Vyhoď máti z vlaku

• slovenský

Vyhoď mamu z vlaku

Komedie / Mysteriózní

USA, 1987, 88 min

Velmi zábavná komediální variace na klasické filmy noir (především Cizinci ve vlaku) v podání Billyho Crystala jako spisovatele, který nemůže psát, Dannyho DeVita jako jeho lehce retardovaného studenta, který naopak píše pořád, a Anne Ramsey jako jeho opravdu neuvěřitelně nesnesitelné matky. Nápaditá (i když nepříliš originální) zápletka, vtipné mezihry (scény z Larryho třídy), místy turbulentní akce, lehká erotika (Larryho přítelkyně se slabostí pro vláčky) a nevyhnutelně šťastný konec jsou ingredience příjemné a dobře zrežírované (Válka Roseových, kterou DeVito natočil o dva roky později, nespadla z nebe) podívané, která sice dějiny filmu nepřepíše, ale své poctivé tři hvězdičky si zaslouží.(18.11.2013)

• predators

Autoři to ještě nevěděli, ale vymysleli jednu ženskou, která nás bude za nějakých 13 let slušně bavit. Ano, mám namysli matku Wolowitze! Nebudu to zdlouhavě popisovat, zasvěcení vědí. Jenže v doprovodu DeVita a Billy Crystala byla vážně nazabití. Jinak nijak dobrá komedie s jednoduchou, ale potenciálně nevyužitou zápletkou. 35%(26.7.2011)

Poměrně netradiční komedie, která bohužel doplácí na prostý scénář a komornější zpracování, což svým skvělým výkonem nezachrání ani Danny DeVito, jenž je v této komedii opravdu neodolatelný a při pohledu na jeho máti se nedivím, že se ji chtěl zbavit, za což může zejména skvěle vybraná Anne Ramsey, která si svoji roli vážně užívala a bez ní by byl film daleko méně zábavný, jelikož Billy Crystal příliš přesvědčivý nebyl. Moje hodnocení 65%.(6.11.2015)

• Han22

Matka je skutečně na vraždu, tam bych neváhal ani minutu :-) Jinak docela průměr, DeVito i Crystal jsou docela zábavní, ale nic moc se tu neděje a nakonec se vlastně všechno vyřeší bez zabíjení, což mě dost zklamalo. A koukat se na Janewayovou z Voyageru při sexu... no fuj, za to hvězdička ještě dolů.(26.7.2009)

Reziser Danny DeVitto natocil iba dva kvalitne filmy - Valka Roseovych a Vyhod Mati z vlaku. Potom uz sla kvalita jeho filmov v 90. rokoch dole vodou. Tuto ide o dobry pribeh, film nenudi, Anne Ramsey zahrala mrchu prvotriedne /asi ako kultova Bette Davis vo filme Co se vlastne stalo s Baby Jane? 1962/. Dialogy na urovnmi, take normalne, obcas sa zase vyhybaju normalnosti, ale ako nadpriemerna zabava : 70 %(3.1.2017)