Láska a tanec

Láska a tanec

Drama / Romantický

USA, 2009, 95 min

• Tommassi3

"Jediný místo, kde mám moc nad svou hloupostí, je taneční parket.." ;) Myslím, že není třeba tuhle repliku parafrázovat ani směrem k tomuhle kousku kanadského mistra teenagerovských filmových hyper(ch)canců Roberta Iscovea, ani směrem celého tohoto bizarního žánru, který by se dal snadno definovat jako lobotomizovaná romance, kde ke spokojenosti cílové divácké skupiny postačí pár vysvalených a vysolárkovaných latentních homosexuálů typu Justina Biebera a průměrné choreo.. Co taky jiného čekat, když předem víte, že se bude tančit, krasobruslit nebo provozovat jiné podobné zvrhlosti..;) Iscove jako rutinér nicméně nemůže urazit, stejně jako Billy Zane ve své tisící variaci na padoucha či pana AntiBožského, kam dnes s naprostou samozřejmostí už řadíme i workoholiky.. Když Amy Smart znovu vypadá tak rozkošně a je to celé tak příjemně odlehčené, není co řešit.. A snad si i nakonec pár diváků vyhraje s myšlenkou přihlásit se do tanečních..;)(28.1.2015)

Taková průměrná komedie, kdy se všechno točí jenom okolo tance, ději jako takovému nelze nic moc vytknout, ale do filmu bych zařadila více neparketních scén, jinak film působí docela lehkým, nenáročným a poklidným dojmem, lze předpovídat některé situace a líbí se mi hlavně to, že vyjdou jako vítězové, ale zcela v něčem jiném, než je tanec. Tenhle film bych doporučila lidem, kteří mají rádi šťastné konce, tanec a chtějí příjemně zaplnit volnou chvilku.(6.1.2015)

• Ceberus

Hříšný tanec zas a znovu. A ani tentokrát mě to příliš nenadchlo. Jako fanoušek akčních blockbusterů nejsem zrovna fanda filmů s tuctovými romancemi - ty můžu sledovat v reálném životě, na to nepotřebuji televizi. Vizáž Amy Smart netřeba komentovat, nějaké brýle to nemůžou zkazit. :-) Dále Billy Zane parchanty prostě umí. A nakonec Malloy... roli by odehrál v podstatě kdokoli. Jakožto neslyšící na jedno ucho jsem pochopitelně hlavnímu hrdinovi fandil, ale nemyslím si, že by hrdinův handicap z filmu dělal něco zvlášť výjimečného. Koneckonců mohou si podat ruce se seriálovou agentkou FBI Sue Thomasovou(12.6.2013)

• Jeremiah

Mám rád filmy z tanečního prostředí. Tento film mě však dosti zklamal. Chybí mu atmosféra a hlavnímu hrdinovy / Jack / jsem jeho taneční projev a prožitek neuvěřil. Takže jediné pozitivní na tomto filmu je A.Smart. Základní otázka, která se zde řeší je, zda peníze a úspěšná kariéra jednoho z partnerů stojí za to, aby se ten druh vzdal svého snu. Můj názor je, že pokud člověk dělá něco, co ho naplňuje a motivuje, potom by se toho neměl vzdávat, protože později bude nešťastný a bude toho celý život litovat.(16.11.2010)

• IceQueen

Trošku poopravím "oficiálny text distribútora", ten životom znudený učiteľ angličtiny je Jessica (žena) a spomínaná okúzľujúca tanečnica je zase Jake - nie Jack (muž). Ale to len tak na okraj. Príbeh je veľmi jednoduchý a určite sa nenatrápite pri odhadovaní, ako by to asi celé mohlo dopadnúť. Ešte asi stojí za zmienku, že on je nepočujúci a ona zasnúbená.(22.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Albuguergue a Philadelphia. (Terva)