Tlustá jako já (TV film)

Eric Fraser

Kostýmy:

Martha Curry
  • hous.enka

Lehce podprumernej film o holce, ktera se pokousi nahlednout do sveta "za zrcadlem". Tentokrat je to zrcadlo, ktere skryva tluste lidi. Napad s natocenim dokumentu je dobry, ale, jak zaznelo ve filmu, ten konec proste chybi (a strhavam za jeho absenci jednu hvezdu). Najednou prijde zlom a na scenu prichazeji emocionalni vylevy vsech hrdinu. A to je skoda. Film neprekvapi, nevyzaduje zadne hlubsi soustredeni. Trochu mi to pripomina ceskoslovenske filmy z 80. let. Takze proc ne :)(23.7.2011)

• Naslund

Příběh o holce, která odhaluje, že hubení lidé na středních školách nemají rádi ty tlustější. V podstatě by to bylo dobré, kdyby to něco řeklo a ne se jen omezovalo na toto velkolepé poznání. Příběh alespoň pro mě byl tak nezajímavej, že jsem se zamýšlel hlavně nad tím, co by to mohlo chtít říct, a to je právě kámen úrazu. Možností, jak to rozpitvat, muselo být opravdu hodně. Mohl se kritizovat styl života, rozebírat důvody nenávisti, naznačovat cestu, jak zbourat tyto předsudky, ale ono nic. Jen jeden okrajovej případ z pohledu hlavní hrdinky. Zajímavé je, že ve filmu připadá jedna obézní holka asi na 40 těch, co by mohlo jít do reklam na dietní přípravky. Rád bych viděl jedinou americkou školu, kde jsou obézní holky v menšině.(1.7.2010)

• Likan7

Zrůdný mišmaš Agenta v sukni s různými sociálními dramaty, kterých vzniká 100 ročně a nemají vůbec nic navíc, žádnou myšlenku, která by diváka překvapila, nebo nad kterou by se mohl alespoň zamyslet. Že jsou lidé s nadváhou na pokraji společnosti? Možná občas, ale tady to je šíleně přitažený za vlasy, že by si jeden myslel, že Američani jsou naprostý kreténi (jo pardon, jen ti na středních školách). Nevěřím, že realita je alespoň částečně podobná té, která je nám tady předkládána. To by každý čtvrtý středoškolák musel spáchat sebevraždu protože --> 1.) mu kradou čepice a boty, 2.) nemá vůbec žádné kamarády, 3.) ho sere, že je tlustý ale pizzové pondělí si neodpustí, 4.) pokud omylem zavítá na párty, je to podobný jako když v první světové na Vás pouští iperit, totální peklo a horor. Tahle "komedie" se sice hlavně ve druhý půli snaží tvářit dramaticky a snažit se, aby se Vám rozsvítilo, ale v reálu to je jen ta "komedie", která není většinou ani moc vtipná.(9.6.2017)

• Olík

Proč si to nepřiznat, i já spadám do ranku těch, jenž „norbitovsky“ upravenou středoškolskou oblíbenkyni nezhlédly kvůli jejímu morálnímu poslání, ale z prostšího důvodu, kterým byla Kaley Cuoco. Po závěrečných titulcích jsem bohužel spadl i do množiny těch, kteří toho ještě teď litují. Ačkoliv má Tlustá jako já na ČSFD v kolonce žánr uvedeno drama, jde podle mne o středoškolskou komedii a jako takové ji chybí snad úplně všechno, co dělá žánrově spřízněné snímky alespoň trochu snesitelnými. Především nadhled a trochu té teenagerské lehkovážnosti by film potřeboval jako naše republika slušné politiky. Kaley může děkovat bohu za šanci, která se jí naskytla v seriálech Čarodějky a Teorie velkého třesku, protože tudy cesta na výsluní určitě nevede.(14.3.2012)

• Phobia

Jsi zakomplexovaná tlustoprdka a od tohoto filmu očekáváš, že ti změní život, zbaví tě mindráků, udělá tě štíhlou, krásnou, žádoucí a oblíbenou? Asi tě to zklame, ale "Tlustá jako já" objevila Ameriku: obézní lidi jsou taky lidi a nemá se soudit podle vzhledu... ovšem lepší je být štíhlá! Plytká komedie pro puberťáky ti čtvrt tuny neubere, nejspíš ani čtvrt deka, protože se u toho divák nenachechtá, maximálně pousměje. Takže, otylko, je jediný způsob, jak nebýt opovrhovaným, špekatým mastodontem: hýbat se a nežrat! A stejně je to nespravedlnost, že tučná, nezdravá jídla chutnají podstatně lépe, než ty otruby co žerou vnadné anorektičky! Proč mám chroustat hnusný pórek, když se čokoláda tak úžasně sladce rozplývá na jazyku?! Mimochodem, film mi dělal kulisu při vaření - vylezla mi z toho dietní, nedokořeněná srajda! 41%(1.8.2011)

• - Poté, co Alyson (Kaley Cuoco) odchází od skříňky, v ruce svírá zámek. V následující scéně odchází a ukazuje rukou, která je však prázdná. (LucyD)