mluví recepční v Saarne ústavu, je estonština. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace