Tlustá jako já (TV film)

Eric Fraser

Kostýmy:

Martha Curry
  • hellstruck

Ukázkový televizní film. Laciný vzhled,laciná hudba,laciný příběh (samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle,ale..) Řekla bych, že musím ocenit snahu o pěkné poselství, ale co tím chtěl vlastně básník říci? "Neodsuzujte lidi podle toho, jak vypadají" anebo "Tlustí by neměli tak žrát"? Obojí se tak trochu vzájemně vylučuje. Navíc si tak trochu film sám podráží nohy tím, že se nám snaží vnutit skutečnost, že všichni hubení nesnáší tlusté (to zas urazilo mě:) )"Realita" v tomto filmu byla navíc nesmírně přemrštěná, přestože vím moc dobře, jak umí být lidé netolerantní a zlomyslní. Kaley Cuoco je asi dobrá jen v TBBT anebo ještě neměla šanci se pořádně předvést, těžko říct. Každopádně přesto, že její postavu Penny mám snad z celého seriálu nejraději, tady byla na facku.(30.10.2012)

Nestandardně pojatá a mírně krutě realistická sonda do života tlouštíků. Sportovkyně Allyson se v rámci školního projektu převleče za tlustou dívku, nastoupí do letní školy a zkoumá, jak se k ní chová okolí. Přes počáteční nadšení a názor, že přece záleží na člověku a nikoli na vzhledu, jí pomalu projekt přeroste přes hlavu a v závěru zjistí, že nikoli nitro člověka, ale jeho výzor předurčuje reakce a chování okolí a pokud bude tlustá, nikdo se k ní hezky chovat nebude. Ally je znechucená světem, do kterého donedávna patřila, a svůj projekt začne brát jako manifest pro nápravu. Snímek je standardní kvality filmů pro teenagery - trefné postřehy Ally se střídají se slabšími dialogy a v některých momentech občas kolísá tempo (zvláště u rozprav Ally s přítelem). I přesto je tenhle film jiný než ostatní, a to tím, že konečně říká pravdu.(6.8.2011)

• Olík

Proč si to nepřiznat, i já spadám do ranku těch, jenž „norbitovsky“ upravenou středoškolskou oblíbenkyni nezhlédly kvůli jejímu morálnímu poslání, ale z prostšího důvodu, kterým byla Kaley Cuoco. Po závěrečných titulcích jsem bohužel spadl i do množiny těch, kteří toho ještě teď litují. Ačkoliv má Tlustá jako já na ČSFD v kolonce žánr uvedeno drama, jde podle mne o středoškolskou komedii a jako takové ji chybí snad úplně všechno, co dělá žánrově spřízněné snímky alespoň trochu snesitelnými. Především nadhled a trochu té teenagerské lehkovážnosti by film potřeboval jako naše republika slušné politiky. Kaley může děkovat bohu za šanci, která se jí naskytla v seriálech Čarodějky a Teorie velkého třesku, protože tudy cesta na výsluní určitě nevede.(14.3.2012)

• WANDRWALL

Film byl údajně natočený pro odstraňování komplexů lidí se silnější postavou. Lidi mají stále více lenosti v těle, takže se stále méně pohybují a lenost v těle nahrazují přísunem jídla to těla a obalováním mysle, která pak je podobně lenivá jako tělo a nechce se jí už ani vstávat z postele, aby se náhodou nezbavila lenosti těla, čím by přišla o svoji tučnost.(25.9.2010)

• Phobia

Jsi zakomplexovaná tlustoprdka a od tohoto filmu očekáváš, že ti změní život, zbaví tě mindráků, udělá tě štíhlou, krásnou, žádoucí a oblíbenou? Asi tě to zklame, ale "Tlustá jako já" objevila Ameriku: obézní lidi jsou taky lidi a nemá se soudit podle vzhledu... ovšem lepší je být štíhlá! Plytká komedie pro puberťáky ti čtvrt tuny neubere, nejspíš ani čtvrt deka, protože se u toho divák nenachechtá, maximálně pousměje. Takže, otylko, je jediný způsob, jak nebýt opovrhovaným, špekatým mastodontem: hýbat se a nežrat! A stejně je to nespravedlnost, že tučná, nezdravá jídla chutnají podstatně lépe, než ty otruby co žerou vnadné anorektičky! Proč mám chroustat hnusný pórek, když se čokoláda tak úžasně sladce rozplývá na jazyku?! Mimochodem, film mi dělal kulisu při vaření - vylezla mi z toho dietní, nedokořeněná srajda! 41%(1.8.2011)

• - Poté, co Alyson (Kaley Cuoco) odchází od skříňky, v ruce svírá zámek. V následující scéně odchází a ukazuje rukou, která je však prázdná. (LucyD)