Taková jsem byla (TV film)

Capturing Mary

Velká Británie, 2007, 100 min

Danny Cohen

Deborah Jones

Clare Douglas

Kostýmy:

Annie Symons

Nevýrazný film podle nevýrazného scénáře, právem natočený pro televizi. Ani Maggie Smith neměla co hrát.(10.7.2008)

• elanista1

Nehorazne nudny film, ktory nema vobec co ponuknut a cim zaujat..zapletka ziadna a k tomu dlhocizne vycerpavajuce monology jednej damy, ktora spomina na mladost. Akoze uz dlho ma nieco tak nebavilo ako toto, moje pocity su jednoznacne. Dovod preco som to vobec zapol: Gemma Arterton. Zla sprava: Hra len v jednej minutovej scene. Poznamka pre seba: Uz to naozaj nikdy nepozeraj.(18.9.2013)

• Týnidlo

Film, který slibně začínal, prostředí alá 30.-40. léta by mě v příběhu naprosto vyhovovalo. Hlavně, v tomto případě se zápletka slibně rozvíjela, ale skok asi o dalších 20 let mi neseděl, to, co vypadalo jako slibná hrůza mi najednou vyprchalo tak rychle, jak se to objevilo a najednou jsem zbytek filmu jen trpěla, co za větší hloupost se z toho ještě vyvine.. Velké zklamání, ani Maggie Smith to neutáhla.(7.7.2011)

Každý z nás měl zřejmě někdy chuť se někomu svěřit s tím, co ho trápí, a i hlavní hrdinka v tomto filmu se potřebovala zbavit svých vnitřních démonů, a to dokonce natolik, že se rozhodla svůj příběh odvyprávět absolutně neznámému člověku. Vyprávění je to vskutku zajímavé a nepostrádá atraktivitu, ale na celý film to bohužel nestačí, což je v tomto případě hlavním kámenem úrazu jinak zajímavě myšleného filmu, který si vystačí jen s málem, vlastně v tomto případě postačoval jeden rozlehlejší dům, jedna garsonka, jeden venkovský dům a rozlehlý park. To je vše, co tvůrci potřebovali k natočení tohoto filmu, na čemž je jasně vidět, že toto drama je spíše komornějšího ražení. Jak už jsem naznačil, příběh zde byl zajímavý, ale to, co se v prvních minutách zdálo býti zajímavé se s postupujícím časem měnilo v monotónní příběh, který s každou další minutou nudil stále více. Naštěstí se ale pro tento film povedlo tvůrcům získat paní herečku Maggie Smith, které její role velice sluší a musím říci, že nebýt jí, tak by to asi dopadlo ještě o něco hůře. Zkrátka v tomto případě se jedná o mírné zklamání, protože jsem přece jen zvyklý, že filmy z produkce HBO bývají kvalitnější, ale i tak však tento film zůstal alespoň v tom průměru, což zase tak špatný výsledek není. Dávám tři hvězdy.(9.7.2010)

• Matty

David Walliams (Little Britain) v roli anglického gentlemana? Miscast! Jenom jsem čekal, kdy si sundá oblek a nasadí umělá prsa. Alespoň by tím trochu oživil to nezáživné vzpomínání.(9.7.2010)