Tlustá jako já (TV film)

Eric Fraser

Kostýmy:

Martha Curry
  • Likan7

Zrůdný mišmaš Agenta v sukni s různými sociálními dramaty, kterých vzniká 100 ročně a nemají vůbec nic navíc, žádnou myšlenku, která by diváka překvapila, nebo nad kterou by se mohl alespoň zamyslet. Že jsou lidé s nadváhou na pokraji společnosti? Možná občas, ale tady to je šíleně přitažený za vlasy, že by si jeden myslel, že Američani jsou naprostý kreténi (jo pardon, jen ti na středních školách). Nevěřím, že realita je alespoň částečně podobná té, která je nám tady předkládána. To by každý čtvrtý středoškolák musel spáchat sebevraždu protože --> 1.) mu kradou čepice a boty, 2.) nemá vůbec žádné kamarády, 3.) ho sere, že je tlustý ale pizzové pondělí si neodpustí, 4.) pokud omylem zavítá na párty, je to podobný jako když v první světové na Vás pouští iperit, totální peklo a horor. Tahle "komedie" se sice hlavně ve druhý půli snaží tvářit dramaticky a snažit se, aby se Vám rozsvítilo, ale v reálu to je jen ta "komedie", která není většinou ani moc vtipná.(9.6.2017)

• hazaba

No, dokoukala jsem to do konce, i když jsem si celou dobu říkala, co vlastně chce film sdělit - a to je přesně ta otázka, kterou si kladou obe holky točící studentský film. Bohužel ani ony ani já jsme odpověď nenašly. Není to úplně ztracený film, námět je docela zajímavý - proč se lidé chovají k tlustým špatně, ale provedení je prostě ubohé.(31.3.2017)

• Phobia

Jsi zakomplexovaná tlustoprdka a od tohoto filmu očekáváš, že ti změní život, zbaví tě mindráků, udělá tě štíhlou, krásnou, žádoucí a oblíbenou? Asi tě to zklame, ale "Tlustá jako já" objevila Ameriku: obézní lidi jsou taky lidi a nemá se soudit podle vzhledu... ovšem lepší je být štíhlá! Plytká komedie pro puberťáky ti čtvrt tuny neubere, nejspíš ani čtvrt deka, protože se u toho divák nenachechtá, maximálně pousměje. Takže, otylko, je jediný způsob, jak nebýt opovrhovaným, špekatým mastodontem: hýbat se a nežrat! A stejně je to nespravedlnost, že tučná, nezdravá jídla chutnají podstatně lépe, než ty otruby co žerou vnadné anorektičky! Proč mám chroustat hnusný pórek, když se čokoláda tak úžasně sladce rozplývá na jazyku?! Mimochodem, film mi dělal kulisu při vaření - vylezla mi z toho dietní, nedokořeněná srajda! 41%(1.8.2011)

• uiu

Bylo sobotní dopoledne a s přítelem jsme se strašně nudili. Do vyhledávače Youtube jsme napsali cz dabing a čekali, co na nás vypadne. "Tlustá jako já" - název, co nás rozesmál a že tam hraje Penny z The Big Bang Theory. Jdem do toho! Už během pár minut jsem věděla, že to je naprostá blbost zaměřená na pubertální publikum, která se chce věnovat klasickému klišé - jak se hubení chovají k tlustým. Hlavní hrdinka, oblíbená hubená sportovkyně si zlomí nohu, takže nemá nárok na stipendium díky sportu. Rozhodne se vyhrát filmovou soutěž a získat tedy stipendium takto. Jelikož se její bratr každý den vrací ze školy a stěžuje si, že ho šikanují, protože je tlustý, rozhodne se obléct si tlustý oblek - asi jako Agent v sukni - a natáčet reakce spolužáků na tlustou holku. Už během prvního dne zjistí, že jako tlustá si nemůže najít kamarády, lidi se na ni divně dívají a posmívají se. Nakonec si najde tlustou kamarádku, které samozřejmě zlomí srdce, že veskutečnosti tlustá není a jen to hrála. Taky jsem bývala to tlusté dítě na základce, kterému se každý posmíval, takže jsem se v pár věcech viděla, ale naštěstí "in real life" až dospějete, tak se zbavíte všech těhle pubertálních šikanátorů a takové filmy ve vás jen vzbudí úsměvnou nostalgii, že vážně ještě existují lidi, kteří druhé hodnotí podle toho, že jsou tlustí. Film ale celkem dost hraje i na strunu rodinného dramatu - matka hlavní hrdinky málem umřela na obezitu, hlavní hrdinka ji za to nenávidí, protože peníze na její vysokou školu šli do ošetřování její matky, spolužáci se jí smáli, že má tlustou mámu. Asi by mě to víc bavilo na tuhle strunu než na to nucené teenage objevování, že se nemáme hodnotit podle vzhledu, ale podle povahy.(12.3.2019)

• WANDRWALL

Film byl údajně natočený pro odstraňování komplexů lidí se silnější postavou. Lidi mají stále více lenosti v těle, takže se stále méně pohybují a lenost v těle nahrazují přísunem jídla to těla a obalováním mysle, která pak je podobně lenivá jako tělo a nechce se jí už ani vstávat z postele, aby se náhodou nezbavila lenosti těla, čím by přišla o svoji tučnost.(25.9.2010)

• - Poté, co Alyson (Kaley Cuoco) odchází od skříňky, v ruce svírá zámek. V následující scéně odchází a ukazuje rukou, která je však prázdná. (LucyD)