Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletá Alyson má spoustu přátel, pohledného ctitele Michaela a na střední škole patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším dívkám. Je posedlá péčí o figuru, a kdyby snad měla nutkání polevit, má před očima varovný příklad v podobě korpulentní matky a obézního mladšího bratra Adama. Sport je pro Alison nejen prostředkem k udržení postavy, ale také vstupenkou na vysněnou vysokou školu. Jako jedna z nejlepších hráček baseballového týmu má totiž šanci získat sportovní stipendium. Během zápasu, kterému přihlíží zástupce univerzity, ji však zraní spoluhráčka. Čeká ji dlouhá rekonvalescence a sen o stipendiu se rozplyne. Pro ambiciózní Alyson je to těžká rána, ale pak najde leták s informací o soutěži, jejíž vítěz, autor nejlepšího dokumentárního filmu, získá odměnu tak vysokou, že by vyřešila její starosti s financováním vysoké školy. Přesvědčená, že matka i bratr zneužívají svou nadváhu jako výmluvu pro životní nezdary, rozhodne se proniknout se skrytou kamerou do světa obézních. S pomocí sympatického souseda se změní v tlouštíka a vydá se do sousední letní školy. Brzy se stane terčem nevybíravých žertů, nikdo nevidí její přednosti, jen její nadváhu. Přesto se časem spřátelí s obézní Ramonou a pohledným Georgem a sbírá materiál pro svůj film. Jednoho dne je však odhalena její maska a zahanbená Alyson uteče. Záleží jí na přátelství Ramony a George a chce znovu získat jejich důvěru. Jenže to není vůbec snadné. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

uiu 

všechny recenze uživatele

Bylo sobotní dopoledne a s přítelem jsme se strašně nudili. Do vyhledávače Youtube jsme napsali cz dabing a čekali, co na nás vypadne. "Tlustá jako já" - název, co nás rozesmál a že tam hraje Penny z The Big Bang Theory. Jdem do toho! Už během pár minut jsem věděla, že to je naprostá blbost zaměřená na pubertální publikum, která se chce věnovat klasickému klišé - jak se hubení chovají k tlustým. Hlavní hrdinka, oblíbená hubená sportovkyně si zlomí nohu, takže nemá nárok na stipendium díky sportu. Rozhodne se vyhrát filmovou soutěž a získat tedy stipendium takto. Jelikož se její bratr každý den vrací ze školy a stěžuje si, že ho šikanují, protože je tlustý, rozhodne se obléct si tlustý oblek - asi jako Agent v sukni - a natáčet reakce spolužáků na tlustou holku. Už během prvního dne zjistí, že jako tlustá si nemůže najít kamarády, lidi se na ni divně dívají a posmívají se. Nakonec si najde tlustou kamarádku, které samozřejmě zlomí srdce, že veskutečnosti tlustá není a jen to hrála. Taky jsem bývala to tlusté dítě na základce, kterému se každý posmíval, takže jsem se v pár věcech viděla, ale naštěstí "in real life" až dospějete, tak se zbavíte všech těhle pubertálních šikanátorů a takové filmy ve vás jen vzbudí úsměvnou nostalgii, že vážně ještě existují lidi, kteří druhé hodnotí podle toho, že jsou tlustí. Film ale celkem dost hraje i na strunu rodinného dramatu - matka hlavní hrdinky málem umřela na obezitu, hlavní hrdinka ji za to nenávidí, protože peníze na její vysokou školu šli do ošetřování její matky, spolužáci se jí smáli, že má tlustou mámu. Asi by mě to víc bavilo na tuhle strunu než na to nucené teenage objevování, že se nemáme hodnotit podle vzhledu, ale podle povahy. ()

AndreyCSFD 

všechny recenze uživatele

Nestandardně pojatá a mírně krutě realistická sonda do života tlouštíků. Sportovkyně Allyson se v rámci školního projektu převleče za tlustou dívku, nastoupí do letní školy a zkoumá, jak se k ní chová okolí. Přes počáteční nadšení a názor, že přece záleží na člověku a nikoli na vzhledu, jí pomalu projekt přeroste přes hlavu a v závěru zjistí, že nikoli nitro člověka, ale jeho výzor předurčuje reakce a chování okolí a pokud bude tlustá, nikdo se k ní hezky chovat nebude. Ally je znechucená světem, do kterého donedávna patřila, a svůj projekt začne brát jako manifest pro nápravu. Snímek je standardní kvality filmů pro teenagery - trefné postřehy Ally se střídají se slabšími dialogy a v některých momentech občas kolísá tempo (zvláště u rozprav Ally s přítelem). I přesto je tenhle film jiný než ostatní, a to tím, že konečně říká pravdu. ()

Reklama

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Film byl údajně natočený pro odstraňování komplexů lidí se silnější postavou. Lidi mají stále více lenosti v těle, takže se stále méně pohybují a lenost v těle nahrazují přísunem jídla to těla a obalováním mysle, která pak je podobně lenivá jako tělo a nechce se jí už ani vstávat z postele, aby se náhodou nezbavila lenosti těla, čím by přišla o svoji tučnost. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Ukázkový televizní film. Laciný vzhled,laciná hudba,laciný příběh (samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle,ale..) Řekla bych, že musím ocenit snahu o pěkné poselství, ale co tím chtěl vlastně básník říci? "Neodsuzujte lidi podle toho, jak vypadají" anebo "Tlustí by neměli tak žrát"? Obojí se tak trochu vzájemně vylučuje. Navíc si tak trochu film sám podráží nohy tím, že se nám snaží vnutit skutečnost, že všichni hubení nesnáší tlusté (to zas urazilo mě:) )"Realita" v tomto filmu byla navíc nesmírně přemrštěná, přestože vím moc dobře, jak umí být lidé netolerantní a zlomyslní. Kaley Cuoco je asi dobrá jen v TBBT anebo ještě neměla šanci se pořádně předvést, těžko říct. Každopádně přesto, že její postavu Penny mám snad z celého seriálu nejraději, tady byla na facku. ()

hazaba 

všechny recenze uživatele

No, dokoukala jsem to do konce, i když jsem si celou dobu říkala, co vlastně chce film sdělit - a to je přesně ta otázka, kterou si kladou obe holky točící studentský film. Bohužel ani ony ani já jsme odpověď nenašly. Není to úplně ztracený film, námět je docela zajímavý - proč se lidé chovají k tlustým špatně, ale provedení je prostě ubohé. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Poté, co Alyson (Kaley Cuoco) odchází od skříňky, v ruce svírá zámek. V následující scéně odchází a ukazuje rukou, která je však prázdná. (LucyD)

Reklama

Reklama