Poslední vystoupení Tarji Turunen jakožto členky Nightwish. Záznam koncertu této finské gothic metalové kapely byl pořízen 21. října 2005 v Hartwall aréně v Helsinkách. DVD obsahuje také fotogalerii a dokument "A Day Before Tomorrow" (okolo 55 minut), který zachycuje kapelu 15 dní před tímto velkým koncertem.

Playlist: 1. Dark Chest Of Wonders
14. Ghost Love Score
15. Stone People
16. Creek Mary's Blood
17. Over The Hilld And Far Away
18. Wish I Had An Angel (darkdaze)

DaViD´82

Je 21. října 2005 a právě se uzavírá aktuální celosvětové turné závěrečným koncertem na domácí půdě ve vyprodané helsinské Hartwall aréně. Poslední a nejlepší zaznamenaný koncert kapely v jejím původním složení. Ač to tehdy tušili pouze čtyři její členové z pěti. Úžasná vizuální show, spousta hudebně zajímavých hostů a střídání provařených hitů s těmi z posledního alba. K naprosté dokonalosti tomu něco chybí, ale stejně to obsahuje "cosi" co vás donutí si to jednou za čas pustit, otočit volume doprava a vypudit sousedy z baráku. Více než-li důstojné rozloučení se skupinou, která alespoň ve svých počátcích dokázala oživit poněkud uvadající metalovou scénu. Výtečný koncert, který má co nabídnout nejen fanouškům kapely, ale i jejich tvorby neznalým. ()

heyda

Miluju Nightwish. Jsem jejich obrovský fanoušek. Byl jsem dokonce i na koncertě v Praze a byl jsem uchvácen. Tenhle koncert je přece jenom jiný. Jde o rozlučku s úžasnou a nenahraditelnou Tarjou, která je obdařena fenomenálním hlasem, který ve spojení se symfonickým metalem zní neuvěřitelně. Pochybuju, že by se na tento koncert dokázal dívat nějaký hip-hoper nebo technař. Tohle je totiž Hudba s velkým ´´H´´. Překrásné písničky, melodie jsou opravdu dopracované do každého detailu. Prostě jde o muzikantský um. A toho je ve dnešním světě čím dál méně, proto si ho o to víc vážím. Jasných 5 hvězdiček. ()

H34D

Nightwish v roce 1997 osvěžili celou metalovou scénu, když přišli se zajímavou a originální kombinací metalových nástrojů a operního zpěvu, čímž značně přispěli k dotvoření žánru zvaného symphonic metal (ano symphonic, nikoliv gothic). Jejich muzika vyžaduje talent a jelikož ten Nightwish opravdu měli, brzy se stali legendou. Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše, End of an Era je zkrátka nejlepší hudební DVD, které se mi dostalo do rukou. Tarja je krásná ledová královna a její hlasové vybavení nezná hranic, spolu se Sandrou Nasic (Guano Apes) je u mě jednoznačně nejlepší zpěvačkou vůbec. Kapela předvedla parádní show, odehráli vesměs své nejlepší hity s takovým nasazením a precizností, že místy snad až předčili některé své studiové nahrávky. Pro podpoření atmosféry si své místo našly také kouřové efekty, plameny, konfety a ještě k tomu sithla Tarja i několikrát obměnit šaty... Ach jo, tohle bych chtěl vidět na vlastní oči. 10/10 ()

Lenny.M

Dokonalý koncert. Zajímalo by mě, jak se chlapci cítili, když s Tarjou naposled hráli a ona si netušíc mohla vyzpívat duši. Prostě Tarja je nenahraditelná, a de to vidět. Nová Anette se asi pokouší o nový styl "pop metal" :) Nikdy už to nebudou ti Nightwish, které všichni milovali, ale budiž, nebudu nikomu brát názor. ()

Anderton

Nie som tým pravým fanúšikom Nightwish, takže niekoľko piesní som z ich repertoáru odohraného na tomto koncerte nepoznal. Ak by som ich mal viac napočúvaných, bolo by to určite za 100%. Perfektná rocková show bez zbytočných efektov a experimentovania. Ak chcete vidieť a počuť ich undergroundové hity naživo, na tomto zázname ich dostanete bez väčších zmien. ()

• Koncert byl posledním vystoupením kapely na turné „Once Upon A Tour" k albu „Once". (..Lucas..)
  • Figúrka, ktorú má na keyboarde pripevnenú klávesák Tuomas Holopainen, je pirát Jack Sparrow z populárnej ságy Piráti z Karibiku. (Lukoh)
  • Tarja sa počas koncertu ukázala v šiestich rôznych šatách. (Lukoh)