Byl jednou jeden Disney (TV film)

• francouzský

Vincent Muller

Walt Disney

Scénografie:

Samuel Deshors

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Dokument na francouzský způsob: honění spousty rádoby intelektuálských myšlenek a neschopnost nějakou chytit a něco z ní vyždímat. Dojem zachraňuje pěkná vizuální stránka.(1.1.2008)

Sympaticky tázavý výklad Disneyho animovaného světa jako universa, stkaného z minulých i aktuálních estetik, příběhů a obrazů, inspiruje k novým hlediskům a přístupům k těmto snímkům.(28.4.2012)

Sice tento dokument není ani zdaleka informačně vyčerpávající, ale zase díky němu dokonale pochopíte, jak génius animace uvažoval. Mluví se tu např. o tom, kým se Disney inspiroval, když vytvářel podobu Sněhurky, kde čerpal architektonické prvky pro Pinocchiovu vesnici nebo jaký měl vztah k serióznímu umění. Nejvíc mě zaujalo, že se spolu s Dalím pokoušeli o společný film (Destino). Sice tu zazní, že mistři z filmečku vytvořili jen pár vteřin, ale na youtube jsem ho našel celý (dokončený 2003). Doporučuju!(5.12.2008)

• Alf

rádoby neotřelé provedení, dokument, který se víc stará o vlastní formu, než o svůj obsah...(25.1.2008)