Prokletý

Susan Block

Kostýmy:

Sarah Beers
  • bourec

Duchařskejch filmů jako je tenhle je obrovská spousta,a pokud chce v týhle době autor diváka zaujmout,musí ho přišpendlit k sedačce,šokovat hrůzou,brutalitou nebo prostě tím,aby se divák posíral strachy.Tohle ovšem nudí,vždycky někdo mimo obraz vykřikne,a to je asi všechno,co se v tomhle filmu děje.A možná,že ani nikdo tímhle filmem šokovat nechtěl,vlastně je to spíš psychodrama/thriller,rozhodně ne horror.Každopádně je to ztráta času!30%.(27.2.2010)

• Mikeel

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi!(20.3.2010)

Většina hororů se v poslední době zaměřuje na krví zalité nebo baf! baf! scény a kvalita příběhu je dost upozadněna. Tady to tak nebylo, zápletka je zajímavá a skvěle postavená (strašící dům vidím jako metaforu strašení ve věži a přízraky v něm jako přízraky minulosti a ano, páni, tohle mi přišlo nové!). Ke kvalitě příběhu se pak přidá napjatá atmosféra, která Prokletému rozhodně nechybí, pro mě zde významnou roli hráli také sympatičtí a na pohled ne nepříjemní herci (přiznávám, že některé postavy a rovněž jejich repliky byly chvílemi silně mimo, ale mně osobně celkový dojem výrazně nekazily) - a máme z toho slušné dílko.(20.5.2011)

• Streeper

Horory vážně nemám ráda, krváky mi nevadí, ale vážně nesnáším duchařiny a lekavé horory. V tomhle filmu jsem se lekla jen jednou. Což beru jako plus, ale když se na to podívám z druhé stránky, tak je to vlastně špatně. U hororu by se divák měl bát, měl by se lekat a měl by mít husí kůži, já jsem se lekla jen jednou a zbytek filmu jsem se nudila.(29.8.2014)

• Asmodin

Atmosféra táhnoucí se celým filmem je hodná hororového žánru: nevysvětlitelné zvuky, duchové, blázni, starý dům se skrytým tajemstvím, které čeká na odhalení. Bohužel nejvíc nás zklame asi celkové odhalení příběhu a nepochopitelná pointa scénaristů - spoiler: matka týrá vlastního syna a on ji na oplátku zabije, tím jsou si fifty fifty a všichni žijí šťastně ve smrti. Pro mě nejhorší závěr filmu, jaký kdo mohl vymyslet.(16.9.2015)

• - Režisér Tennyson Bardwell napsal scénář již v roce 1980. Natáčet se ale začalo až v roce 2005. (Terva)

• - Film byl kritizován za slabé napětí, špatný dialog a velkou podobu s horory ze 70. let. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru v roce 2008 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)