Tlustá jako já (TV film)

Eric Fraser

Kostýmy:

Martha Curry
  • hellstruck

Ukázkový televizní film. Laciný vzhled,laciná hudba,laciný příběh (samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle,ale..) Řekla bych, že musím ocenit snahu o pěkné poselství, ale co tím chtěl vlastně básník říci? "Neodsuzujte lidi podle toho, jak vypadají" anebo "Tlustí by neměli tak žrát"? Obojí se tak trochu vzájemně vylučuje. Navíc si tak trochu film sám podráží nohy tím, že se nám snaží vnutit skutečnost, že všichni hubení nesnáší tlusté (to zas urazilo mě:) )"Realita" v tomto filmu byla navíc nesmírně přemrštěná, přestože vím moc dobře, jak umí být lidé netolerantní a zlomyslní. Kaley Cuoco je asi dobrá jen v TBBT anebo ještě neměla šanci se pořádně předvést, těžko říct. Každopádně přesto, že její postavu Penny mám snad z celého seriálu nejraději, tady byla na facku.(30.10.2012)

• Phobia

Jsi zakomplexovaná tlustoprdka a od tohoto filmu očekáváš, že ti změní život, zbaví tě mindráků, udělá tě štíhlou, krásnou, žádoucí a oblíbenou? Asi tě to zklame, ale "Tlustá jako já" objevila Ameriku: obézní lidi jsou taky lidi a nemá se soudit podle vzhledu... ovšem lepší je být štíhlá! Plytká komedie pro puberťáky ti čtvrt tuny neubere, nejspíš ani čtvrt deka, protože se u toho divák nenachechtá, maximálně pousměje. Takže, otylko, je jediný způsob, jak nebýt opovrhovaným, špekatým mastodontem: hýbat se a nežrat! A stejně je to nespravedlnost, že tučná, nezdravá jídla chutnají podstatně lépe, než ty otruby co žerou vnadné anorektičky! Proč mám chroustat hnusný pórek, když se čokoláda tak úžasně sladce rozplývá na jazyku?! Mimochodem, film mi dělal kulisu při vaření - vylezla mi z toho dietní, nedokořeněná srajda! 41%(1.8.2011)

• Likan7

Zrůdný mišmaš Agenta v sukni s různými sociálními dramaty, kterých vzniká 100 ročně a nemají vůbec nic navíc, žádnou myšlenku, která by diváka překvapila, nebo nad kterou by se mohl alespoň zamyslet. Že jsou lidé s nadváhou na pokraji společnosti? Možná občas, ale tady to je šíleně přitažený za vlasy, že by si jeden myslel, že Američani jsou naprostý kreténi (jo pardon, jen ti na středních školách). Nevěřím, že realita je alespoň částečně podobná té, která je nám tady předkládána. To by každý čtvrtý středoškolák musel spáchat sebevraždu protože --> 1.) mu kradou čepice a boty, 2.) nemá vůbec žádné kamarády, 3.) ho sere, že je tlustý ale pizzové pondělí si neodpustí, 4.) pokud omylem zavítá na párty, je to podobný jako když v první světové na Vás pouští iperit, totální peklo a horor. Tahle "komedie" se sice hlavně ve druhý půli snaží tvářit dramaticky a snažit se, aby se Vám rozsvítilo, ale v reálu to je jen ta "komedie", která není většinou ani moc vtipná.(9.6.2017)

• Naslund

Příběh o holce, která odhaluje, že hubení lidé na středních školách nemají rádi ty tlustější. V podstatě by to bylo dobré, kdyby to něco řeklo a ne se jen omezovalo na toto velkolepé poznání. Příběh alespoň pro mě byl tak nezajímavej, že jsem se zamýšlel hlavně nad tím, co by to mohlo chtít říct, a to je právě kámen úrazu. Možností, jak to rozpitvat, muselo být opravdu hodně. Mohl se kritizovat styl života, rozebírat důvody nenávisti, naznačovat cestu, jak zbourat tyto předsudky, ale ono nic. Jen jeden okrajovej případ z pohledu hlavní hrdinky. Zajímavé je, že ve filmu připadá jedna obézní holka asi na 40 těch, co by mohlo jít do reklam na dietní přípravky. Rád bych viděl jedinou americkou školu, kde jsou obézní holky v menšině.(1.7.2010)

• WANDRWALL

Film byl údajně natočený pro odstraňování komplexů lidí se silnější postavou. Lidi mají stále více lenosti v těle, takže se stále méně pohybují a lenost v těle nahrazují přísunem jídla to těla a obalováním mysle, která pak je podobně lenivá jako tělo a nechce se jí už ani vstávat z postele, aby se náhodou nezbavila lenosti těla, čím by přišla o svoji tučnost.(25.9.2010)

• - Poté, co Alyson (Kaley Cuoco) odchází od skříňky, v ruce svírá zámek. V následující scéně odchází a ukazuje rukou, která je však prázdná. (LucyD)