Phineas & Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (více)

Série(4) / Epizody(222)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiální text distributora)

peta.golias

„Nejste trochu malí na to, abyste stavěli závodní dráhu pro monstertrucky?“ „Jo, jo to jsme.“ „Agente Pé, ten němec Dutošvarc zase něco zkouší, jděte a zarazte ho.“ „Tak jóó kluci, vezmeme to hezky vod podlahy!“ „Néé, udělá to díru taky do podlahy! Co? Hendlovi hoši?“ Tak přesně o tom to je. Tenhle seriál je to nejlepší a skoro jediné dobré, co můžete na Disney Channelu vidět. Vynikající němec Dutošvarc, Major Monogram, Stážista Karel, Bufford von Storm a vlastně jakákoli postava. Chytlavé písničky „Já rytmus nemám“, „Želatinová příšera“ a vlastně všechny další. Když k tomu přidáte napřekonatelný český dabing. Hlavně teda Jan Maxián (Zasloužil by si za to pomník). Vynikající. ()

parazit

Na tento seriál jsem narazila díky synovi úplně náhodou na Déčku, kdy každý den jede po večerníčku jedna pohádka za druhou - mezi nimi právě Phineas a Ferb. Byla jsem mile překvapená, je to originální, vtipné, nakonec jsem se přistihla, že na to koukám s větší pozorností rozhodně víc než syn :D Miluji, jak Candy balí Jeremyho a jak neustále praská na bráchy a jak jí to nikdy nevyjde :)) ()

JesterKruger

O tomhle seriálu vím pěkně dlouho, a vím, že má vybudovaný kultovní status. Upřímně ale nechápu proč. Úplně normální seriál. Otázkou je, jestli je tento seriál takto nadhodnocen dospělými kritiky, a nebo dětmi. Já jsem tenhle seriál viděl už před pubertou. Ale nikdy mé oči s výjimkou pár epizod nepřitáhl na tolik, že bych se na tento seriál měl dívat pokaždé co hraje. No, a jako dospělé osobě mi už příjde hotový nesmysl se na něco takového dívat. Asi je samozřejmě očividné, že na animáky z minulosti to nemá. Kde je Looney Tunes? Kde jsou staré animáky Walta Disneyho? Tenhle seriál na ně rozhodně nemá. I přesto všechno ale nemůžu tvrdit, že je seriál natočen špatně. Jen to prostě není ono. Chápe te. ()

Rimmon11

Když jsem náhodou narazil na Jetixu (nyní na Disney Channel) na tuhle animovanou srandičku, myslel jsem si, že to je další kravina od tvůrců, jak zaújmout mladé diváky. Po pár minutách dívání se mě to ovšem neskutečně chytlo a ať už je to ptakopysk Perry a jeho stereotypní (ovšem zábavné) boje s doktorem Tutošvarzem, různé moderní odkazy (což mě u "pohádky" tohoto žánru velice překvapilo) a nebo na Ferba, který za celý seriál promluví jednu mírně "inteligentní" větu a vždy kamený výraz. Nejlepší na tom všem jsou ovšem ty nápady. Ikdyž me sklamalo, že další serie trošku pokulhávají. ()

Terman

C'mmon, Phinease a Ferba si přece musí zamilovat každá alespoň trochu kreativní a vynalézavá duše s ironií sobě vlastní. O písničkách s vlezlými melodiemi ani nemluvě :) ()

Gabushe

"...Tak pojďte s námi Phinieas a Ferb vás ke svým kouskům zvou. A kde je Perry?!" Seriál je takové odreagování od okoního světa. Obří robotický pes, velká horská dráha a lyžovací středisko z obyčejného pramínku vody. Toto všechno má jednu chybu, na konci není upozornění toto doma nezkoušejte. :-) No a ještě mě zajímá kdy už konečně pujdou do školy. ()

Mahalo odpad!

Nic nedává smysl a nic na tom není vtipné, podle věcí co tak rychle seženou by museli být multi-miliardáři, díly se jenom opakují a každý díl začne a skončí stejně, kdyby se z nějakého dílu vyškrtlo vše co je tam opakované tak díl trvá 20 vteřin, nic není nové, nechápu jak tohle může mít 71%. ()

Majrek

Seriálu se rozhodně nedá upřít originalita a nápaditost, připadá mi však, že autoři se snaží pobavit diváky za každou cenu a výsledkem je změť ulítlých a uřvaných scén v závratně rychlém tempu. Příběhům poněkud chybí děj a veškerý efekt je stavěn na grotesknosti. Není to špatné, děti a zjevně i dospělí se občas zasmějí, ale víc se od toho očekávat nedá... Není to tak nějak můj šálek kávy... ()

Potjoc

Kdysi před léty jsem to poprvé uviděl - a velmi mě to vytočilo, že jak můžou pod jménem Disney dávat takové výrazně odlišné pořady a ještě to pomalu převalcovává Mickeyho Mouse. Takže jsem dal odpad až do dnešní doby. Nedávno jsem se na to začal koukat jen a jedině kvůli tomu, abych se nedíval na reklamy před Krimi zprávy, co v tuto dobu zrovna běží. A... motiv je zajímavý, dějově je to aspoň trošku vtipné, i když je ta šablona pořád stejná. Ale to podání! To je takové hodně pomalé, nezáživné, hodně zpívající, což se mi trochu nelíbí. A té Candy je mi už líto, protože pořád jí nevyjde ukázat řádění kluků Phinease a Ferba. Ale dá se na ten seriál se koukat. I když po většinu dalšího dne na to téměř zapomenu, jakoby to nebylo záživné. Je to hodně pořád okatě dokolečka o tom samém, víc než v jiných filmem s jedním tématem. Ale na druhou stranu, jsem to sledovat také proto, že jsem čekal, až to budou překrucovat to opakování. A to je jediné dobré na Phineasi a Ferbovi. ()