Vyhoď máti z vlaku

Vyhoď mamu z vlaku

Komedie / Mysteriózní

USA, 1987, 88 min

• predators

Autoři to ještě nevěděli, ale vymysleli jednu ženskou, která nás bude za nějakých 13 let slušně bavit. Ano, mám namysli matku Wolowitze! Nebudu to zdlouhavě popisovat, zasvěcení vědí. Jenže v doprovodu DeVita a Billy Crystala byla vážně nazabití. Jinak nijak dobrá komedie s jednoduchou, ale potenciálně nevyužitou zápletkou. 35%(26.7.2011)

Velmi zábavná komediální variace na klasické filmy noir (především Cizinci ve vlaku) v podání Billyho Crystala jako spisovatele, který nemůže psát, Dannyho DeVita jako jeho lehce retardovaného studenta, který naopak píše pořád, a Anne Ramsey jako jeho opravdu neuvěřitelně nesnesitelné matky. Nápaditá (i když nepříliš originální) zápletka, vtipné mezihry (scény z Larryho třídy), místy turbulentní akce, lehká erotika (Larryho přítelkyně se slabostí pro vláčky) a nevyhnutelně šťastný konec jsou ingredience příjemné a dobře zrežírované (Válka Roseových, kterou DeVito natočil o dva roky později, nespadla z nebe) podívané, která sice dějiny filmu nepřepíše, ale své poctivé tři hvězdičky si zaslouží.(18.11.2013)

• Han22

Matka je skutečně na vraždu, tam bych neváhal ani minutu :-) Jinak docela průměr, DeVito i Crystal jsou docela zábavní, ale nic moc se tu neděje a nakonec se vlastně všechno vyřeší bez zabíjení, což mě dost zklamalo. A koukat se na Janewayovou z Voyageru při sexu... no fuj, za to hvězdička ještě dolů.(26.7.2009)

• ponomarie

Já nedávám cedulku 'odpad!' jentak nadarmo.. Tohle byl podle mě (vy, komuž se to líbilo to prosím dál nečtěte, nebude se vám to líbit, sorry) naprosto stupidní mozek vymejvající něco, co se ani pořádně nedá nazvat filmem.. Já vám nedokážu vylíčit, co se ve mě teď děje, naprosto mě to zbavilo chuti do života a cejtim se teď o pár let starší a spustlejší.. Nepřehánim.(23.2.2012)

• kingik

Známý herec nevelkého vzrůstu Danny DeVito se rozhodl svoje "zběhnutí" k režii uplatnit především v žánru černé komedie. Film, který už podle názvu nebude pro žádnou mámu dobrou vizitkou, zvláště, když je její synáček nabádán, aby to s ní skoncoval vyhozením z vlaku, disponoval slibným námětem, ale DeVito jakoby se na filmu teprve učil a podle toho to vypadá. Jedna nudná pasáž střídá druhou, nevyrázný režijní rukopis nepřijde s ničím, co by diváka zaujalo a herecké obsazení není natolik silné, aby film na něm stavěl. Ptám se, kam se poděl proklamovaný černý humor? Zřejmě ho tvůrci omylem vyhodili z vlaku anebo ještě lépe z vlaku jim vypadl scénář a dál se točilo jen podle toho, co někomu ze štábu z něj uvízlo v paměti.Tak takhle na mě tenhle film působil. Výsledkem je splácaná poloamatérská improvizace a dost se divím, že následující další DeVitův režijní počin Válka Roseových byl tak precizní. 20%(5.6.2012)