Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Owen a Larry mají něco společného, každý někoho nenávidí. Owen svou matku, která je ztělesněním zla. Nepříjemná, panovačná žena, která Owenovi řídí jeho život, ačkoliv je už dávno dospělý. Larry zas nenávidí svou bývalou ženu, která mu ukradla jeho román a teď na něm vydělává pořádné jmění. Tihle dva se znají z kurzů tvůrčího psaní, Larry ho vede a Owen je žák. Když se spolu baví o detektivkách, dojde k nedorozumění, žák si totiž myslí, že po něm učitel chce, aby zavraždil jeho matku. Vražda za vraždu, každý zabije tu druhou ženu, aby nebyl podezřelý. Proto je Larry dost vyděšený, když mu jeho žák telefonuje, že splnil svou část dohody a exmanželka je po smrti… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Recenze (28)

Topco 

všechny recenze uživatele

„Odstrániť motív... Hitchcock.“. Alebo: ak máte motív, potrebujete alibi. Komediálna evokácia Cudzincov vo vlaku (1951). Nie je to vôbec prúser, naopak, prvé 2/3 to má sympatické výkony (kde sa dvaja bijú, tretia vyhráva) a príjemnú atmosféru, až neskôr sa dostavia fyzické gagy, ktoré trošku znižujú úroveň. Je to objektívne za 3*, ale ako fanúšik pôvodného Hitcha rád prihodím 1* navyše. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Autoři to ještě nevěděli, ale vymysleli jednu ženskou, která nás bude za nějakých 13 let slušně bavit. Ano, mám namysli matku Wolowitze! Nebudu to zdlouhavě popisovat, zasvěcení vědí. Jenže v doprovodu DeVita a Billy Crystala byla vážně nazabití. Jinak nijak dobrá komedie s jednoduchou, ale potenciálně nevyužitou zápletkou. 35% ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Válku "Růží" miluji, ale jak vidno, šlo spíše o záležitost náhody nebo výjimečné vzedmutí všech tvůrčích sil, ke kterému dochází jednou, dvakrát za kariéru, protože tohle je DeVita plné, ale dobré to není ani náhodou. Ještě tak Anna Remseyová, to je super ježibaba (osobně ji mám nejradši jako mámu Fratelliovou v ROŠŤÁCÍCH), ovšem scénář stojí skoro úplně za starou belu, využívající možnosti černé komedie jen velmi chabě. 40% ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Danny DeVitto natocil iba dva kvalitne filmy - Valka Roseovych a Vyhod Mati z vlaku. Potom uz sla kvalita jeho filmov v 90. rokoch dole vodou. Tuto ide o dobry pribeh, film nenudi, Anne Ramsey zahrala mrchu prvotriedne /asi ako kultova Bette Davis vo filme Co se vlastne stalo s Baby Jane? 1962/. Dialogy na urovnmi, take normalne, obcas sa zase vyhybaju normalnosti, ale ako nadpriemerna zabava : 70 % ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Známý herec nevelkého vzrůstu Danny DeVito se rozhodl svoje "zběhnutí" k režii uplatnit především v žánru černé komedie. Film, který už podle názvu nebude pro žádnou mámu dobrou vizitkou, zvláště, když je její synáček nabádán, aby to s ní skoncoval vyhozením z vlaku, disponoval slibným námětem, ale DeVito jakoby se na filmu teprve učil a podle toho to vypadá. Jedna nudná pasáž střídá druhou, nevyrázný režijní rukopis nepřijde s ničím, co by diváka zaujalo a herecké obsazení není natolik silné, aby film na něm stavěl. Ptám se, kam se poděl proklamovaný černý humor? Zřejmě ho tvůrci omylem vyhodili z vlaku anebo ještě lépe z vlaku jim vypadl scénář a dál se točilo jen podle toho, co někomu ze štábu z něj uvízlo v paměti.Tak takhle na mě tenhle film působil. Výsledkem je splácaná poloamatérská improvizace a dost se divím, že následující další DeVitův režijní počin Válka Roseových byl tak precizní. 20% ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama