Vyhoď máti z vlaku

• USA Throw Momma from the Train (více)
Trailer

Owen a Larry mají něco společného, každý někoho nenávidí. Owen svou matku, která je ztělesněním zla. Nepříjemná, panovačná žena, která Owenovi řídí jeho život, ačkoliv je už dávno dospělý. Larry zas nenávidí svou bývalou ženu, která mu ukradla jeho román a teď na něm vydělává pořádné jmění. Tihle dva se znají z kurzů tvůrčího psaní, Larry ho vede a Owen je žák. Když se spolu baví o detektivkách, dojde k nedorozumění, žák si totiž myslí, že po něm učitel chce, aby zavraždil jeho matku. Vražda za vraždu, každý zabije tu druhou ženu, aby nebyl podezřelý. Proto je Larry dost vyděšený, když mu jeho žák telefonuje, že splnil svou část dohody a exmanželka je po smrti… (TV Prima)

Trailer

predators

Autoři to ještě nevěděli, ale vymysleli jednu ženskou, která nás bude za nějakých 13 let slušně bavit. Ano, mám namysli matku Wolowitze! Nebudu to zdlouhavě popisovat, zasvěcení vědí. Jenže v doprovodu DeVita a Billy Crystala byla vážně nazabití. Jinak nijak dobrá komedie s jednoduchou, ale potenciálně nevyužitou zápletkou. 35% ()

Martin741

Reziser Danny DeVitto natocil iba dva kvalitne filmy - Valka Roseovych a Vyhod Mati z vlaku. Potom uz sla kvalita jeho filmov v 90. rokoch dole vodou. Tuto ide o dobry pribeh, film nenudi, Anne Ramsey zahrala mrchu prvotriedne /asi ako kultova Bette Davis vo filme Co se vlastne stalo s Baby Jane? 1962/. Dialogy na urovnmi, take normalne, obcas sa zase vyhybaju normalnosti, ale ako nadpriemerna zabava : 70 % ()

Lacike

Komediálna variácia na známeho Hitchcocka je taká bezzubá. Nie je dostatočne vtipná a nechce prekročiť hranicu za ktorou by už postavy boli príliš zlé. Na to Danny DeVito našiel odvahu až neskôr vo Vojne Roseovcov. Ani ústredné duo príliš neexceluje. Billy Crystal je aspoň ako vždy sympaťák ale DeVitova postava je príliš divná. Takže celkovo skôr zaujímavý film na jedno pozretie ako nejaká osvedčená kvalita. 6/10. ()

kingik

Známý herec nevelkého vzrůstu Danny DeVito se rozhodl svoje "zběhnutí" k režii uplatnit především v žánru černé komedie. Film, který už podle názvu nebude pro žádnou mámu dobrou vizitkou, zvláště, když je její synáček nabádán, aby to s ní skoncoval vyhozením z vlaku, disponoval slibným námětem, ale DeVito jakoby se na filmu teprve učil a podle toho to vypadá. Jedna nudná pasáž střídá druhou, nevyrázný režijní rukopis nepřijde s ničím, co by diváka zaujalo a herecké obsazení není natolik silné, aby film na něm stavěl. Ptám se, kam se poděl proklamovaný černý humor? Zřejmě ho tvůrci omylem vyhodili z vlaku anebo ještě lépe z vlaku jim vypadl scénář a dál se točilo jen podle toho, co někomu ze štábu z něj uvízlo v paměti.Tak takhle na mě tenhle film působil. Výsledkem je splácaná poloamatérská improvizace a dost se divím, že následující další DeVitův režijní počin Válka Roseových byl tak precizní. 20% ()

Topco

„Odstrániť motív... Hitchcock.“. Alebo: ak máte motív, potrebujete alibi. Komediálna evokácia Cudzincov vo vlaku (1951). Nie je to vôbec prúser, naopak, prvé 2/3 to má sympatické výkony (kde sa dvaja bijú, tretia vyhráva) a príjemnú atmosféru, až neskôr sa dostavia fyzické gagy, ktoré trošku znižujú úroveň. Je to objektívne za 3*, ale ako fanúšik pôvodného Hitcha rád prihodím 1* navyše. ()

• Anne Ramsey si za tento film vyslúžila jedinú nomináciu na Oscara vo svojej hereckej kariére. (m.a.t.o.)
  • V maminom (Anne Ramsey) dome je niekoľko zarámovaných obrázkov vtákov, čo je pravdepodobne odkaz na film Vtáci (1963) a film Psycho (1960), v ktorom sú na stene Normana Batesa zarámovaní vtáci, čo je tiež odkaz na film Vtáci. (m.a.t.o.)
  • Pôvodne sa mal film skončiť tým, že Owen (DeVito) prezradí Larrymu (Crystal), že mama (Anne Ramsey) zomrela, keď sa udusila slaným orieškom. (m.a.t.o.)