Externí recenze k filmu (10)

 • Blog.IDnes.cz (David Hanuš) ****

  "Technickému zpracování se nedá nic vytknout. Hudba je melodická (i když opakovaná), i kamera je taková jaká má být. Tvůrci se prostě víc věnovali věcem za kamerou než před kamerou." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) *****

  "Zo začiatku na vás film môže pôsobiť mätúco. Dormael sa s ním totiž veľmi dôkladne vyhral (nech to znie akokoľvek paradoxne). Poskladal ho z často na prvý pohľad nesúvisiacich obrazov a útržkov života hlavnej postavy. Postupne to však všetko dostane zmysel. Ak príjímete spôsob rozprávania príbehu,…" (více)

 • Cinemo.cz (Tomáš Kalčík) *****

  "Hlavní námětem je tedy rozhodování se ve stejných chvílích jinak, film v sobě nese i filozofický nádech v podobě otázek existence a skutečnosti. Každý si to může vyložit podle sebe, protože i to dělá filmy silnými." (více)

 • Houser.cz (Gabriela Kudelová) ****

  "Ačkoli Pan Nikdo připomíná spoustu slavných snímků, nepůsobí jako vykrádačka, neboť sám vytváří originální žánrový mix, který je zábavný i dojemný zároveň. Nutí nás bez dechu sledovat sérii obrazů a hledat kód, který je spojí dohromady. Žádný div, že zabodoval na festivalu v Benátkách, odkud si…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Pokud nemáte nezdravě vysoké nároky, může pro vás Nikdo být velmi zajímavou variací na romantiku, jež je navíc okořeněná nějakou tou filosofií, sci-fi motivem a pěkně propracovaným vizuálem. Jako takový funguje výborně a právě tady hledejte důvody vysokého hodnocení." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Manifestuje časový paradox představy celého života v jedné vteřině. Není to film jako jiné, které se v divákových vzpomínkách ztrácejí. U tohohle filmu se možná budete ztrácet, ale ve vzpomínkách zůstává." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "Jenže tyhle chvilkové radosti blednou, jakmile člověk kývne na výzvu filmu a začne mu věnovat své intelektuální i emocionální úsilí. Dá mu vlastně docela hodně. Ale dostane akorát nekonečné, opakující se pásmo okouzlujících, leč plytkých střípků, které prozrazují talent režiséra a scenáristy Jaca…" (více)

 • Rozhlas.cz (Vít Schmarc) **

  "Jistě, lze s uznáním hovořit o vynikající kameře Christophe Beaucarna, stylovém hudebním doprovodu, o tom, že film je moderně sestřihaný. To žel jen sotva zakryje fakt, že Pan Nikdo je v jádru zcela neupřímný. Jakmile přijmete jeho hru na volbu a začnete se pídit, kam vedou jednotlivé cesty,…" (více)

 • Topzine.cz (Katarína Straková) *****

  "Zkuste se zamyslet nad tím, co by bylo, kdybyste nikdy neexistovali. Vaše matka by pravděpodobně nemusela bojovat s vaší bouřlivou pubertou. Váš partner by nikdy nepotkal osudovou lásku. Váš zaměstnavatel by se musel spokojit pouze s průměrným pracovníkem, kterého přijal místo vás." (více)

 • 25fps.cz (Matěj Nytra) **

  "Jsem nucen sladit hodnocení s jedním z hesel ze závěru filmu a říct: jako při nevýhodě tahu v šachu (tzv. Zugzwang), kdy by pro hráče bylo nejvýhodnější nedělat nic, vybízí film k ignoraci sebe samého, aby tím pádem nemohl v žádném směru naštvat. Výhodnou volbou je nedívat se vůbec." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace